Hızlı Erişim

En Ucuz Leeds Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Leeds Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Leeds Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Leeds Hakkında Genel Bilgiler

Batı Yorkshire kontluğunun metropol şehirlerinden bir tanesi olan Leeds, Birleşik Krallık ve İngiltere için de önemli bir yere sahiptir. Kalabalık nüfusu ile büyük şehirler arasında da kendine yer bulan Leeds, attığı başarılı adımlarla birlikte İngiltere’nin en hızlı büyüyen şehirleri arasında da yer almaktadır. İngiltere ve İskoçya arasında yaşanan savaşlarda da önemli bir role sahip olan şehir, bu savaşlarda bir köprü gibi kullanılmış ve bu yüzden de ‘’Kuzeyin Şovalye Köprüsü’’ olarak lanse edilmiştir. Ticaret, şehrin en önemli geçim kaynaklarından bir tanesidir ve bir dönem esnaf şehri olarak anılması da bu yüzdendir. Başarılı işler yapan şehir, önemli iş merkezlerine de ev sahipliği yapıyor ve ekonomik anlamda her geçen gün biraz daha büyüyor.

 

Üniversite ve eğitim anlamında da büyük önem taşıyan Leeds, yoğun öğrenci nüfusu ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle eğitim ve öğretim döneminde şehrin nüfusu belirgin bir şekilde artış gösteriyor. Eğitimin yanı sıra kültürel etkinlikleri ile de farklı bir yere sahiptir. Şehir, turizm konusunda büyük bir gelişme kaydetmiş değil ancak ziyaretçilerin sayısı her geçen gün artıyor ve yakın zamanda bu anlamda da popüler bir kimliğe sahip olacağı düşünülüyor. Lane Bölgesi, gece hayatının nabzını tutan adreslerden bir tanesidir. Öğrenci nüfusu da bu bölgede çok daha fazla ve öğrencilerin hareketlilik kazandırdığı bir gece hayatı söz konusudur. Alkol yasağı olmayan şehirde sabaha kadar içkilerinizi yudumlayabilir ve dans edebilirsiniz.

 

Ulaşım ağı konusunda gelişmişlik örneği gösteren ve güçlü bir alt yapıya sahip olan şehre adım atmak için havalimanı sonrası aşağıdaki alternatifleri kullanabilirsiniz. 

Leeds Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Flying Tiger olarak adlandırılan otobüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bilet fiyatlarının uygun olmasının yanı sıra otobüs içi hizmetin kusursuz olması da bu araçları daha popüler hale getiriyor. Ücretsiz Wifi hizmetinin yanı sıra durakları işaret eden bilgilendirici akıllı tabela ve işaretler de yine otobüs içinde yer almaktadır. 757 numaralı otobüsler günün her saati hizmet veriyor ve gece geç saatlerde otobüs bulmak da sorun olmayacaktır.

Otobüs seferleri Pazar günü de devam ediyor ancak sefer saatleri hafta içine göre daha uzun aralıklara karşılık geliyor.

 

Taksi

Terminal girişinden hareket eden taksiler, günün her saati hizmet veriyor ve bununla birlikte online olarak ya da mobil uygulama üzerinden de taksi taleplerinizi saniyeler içerisinde iletebiliyorsunuz. Bagajlarınız için ekstra ücret alınmıyor ve lisanslı olarak hizmet veriyorlar. Yaklaşık yarım saat gibi bir sürede şehir merkezine ulaşım mümkündür. Dilerseniz özel araç talebinde de bulunabiliyorsunuz ve kalabalık gruplar için daha geniş iç hacme sahip araçlar da mevcuttur. Daha yüksek rakamlar ödeyerek lüks taksileri de tercih edebiliyorsunuz.

 

Diğer Alternatifler

Araba Kiralama

Online rezervasyon hizmeti de sunan araç kiralama firmaları, havalimanında kendilerine ayrılan ofislerinde de hizmet veriyor. Taleplerinize uygun araçlar en kısa sürede hazır edilerek sizlere sunuluyor. Araçlar ve fiyat bilgisi için firmaların web sitelerini ziyaret ederek çok daha net ve çok daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Yerli e yabancı firmalar ile birlikte 5’ten fazla araç kiralama firmasının hizmet verdiğini de söyleyebiliriz.  

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder