Hızlı Erişim

En Ucuz Las Vegas Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Las Vegas Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Las Vegas Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Las Vegas Hakkında Genel Bilgi

A.B.D’nin Nevada Eyaletinde yer alan Las Vegas, gece hayatı ve kumarhaneleri ile ünlü özel bir şehirdir. Sabahın erken saatlerine kadar eğlencenin devam ettiği ve ışıkların hiçbir zaman sönmediği bu büyüleyici şehir, sosyal hayatı ile de adından sıkça söz ettiriyor. İş merkezleri, yükselen binaları ve kendine has tavrı ile ilginç bir mimariye sahip olan ve modernizmin en güzel örneklerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkan Las Vegas, kalabalık sokakları ile de sizleri hareketli bir yaşantıya davet ediyor.

 

Çölün ortasında Amerikan Rüyası’nı yaşamak isteyen binlerce ziyaretçinin her yıl akın ettiği bu özel şehir, lüks eğlence mekanları, otelleri ve doğal alanları ile görsel şölen sunmaya devam ediyor. Lüks konusunda birçok şehre göre daha etkileyici bir hal almış olan Las Vegas, özellikle otelleri ile göz kamaştırıyor ve konaklama zevkini farklı bir boyuta taşıyor. Kendine has bir mutfak kültürüne sahip olan Las Vegas’ta, kafe ve restoranların sayısı da oldukça fazladır. Sabahın erken saatlerinde kalabalık insan topluluklarının yer aldığı sokaklarda dolaşabilir ve saatler gece yarısını gösterdiğinde eğlence dünyasının merkezine adım atabilirsiniz.

 

‘’Asla Uyumayan Şehir’’ lakabını fazlasıyla hak eden Las Vegas, büyüleyici kumarhaneleri ile de zengin iş adamları ve kumarbazlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu anlamda dünyanın merkezi olmayı da başarıyor. Las Vegas’ta şehir içi ulaşım ağı oldukça gelişmiş durumda ve şehrin önemli noktalarına ulaşımı da oldukça kolay! Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için tercih edeceğiniz alternatifler ise aşağıdaki gibidir. 

Las Vegas Havalimanı (McCarran) Ulaşım Bilgileri

Her yıl 40.000.000’dan fazla yolcuya ev sahipliği yapan havalimanı, şehir merkezine 8 km gibi bir mesafede konumlanmış durumda.

 

Otobüs

Havalimanından yer alan duraklardan hareket eden 108 ve 109 numaralı otobüsler, şehir merkezine ulaşımı sağlayan araçlardır. Otobüs biletlerinizi otobüs içerisinde şoförden temin edebiliyor ya da terminaldeki bilet gişelerinden kestirebiliyorsunuz. Bilet ücretleri ile ilgili net bir bilgi yer almıyor. Sabahın erken saatlerinde olduğu gibi akşam saatlerinde de otobüs seferleri düzenleniyor ve sefer saatlerinin esnek olması da bu ulaşım aracını daha popüler hale getiriyor.

 

Raylı Sistem

Havalimanından şehir merkezine direkt(Aktarmasız) ulaşımda raylı sistem ağından bahsedilmiyor.

 

Taksi

Taksi durakları, yolcu terminalinin hemen dışında yer alıyor. Günün her saati taksi bulabiliyorsunuz ve ortalama ödeyeceğiniz taksi ücreti de 30 Dolar olarak karşınıza çıkıyor. Bu ücretin içerisinde havalimanının sizlerden kestiği 2 dolarlık bir pay var. Havalimanında hizmet veren taksilerin hepsi lisanslı taksilerdir bu yüzde prosedüre göre hizmet verdiklerini de belirtmek gerekiyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında kendilerine ayrılan bölümde ofislere sahip olan araç kiralama firmaları da yine günün önemli saatlerinde aktif olarak araç kiralama hizmeti sunuyor. Yerli firmaların yanı sıra birçok farklı alternatif de karşınıza çıkıyor. Şoförlü ve şoförsüz olmak üzere iki farklı şekilde araçlarınızı kiralayabiliyorsunuz.

 

Shuttle/Servis

Havalimanı bünyesine bağlı bir servis hizmeti söz konusu değildir ancak özel firmalar tarafından yürütülen ve belli bir ücret karşılığında hizmet alabileceğiniz 3 adet özel servis firması yer alıyor ve bu firmaları tercih ederek şehir merkezi ile birlikte şehrin önemli noktalarına da güzergah doğrultusunda seyahat edebiliyorsunuz. Servis ücretleri ortalama olarak birbirine yakın ve rakamlar da çok yüksek değildir.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder