Hızlı Erişim

En Ucuz Lahor Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Lahor Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Lahor Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Lahor Hakkında Genel Bilgiler

 

Pencap eyaletine Başkentlik yapan Lahor, Pakistan için özel ve önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda ülkenin en gelişmiş şehirleri arasında da yerini alan Lahor, Pakistan’ın en büyük ikinci şehri olarak da biliniyor. Nüfus bakımından incelendiğinde dünya coğrafyası için de önemli bir yer edinen Lahor, ülkenin kültür, ticaret ve ekonomi merkezidir. Mimari yapı olarak da diğer şehirlerden daha gelişmiş bir görüntü sergileyen Lahor, sosyal hayatı ile de dikkat çekiyor.

Lahor, şehir efsanelerine de ev sahipliği yapan şehirlerden bir tanesidir ve bu efsanelerden bir tanesi de en bilineni olan Lohavar efsanesidir. Şehrin, Lama’nın oğlu tarafından kurulduğu ve Lohavar isminin verildiği söylenir. Birçok insan da hali hazırda bu efsaneye inanmaktadır.

Babür Şah, şehrin gelişiminde ve mimari anlamda olduğu gibi ekonomik anlamda da gelişmesinde büyük katkı sahibidir. Bu dönemde şehir, en ilgi çekici ve en zengin şehirler arasında yer almış ve hali hazırda bu gücün bir kısmını da muhafaza etmektedir.

Şehrin tarihi dokusu da Babür Şah tarafından inşa edilen eserlerden oluşuyor. O döneme ait çok sayıda yapı hali hazırda şehirde mevcut ve bazıları da restore edilerek yeni döneme daha uygun hale getiriliyor. Pakistan için turizm bakımından da büyük önem taşıyan Lahor, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapıyor.

Lahor, tarihi dokusu ve mimarisi ile olduğu gibi sahip olduğu zengin ve ilginç mutfağı ile de ilgi odağı olmayı başarıyor. Güney Asya’nın en özel lezzetlerini Lahor restoran ve kafelerinde tatma fırsatına sahip olacaksınız.

Gece hayatı ise ne yazık ki mutfak ve tarihi doku kadar zengin değil. Avrupai bir gece hayatı ve eğlence durumu söz konusu değildir. Bar ve kulüpler mevcuttur ancak alkol yasak olduğu için oturmuş bir eğlence hayatından bahsedilemiyor. Müslüman bir ülke olan Pakistan’da bu tür detaylar büyük önem arz ediyor ve şehri ziyaret eden turistlerin de bu konuda ayrıca hassasiyet göstermeleri isteniyor. 

Lahor Havalimanı Ulaşım Bilgileri

 

Otobüs

B-08 ve B-28 numaralı otobüsler, havalimanı şehir merkezi ulaşımını üstlenen araçlardır. B-08, çok daha geniş bir güzergaha sahip ve şehrin önemli tren istasyonlarına ulaşmanız için de hizmet veriyor. Otobüsler çok konforlu değil ancak sefer sayısının fazla olması nedeniyle ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen ulaşım alternatifi olarak karşımıza çıkıyor.

Taksi

Havalimanında hizmet veren taksilerin büyük bir kısmı lisanslı olarak hizmet veriyor. Korsan taksiler, yüksek rakamlara hizmet verdikleri gibi bagajlarınız için de ekstra ücret talep edebiliyor bu yüzden lisanslı taksileri tercih etmeniz çok daha ekonomik olacaktır.

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Seyahatlerinizi daha konforlu ve daha hızlı hale getirmek isterseniz eğer kiralık araçları tercih edebilirsiniz. Bunun için terminal binasındaki araç kiralama ofislerini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Web siteleri aracılığı ile hizmet veren firmalar da mevcut ve online rezervasyon ile zaman kaybını da engellemiş olursunuz. 

Lahor Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder