Hızlı Erişim

En Ucuz Lagos Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Lagos Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Lagos Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Lagos Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Lagos, Nijerya’nın eski başkenti ve en büyük şehridir. Afrika’nın en hızlı gelişen şehirlerinden biri olan Lagos, İkoyi, İddo, Victoria gibi bataklık adalarını ve Benin Körfezi kıyı bölümlerini içerisine almaktadır. Şehirde Apapa en önemli liman bölgesidir. Ülkenin dış ticaretinde önemli bir rol üstlenen bu limandan birçok ürün ihraç edilmektedir. Günümüzde kurulu olduğu bölgeye ilk kez Portekizliler 15. yüzyıl sonlarında ayak basmışlardır. Bu bölgeyi işgal eden Portekizliler köle ticareti merkezi kurdular. 1914 yılında Nijerya’nın başketi olan şehir 19. yüzyılda İngiliz egemenliği altında kaldı.


Şehirde sanayi alanında birçok gelişme yaşanmıştır. Otomobil montajı, gemi tamiri, basım, mobilya, lastik, sabun ve bira üretimi gibi birçok üretim ve hizmet alanı bulunmaktadır. Altyapısı hızlı artış gösteren nüfusun ihtiyaçlarını karşılayamadığı için elektrik ve su dağıtımlarında aksamalar olmaktadır. Ayrıca ülkede bulunan çok sayıda fabrika ciddi oranda hava kirliliğine neden olmaktadır. 1991 yılında başkent statüsünü yeni başkent olan Abuja şehrine devretti.


Murtala Muhammed Uluslararası Havalimanı, Afrika’da kıtasında Lagos şehrinde bulunan bir havalimanıdır. Şehir merkezine yakın konumda bulunan havalimanı ilk olarak II. Dünya Savaşı döneminde inşa edilmiş ve talepleri karşılamadığı için yenileme çalışmaları yapılmıtşrı. 1970’li yıllarda yeniden hizmete açılan havalimano genel kategoride uluslararası hizmet sağlamaktadır. Orta Afrika’nın en büyük havalimanı olan Lagos Havalimanı, birçok havayolu şirketi ile çalışarak hizmet sağalamaktadır. Ayrıca Afrika’nın birçok şehrine doğrudan uçuş imkanı sunmaktadır. 

Murtala Muhammed Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Lagos Havalimanı’nda halk otobüsü ya da toplu taşıma araçları bulunmamaktadır. Otogar ise ana yoldan havalimanına 2 kilometre uzaklıktadır. Şehir merkezi ile havalimanı arası ise 22 kilometredir. Toplu taşıma sistemi gelişmediği için yerel ticari otobüs firmaları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Gece saatlerinde eğer seyahat ediyorsanız özel taksi kullanmanız güvenliğiniz için en iyisidir.

Taksi

Lagos Havalimanı ve şehir merkezi arasında en iyi ve güvenilir ulaşım şekli ticari taksilerdir. Gelen ve giden yolcu duraklarında bulunan sarı taksiler ile rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Ortalama olarak 32 Dolar ücreti bulunan taksilere binerken dikkat etmeniz gereken şoförsün tarife kartında bulunan sürücü kimliğidir. Standart bir kimliğe sahip olmayan şoförler ile seyahat ediyorsanız binmeden önce ücreti anlaşmanız olası bir problem yaşamanızın önüne geçecektir.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Nijerya’da yolların bozuk ve düzgün olmayışı araç kiralama konusunda sizi sıkıntıya sokabilir. Eğer çok iyi bir şoför değilseniz sürücüsü ile birlikte araç kiralama ya da ticari taksileri kullanmak daha doğru olacaktır. Araçla olası bir kaza ve diğer durumlarda problem yaşamamanız için anlaşmalı uluslararası otel ya da araç kiralama firmalarından hizmet almanız daha doğru olacaktır. Ücretler ve diğer bilgiler için firma sorumluları ile görüşmeniz gerekmektedir. 

Lagos Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder