Hızlı Erişim

En Ucuz La Coruna Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz La Coruna Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz La Coruna Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

La Coruna Hakkında Genel Bilgiler


İspanya’nın kuzeybatısında konumlanmış olan şehir, Galiçya Eyaletinde yer alıyor. Galiçyalıların genelinde var olan kültür milliyetçiliği burada da karşınıza çıkıyor. Bu bölgede yerli halkı kendi dilini yani Galiçyaca’yı konuşuyor. İspanyolca konuşanlara karşı herhangi bir tepkileri yok fakat dil konusunda bir hayli hassas olduklarını da belirtmek gerekiyor.


Şehir, plaj konusunda oldukça verimli ve temiz plajlarının yanı sıra kilometrelerce uzunluğa sahip plajları da turistlerin ilgi odağı olmayı başarıyor. Yerli halkın su sporlarına olan ilgisi çok fazla ve dünyanın dört bir yanından gelen sporcular da şehrin imkanlarını en iyi şekilde kullanmaya devam ediyor.


Yeşil ve mavinin buluşma noktası olan La Coruna, festivalleri ile de adından söz ettirmeye devam ediyor. Özellikle festival dönemlerinde ve yaz aylarında turist sayısında büyük bir artış gözlemleniyor. La Coruna, iklim bakımından muazzam bir şehir çünkü kış aylarında da öyle abartılı soğuklar ya da güçlü yağışlar meydana gelmiyor. Yaz ayları elbette daha eğlenceli ancak kış ayı ziyaretlinizi de gönül rahatlığı ile yapabileceğinizi bilmenizde fayda var.


Yerli halkın iş disiplini ise görülmeye değer. Sabahın erken saatlerinde ve çalışma saatleri içerisinde sokakların dolu olduğunu pek göremiyorsunuz. Akşam saatlerinde ve iş çıkışlarında ise sosyal hayat daha renkli bir hal alıyor.


Alkol ile ilgili herhangi bir sınırlama yok ve şehirde çok sayıda gece kulübü olduğunu da belirtmek gerekiyor. Canlı müzik kültürünü en iyi şekilde yaşayan mekanlarda alkol alabilir ve dilerseniz daha hareketli mekanları tercih ederek sabaha kadar dans edebilirsiniz.


Şehirde ulaşımın kolay olduğunu da belirtmek gerekiyor ve otobüsler en çok tercih edilen ulaşım alternatifi olarak karşımıza çıkıyor. Şehri keşfetmek isterseniz taksileri de kullanabilirsiniz ve geziler için özel olarak hizmet veren gezi taksilerinin olduğunu da söyleyebiliriz.


La Coruna havalimanına ayak bastıktan sonra şehir merkezine direkt ulaşmak için de aşağıdaki seçenekleri tercih edebilirsiniz.

La Coruna Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Otobüs


Havalimanı şehir merkezi ulaşımını kolaylaştıran otobüsler, aynı zamanda şehrin önemli tren istasyonlarını da ziyaret ediyor. Aktarma yapmak isteyen yolcular için en güçlü alternatif kesinlikle otobüsler olacaktır.


Tren


Havalimanından hareket eden otobüsleri kullanarak merkez tren istasyonuna ulaşabilirsiniz. Merkez tren istasyonu, havalimanına 15 km mesafede bulunuyor ve otobüsler gün içerisinde güzergah dahilinde bu istasyonu da ziyaret ediyor. Raylı sistem gelişmiş bir seviyede olduğu için şehrin birçok noktasına da trenleri kullanarak ulaşabilmeniz mümkündür.


Taksi


Havalimanında her daim aktif olarak hizmet veren taksiler de gayet ekonomik rakamlar ile seyahat imkanı sunuyor. Terminal binası önünde durakları bulunan taksiler, aynı zamanda iyi bir rehber olarak da tercih edilebilir.


Diğer Alternatifler
Otel Servisleri


Havalimanına ait shuttle hizmeti bulunmuyor ancak konaklayacağınız otelin servis hizmeti varsa eğer rezervasyonlarınızı yaptırmanız yeterli olacaktır. Bu servisler için de belli bir miktar ödeme yapıyorsunuz ve sizleri konaklayacağınız otelin önüne kadar bırakıyorlar.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder