Hızlı Erişim

En Ucuz Kyoto Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kyoto Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kyoto Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Alternatif Şehirler

Kyoto Hakkında Genel Bilgiler

‘’Başkentlerin Başkenti’’ olarak karşılık bulan Kyoto, kalabalık nüfusu ile Japonya’nın en yoğun nüfusa sahip şehirlerinden bir tanesidir. Bünyesinde barındırdığı çok sayıda üniversite ve sahip olduğu güçlü eğitim alt yapısı ile birlikte ülkenin eğitim merkezi olarak da lanse ediliyor ve bu konuda her geçen gün biraz daha gelişme kaydettiğini de görebiliyoruz. Yoğun öğrenci nüfusu ile birlikte üniversitelerin sayısı da her geçen gün artıyor ve eğitimdeki gelişme ile birlikte büyüme de şehri geliştirmeye yönelik en önemli adımlardan bir tanesine dönüşüyor.

2. Dünya Savaşı izlerini hali hazırda taşımaya devam eden şehir, mimari olarak da güçlü bir konumda ve aldığı hasarları kısa sürede kapatarak tarihi dokusunu da güçlü bir şekilde yansıtmaya devam ediyor. Şehirde bulunan müzelerde, özellikle İmparatorluk döneminden kalma eserler yer alıyor ve müzeler de turistlerin ilgisini çekmeyi başarıyor.

Turizm konusunda da yine ülke için önemli bir yere sahip olan Kyoto, bu konuda da yatırımlar yapıyor ve dışarıdan yatırım almaya da devam ediyor.

Şehir merkezi, konaklamak için en uygun adres olarak lanse ediliyor. Buradaki otel ve pansiyonların fiyatları gayet uygun ve şehrin önemli noktalarına yakın olması da bu bölgedeki konaklama imkanlarının sayısını her geçen gün biraz daha arttırıyor.

Japonya’daki birçok şehir gibi Kyoto’da da ulaşım alt yapısı gelişmiştir. Şehrin birçok noktasına çok sayıda ulaşım alternatifi ile birlikte hem kısa sürede hem de konforlu bir şekilde seyahat edebiliyorsunuz.

Yeşil çay, ülke mutfağında olduğu gibi Kyoto için de büyük önem taşıyor. Kafeleri ve restoranları ziyaret ederek ilgi çekici bitki çaylarını tadabilir ve Japon mutfağına da ortak olabilirsiniz. İlginç bir mutfak kültürüne sahip oldukları aşikar ve damak tadınıza uygun lezzetler bulabileceğinizden şüpheniz olmasın.

Sanjo ve Shijo bölgelerine de değinmek gerekiyor çünkü bu bölgeler, gece hayatının nabzını tutan önemli adreslerden bazılarıdır. Eğlence hayatındaki farklılık burada karşınıza çıkıyor ve her tür müziğin yanı sıra alternatif içecek türlerine de kolayca ulaşabiliyorsunuz. Öğrenci nüfusu yoğun olduğu için eğlence hayatı da bir hayli hareketli ve fiyatlar da oldukça uygundur. 

Kyoto Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Havaalanı Otobüsü

Terminal 1 ve Terminal 2 bölgesinde yer alan otobüsler, havalimanına bağlı hizmet veren resmi otobüslerdir. Bilet fiyatları oldukça uygun ve bu otobüslerin en önemli avantajı da geniş bir güzergahı kapsıyor olmasıdır. Bu otobüsleri kullanmak için bilet otomatları ya da bilet gişelerinden bilet satın almanız gerekiyor. Otobüs içi bilet temini söz konusu değildir.

Taksi

Havalimanında yer alan taksi duraklarını ziyaret ederek taksi kullanabilirsiniz. Günün her saati hizmet almak mümkün ve bagajlarınız için ekstra ödeme yapmıyorsunuz. Taksiler lisanslı olarak hizmet veriyor ve korsan taksilere herhangi bir şekilde izin verilmediğini de belirtmek gerekiyor.

Diğer Alternatifler

Shuttle

Havalimanı otobüslerinden ayrı olarak hizmet veren shuttle otobüsleri, uygun fiyatları ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Sabah erken saatlerde seferlerine başlayan bu otobüsler, akşam saatlerinde son seferini gerçekleştiriyor. Hızlı ve konforlu olmalarının yanı sıra güzergah konusunda da yolcuları tatmin etmeyi başarıyor.

Araç Kiralama

Şehri daha hızlı ve daha kolay bir şekilde keşfetmek isteyen turistler için hizmet veren rent a car firmaları, uygun fiyatları ile isteğe uygun araçları turistler ile buluşturmaya devam ediyor. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder