En Ucuz Kuzey Kore Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kuzey Kore Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Pyongyang

Para Birimi

seyehat zamanı Kuzey Kore Wonu (KWP)

Kuzey Kore Hakkında Genel Bilgiler

Kore Yarımadasında konumlanmış olan Kuzey Kore, küçük bir ülkedir. Resmi dil Korece, para birimi ise Kuzey Kore Wonu’dur. Kapalı ekonomi modeline sahip olan ve Nato’nun güçlü yaptırımları nedeniyle ekonomik anlamda dar bir boğazda olan Kuzey Kore, dünyanın en pahalı ekonomisine sahip olmasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Kuzey Kore uçak bileti araması çok fazla yapılıyor ve insanların bu ilginç ülkeye bakış açısı da çok farklıdır. Kuzey Kore, dış dünyaya çok fazla bilgi sızdırmayan ender ülkelerden bir tanesidir. Ülke güvenliği nedeniyle alınan ilginç önlemlerden biri de internetin yasak olmasıdır.

Kuzey Kore ucuz uçak bileti ile birlikte bilgi sahibi olmanız gereken çok sayıda detay var. Ülke, dışarıdan gelen insanlara çok da sıcak bakmıyor ve yaklaşımları da oldukça temkinlidir. Ülkede ne kadar kalabileceğinize yine ülke karar veriyor.

Ülkenin Başkenti Pyongyang’dır ve detaylı bir inceleme yapıldığında en gelişmiş şehir olduğunu söylemek de mümkündür. Diğer şehirlere nazaran daha yaşanılabilir bir hal aldığını da söyleyebiliriz.

Kuzey Kore’de dini inançlara büyük bir saygı gösteriliyor ve herkes kendi dinine inanmakta özgürdür. Bu konuda herhangi bir baskı ya da yaptırım da söz konusu değildir. Kuzey Kore en uygun uçak bileti satın alma işlemleri ile birlikte ülkedeki siyasal durumu da göz önünde bulundurarak yola çıkmanız kesinlikle lehinize olacaktır.

Kömür madenleri ve diğer maden yatakları bakımından bir hayli zengin olan ülke, kapalı ekonomi nedeniyle adım atmakta güçlük çekiyor ve ulusal yardımlara hali hazırda ihtiyaç duyduğunu da belirtmek gerekiyor.

Güney Kore mutfağına yakınlığı ile bilinen etkileyici ve geniş bir mutfağa sahiptir. Restoranların sayısı çok fazla ancak rakamlar çok yüksek olduğu için yerli halk buralarda yemek yiyemiyor ve kıtlık durumu hali hazırda söz konusudur. Kuzey Kore uçak bileti alış verişlerinizi yaptıktan sonra ülkenin durumunu da göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

Festival ve etkinlikler konusunda da bir hayli zayıf bir görünü sergileyen Kuzey Kore, devlet başkanlarının doğum günlerinde hareketli bir hal alıyor ve bu tür özel günler festival niteliği taşıyor.

Kuzey Kore’yi ziyaret edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize sürecinde nelere dikkat etmeleri gerektiği de aşağıda belirtilmiştir.

 

Kuzey Kore Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de Kuzey Kore’ye ait resmi bir kurum bulmak oldukça güç. Vize başvurusu için en önemli şart, Kuzey Kore Konsolosluğunun yer aldığı bir şehirden başvuru yapma gerekliliğidir. Aracı kurumlardan ya da vize danışmanlığı adı altında hizmet veren firmalardan süreç ile ilgili bilgi alabilir ve gerekli yönlendirmeler ile başvurularınızı yapabilirsiniz.

Kuzey Kore vizelerinde pasaporta herhangi ek bir bilgi ya da detay işlenmiyor. Vize için ayrı bir belge sunulacaktır.

Ülkemizde yer alan Seul Büyükelçiliği, vize sürecinde resmi olarak hizmet veriyor ve aracı kurum görevi görüyor. Vize başvurularına talep edilen belgeleri eksiksiz bir şekilde hazır etmeniz ve kuruma ulaştırmanız gerekiyor.

Vize başvuruları, ortalama 3 haftalık süre zarfında olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanacaktır.

Kuzey Kore Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder