Hızlı Erişim

En Ucuz Kuşadası Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kuşadası Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kuşadası Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Kuşadası Şehir Bilgisi

Ege Bölgesi'nde yer alan Kuşadası, 80.000 nüfusa sahip Aydın'a bağlı bir ilçedir. Kuşadası Aydın merkeze 71 km mesafededir. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Kuşadası'nda yaz aylarında sıcaklık yüksek dereceleri görmektedir. Gün içerisinde sabah ve akşam saatleri haricinde dışarı çıkmak genelde tercih edilmemektedir. Kış ayları ılık ve yağışlı geçmekte, kar yağışı ise nadiren görülmektedir. Yaz aylarında Kuşadası uçak bileti kış ayına göre oldukça talep görmektedir.

Hristiyanlar için Hac yeri olarak kabul edilen Meryem Ana Evi, tarihi Efes Harabeleri ve Artemis Tapınağı, Güvercin Adası ayrıca dünyaca bilinen Şirince Köyü Kuşadası ziyaretinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir. Zeus Mağarası ve Dilek Yarımadası da maviyle yeşilin buluştuğu yerlerde vakit geçirmeyi sevenler için iyi alternatiftir. Her sene binlerce turist Kuşadası uçak bileti alarak buraya gelmektedir. Ayrıca sahilde kısa bir gezintiye çıkıp balık restoranlarından nefis balıkların tadına akabilirsiniz. Aydın güveci, Teleme tatlısı da bu bölgeye has lezzetlerdendir. Siz de Kuşadası uçak bileti alarak bu lezzetleri yerinde deneyebilirsiniz.

Kuşadası’na ne zaman gidilir sorusuna cevap vermek gerekirse, Nisan ve Mayıs arasındaki zaman dilimi başta olmak üzere senenin büyük bir bölümü turist akınına uğrayan Kuşadası‘nda pek çok Kuşadası konaklama tesisleri bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük limanı buradadır ve bu sayede turistlerin popüler noktası haline gelen bölgede farklı kalitede tatil köyleri ve butik pansiyonlardan 5 yıldızlı otellere kadar değişen pek çok Kuşadası konaklama alternatifleri bulmak mümkündür. Kuşadası uçak bileti aldıktan sonra internetten rezervasyonunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Doğal güzellikleri ve tarihi eserleriyle tatil için iyi bir merkez olan Kuşadası her mevsim yaşanacak bir yerdir ancak özellikle de yaz aylarında tatilcilerin ilgi odağıdır. Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerle birlikte nüfusu 2 milyona yaklaşmaktadır. Bu sebepten bazı dönemler Kuşadası otellerinde yer bulmak oldukça zorlaşmaktadır.

Ayrıca her sene binlerce turist gemi seyahati ile günü birlik olarak Kuşadası'na gelmektedir. Bölgeye değer katan tarihi eserleri görmek için gelenler, diğer ulaşım yolu olarak yukarda da bahsettiğimiz gibi Kuşadası uçak bileti alternatifini seçebilirler. Ancak uçuşlar için İzmir kullanılmaktadır ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Kuşadası'na 65 km uzaklıktadır. İlçeye ulaşım her mevsim oldukça kolaydır.

Kuşadası Havalimanı Ulaşım Bilgisi

Kuşadası uçak bileti alarak geldiğinizde İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan ulaşım sağlamanız gerekmektedir. Pek çok farklı seçenek olduğundan ulaşımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Shuttle

 Havalimanından Pegasus ve Atlas Global’in servisleri haricinde HAVAŞ otobüsleriyle de Kuşadası’na gidebilirsiniz.

Taksi

Havalimanında yer alan taksi durağında her saatte taksi bulmanız mümkündür. Pazarlık ederek daha uygun fiyata ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Ulaşımda esneklik istiyorsanız araç kiralama iyi bir seçenek olacaktır. Havalimanında bulunan araç kiralama acentalarından dilediğiniz aracı kolaylıkla kiralayabilirsiniz. Ayrıca Kuşadası uçak bileti aldıktan sonra online rezervasyon yapmanız araç kiralamada size zaman kazandıracaktır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder