Hızlı Erişim

En Ucuz Kumluca Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kumluca Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kumluca Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Kumluca Şehir Bilgisi

Kumluca, harika tabiatı ve konumu ile yüzyıllar boyunca Romalılar, Likyalılar, Bizanslılar, Fenikeliler, Antik Rodos Uygarlığı ve daha pek çok medeniyete ev sahipliği yaparken bu medeniyetler de Kumluca’ya pek çok eser bırakmıştır. Türkiye’nin güneydeki bölgelerinden biri olan Kumluca’da M.Ö. 2. yüzyılda Romalılar tarafından inşa edilmiş olan Olympos Antik Kenti içerisinde Roma tapınağı, kilise ve pek çok tarihi eser yer almaktadır. Rodosluların yerleşim bölgelerinde kurmuş oldukları Rhodiapolis Antik Kenti sınırları içerisinde yer alan sarnıç, tiyatro, kule, ibadethane ve daha birçok eser her zaman ziyaretçi akınına uğramaktadır. Kumluca’da yapılan kazılar sonucunda ortaya çıkartılmış Korydalla Antik Kenti’nin Romalılar tarafından inşa edildiği bilinmektedir. Korydalla Antik Kenti içerisinde su kemerleri ve kale duvarlarının kalıntıları misafirlerini kendine hayran bırakmaktadır. Tarihi dokusu, gezilecek yerleri, doğal güzellikleri ve harika koylarıyla Kumluca tatil için harika bir seçenektir. Kumluca uçak bileti alarak harika bir tatile çıkabilirsiniz. Antalya Havalimanı’na gelerek kolaylıkla Kumluca ilçesine gitmeniz mümkündür.

Osmanlı döneminde kurulmuş oldukça önemli kıyı bölgelerinden biri olan Kumluca’nın temelleriyse 1830 senelerinde atılırken Cumhuriyet döneminde hızla gelişen ilçe, turizm yatırımlarıyla daha da büyümeyi başarmıştır. Özellikle de Adrasan ve Olympos Koyları boyunca inşa edilen otel, turistik tesis, restoran ve pansiyon ile her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Karaöz Koyu ise sörf, su kayağı ve deniz sporları severlerinin popüler mekanları arasında yer almaktadır. Yaz aylarında bunca güzelliğe talep o kadar artmaktadır ki Kumluca uçak bileti bulmak oldukça zorlaşmaktadır. Ayrıca Kumluca çevresinde Kemer, Kaş gibi daha pek çok harika tatil bölgeleri bulunmaktadır. Kumluca tatilinizde kolaylıkla farklı yerleri de görme imkanı bulabilir uygun fiyata pek çok farklı yerde tatil yapabilirsiniz.

65 bin nüfusuyla Antalya’nın kalabalık ilçeleri arasında yer alan Kumluca’nın bereketli Kumluca Ovası’nda seracılıkla uğraşan yerel halk ayrıca turizmle de uğraşmaktadır. Ülkemizin en önemli sera merkezleri arasında yer alan Kumluca’da halkın neredeyse yarısı bu sektörden geçimini sağlamaktadır. Akdeniz ikliminin yaşandığı ilçede bahar ve yaz aylarında yoğun sıcaklıklar yaşanırken sonbahar ve kış ayları genellikle ılık ve yağışlı geçmektedir. İlçeye hizmet veren en yakın havaalanı bir saat 30 dakika uzaklıktaki Antalya Havalimanı’dır. Kumluca uçak bileti ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kumluca Havalimanı Ulaşım Bilgisi

Kumluca uçak bileti alarak Kumluca’ya gitmek için Antalya Havalimanına gelmelisiniz. Antalya Havalimanı’ndan Kumluca’ya ulaşım için pek çok alternatif bulunmaktadır.

 

Otobüs

Antalya Havalimanı’nda tramvay durağı bulunmaktadır. Tramvaya binerek otogara gidebilir ve oradan sık sık kalkan Kumluca otobüslerine binebilirsiniz. Ayrıca sezona göre değişiklik gösterse de Havaş’ın seferlerini takip ederek havalimanından doğruca Kumluca’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak bazı havayolları müşterileri için ilçelere servis koymaktadır. Bu hizmetlerden de faydalanabilirsiniz.

 

Taksi

Havalimanı iç hatlar çıkışında bulunan taksi durağında sürekli taksi bulabilirsiniz. Ancak Kumluca biraz uzak kalacağından yüksek bir fiyat tutabilir. Pazarlık ederek uygun fiyata ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

 

Araç Kiralama

Antalya Havalimanı’nda pek çok araç kiralama şirketinin ofisi bulunmaktadır. Farklı tiplerde araçlardan kiralayarak kolay ve konforlu ulaşım sağlayabilirsiniz. Önceden rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder