Hızlı Erişim

En Ucuz Kuala Lumpur Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kuala Lumpur Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kuala Lumpur Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Kuala Lumpur Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Kuala Lumpur şehri resmi adıyla Kuala Lumpur Federal Toprağı, Malezya’nın en kalabalık nüfusa sahip şehri ve başkentidir. Şehir Selangor Eyaleti’nde yer alır. Kuala Lumpur’un nüfusu yaklaşık olarak 1.7 milyondur. Bölgenin metropol nüfusu ise 7.2 milyon kadardır. Malay Yarımadası’nda 30 km deniz kıyısına uzaklıkta yer almaktadır. Ülkenin en önemli ekonomi ve finans merkezi, kent alanları ülkenin en hızlı büyüyen sanayi bölgelerinden biridir. Ayrıca Güneydoğu Asya için de önemli şehirlerden bir tanesidir. Şehir 1857 yılında kurulmuştur. II. Dünya Savaşı sırasında Japonya İmparatorluğu tarafından işgal edilen şehir, 1945 yılında Japonya’nın teslim olması sonrasında özgürlüğüne kavuştu ve 1972 yılında da şehir statüsü verildi.

Kuala Lumpur 11 semte ayrılmaktadır. Bunlar Sentul, Bukit Bintang, Titwangsa, Kepong, Setiawangsa, Wangsa Maju, Segambut, Seputeh, Lembah Pantai, Cheras ve Bandar Tun Razak idari birimleridir. Şehir Federal Topraklar Bakanlığı denetimi altındadır. Şehirlere belediye başkanları federal bölge tarafından göreve getirilmektedir.

Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı, Malezya’nın Sepang şehrinde bulunan ve başkent Kuala Lumpur’a da sivil kategoride hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Kuala Lumpur şehrine 45 km mesafededir. Güneydoğu Asya’nın en işlek havalimanı olma özelliğine sahiptir. 1998 yılında hizmete açıldı ve yılda yaklaşık 70 milyon yolcu kapasitesine sahiptir. Malaysia Airlines ve AirAsia havayolu firmalarının da ana üssü bu havalimanında yer almaktadır. 

Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı ve şehir merkezi arasında hizmet veren toplu taşıma otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezi ile havalimanı arasında Express Coach otobüsleri ile direkt olarak erişebilirsiniz. Ekspress otobüsler dışında Airport Liner, City Liner, Sepang Omnibus ve Star Shuttle servisleri de hizmet vermektedir. Ekspress otobüslerin tek yön ücreti yetişkin 10RM çocuk 6RM’dir. Giriş dönüş ise yetişkin 18RM çocuk 10RM’dir. Diğer servislerin ücretleri ise gideceğiniz yere göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak sabah saat 05.00’dan akşam 00.00’a kadar hizmet verilmektedir. Trafik yoğunluğuna bağlı olarak 50 dakika sürmektedir.

Taksi

Kuala Lumpur şehrinde ticari taksiler ve limo araçlar hizmet vermektedir. Her bütçeye uygun olarak araçlar bulunmaktadır. Standart taksiler Daewoo Tacuma ve Proton Wira modellerdir. Premier Limo araçlar ise Mercedes E220 ve Renault Enviro modelleridir. Ayrıca süper lüks hizmet veren Jaguar S-Type ve Kia Pregio Van modelleridir. Ücretlendirme dakika ve mesafe üzerinden hesaplanmaktadır. Standart taksiler kilometre başına ya da her üç dakikada 3RM ücreti bulunmaktadır. Lüks araçlar için ise 6RM’den başlayan fiyatlandırmalar bulunur.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

 KLIA Ekspres araçları havalimanında hizmet veren özel araçlardır. Ortalama 30 dakika gibi kısa bir sürede havalimanı ve şehir merkezi arasında hizmet alabilirsiniz. 45RM ile 100 RM arasında değişen ücretleri bulunmaktadır. Ayrıca özel araç kiralama ve diğer alternatifler ile havalimanında bulunan ofislerden hizmet alabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder