Hızlı Erişim

En Ucuz Kryvyi Rih Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kryvyi Rih Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kryvyi Rih Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Kryvyi Rih Hakkında Genel Bilgi

 

Ukrayna'nın Dnipropetrovsk Oblastı olarak anılan bölgesinde bulunan Kryvyi Rih kentinde yıllarca savaşlar olmuştur. İdari bir merkez olarak da hizmet veren şehrin nüfusu 700 bin civarındadır. Yıllar boyu önemli bit yerleşim yeri olan şehirde pek çok maden yatağı bulunmaktadır. Özellikle demir ve çelik sanayinde oldukça gelişmiştir. Çağdaş mimarisiyle şekillenen binalar ve kent merkezi farklı bir etkiye sahiptir. Coğrafi konumunundan dolayı karasal iklim kuşağında bulunan Kryvyi Rih kentinde yazlar düşük yağış alırken kış ayları soğuktur. Kar yağışları oldukça yaygın olan şehirde, çeşitli kış sporları da yapılmaktadır. Kış tatili için Kryvyi Rih uçak bileti almak iyi bir seçenek olabilmektedir.

Kentin neredeyse her tarafına dağılmış tiyatro amfileri, büyük sirk gösteri merkezleri ve dans organizasyonları oldukça geniş kitlelere ulaşmıştır. Her yıl bu şehri binlerce turist ziyaret etmektedir. Bunda kültürel faaliyetlerin etkisi oldukça fazladır. Mimari yapısı ve tarihi göz önüne alındığında; Yakovlev Yak-40 Ulusal Havacılık Üniversitesi, Vyzvolennia Meydanı, Sukhoi Su-15 Aviator Kulübü, Shevchenko Theatre, Central Art Square ve Kryvyi Rih Botanical Gardens of NAS kentin en önemli gezilecek yerlerindendir. Ukrayna mutfağının etkisi altında kalan Krivyi şehrinde, Fast-Food kültürü de ciddi anlamda gelişmiştir. Ayrıca Japon mutfağı, Asya restoranları ve farklı Dünya mutfaklarından seçenekler de restaurantlarda sunulabilmektedir. Her yıl düzenlenen elektronik müzik festivali Turbofly şehrin en önemli etkinliği olarak da bilinir. Lozuvatka Intl Havalimanı, Kryvyi Rih’e yakın bir şekilde konumlanmıştır. Her yıl pek çok insan Kryvyi Rih uçak bileti alarak bu doğası ve tarihiyle büyüleyen şehre gelmektedir. Bu sebepten yılın belli dönemleri Kryvyi Rih uçak biletine olan talep artmaktadır. Kryvyi Rih uçak biletinizi erkenden almanızı öneriyoruz.

Fedora Mershavtseva Parkı en bilinen yerlerden biridir. Su kenarında sakin ve sessiz bir yürüyüş yapmak istiyorsanız burayı ziyaret etmelisiniz. Özellikle parkta yaz aylarında akşamları pek çok eğlence ve etkinlik bulmanız mümkündür. Heroiv Park, Kozak Rog, ve Kryvyi Rih Şehir müzesi de gezebileceğiniz yerlerdendir. Kryvyi Rih’de konaklama konusunda da birçok otel, hotel ve apartlar otel mevcuttur. Ayrıca Kryvyi Rih’de günlük ev kiralamak da alternatifleriniz arasında yer alabilir. Bu yazımızda sizlere Ukrayna’nın en kalabalık şehirlerinden biri olan Kryvyi Rih hakkında bilgi vermeye çalıştık. Tarihiyle ve doğasıyla Ukrayna’nın etkileyici şehirlerinden biri olan Kryvyi Rih sizi bekliyor. Kryvyi Rih uçak bileti alarak bu şehrin tadını çıkarabilir ve yeni yerler keşfedebilirsiniz. 

Kryvyi Rih Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgisi

Havalimanında Kryvyi Rih şehir merkezine geçmek isteyen yolcular için transfer hizmetleri bulunmaktadır. Havalimanından şehir merkezine servis, otobüs olmaması, havaalanının merkeze uzak olması da transfer hizmetlerini daha mantıklı hale getirmektedir. Bunun dışında araç kiralama da ulaşım için bir çözüm olabilir. Taksilerden bahsedecek olursak havalimanındaki taksilere binmeden önce fiyat konuşmanız faydalı olacaktır çünkü genelde yüksek fiyatlar vermektedirler ve bu sorun olabilmektedir.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder