Hızlı Erişim

En Ucuz Krasnoyarsk Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Krasnoyarsk Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Krasnoyarsk Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Krasnoyarsk Hakkında Genel Bilgiler

Rusya’nın Sibirya bölgesinde yer alan Krasnoyarsk, dünyanın beşinci büyük akarsuyu Yenisey Irmağı’nın kıyısında bulunmaktadır. Sibirya’nın üçüncü büyük şehridir. Trans-Sibirya Demiryolu Hattı üzerinde bulunmaktadır. 1628 yılında askeri memurluk görevindeki Kazaklar tarafından sınır güvenliği amacıyla tayga ormanları ile kaplı Sayan Dağı eteklerinde kurulmuş, 1992 yılında da Rusya egemenliğine girmiştir.

Kentin ismi Rusça’da ‘Kızılyar’ anlamına gelmektedir. Şehrin en dikkat çekici özelliğinden birisi de Rugby sporuna olan tutkusu. Rus Rugbysi’nin kalbi Krasnoyarsk’da atmaktadır. Şehir, en az Rugby’nin ana vatanı İngiltere kadar bu spora ilgi göstermektedir. Rus Devrimi’nden sonra endüstriyel girişimler gerçekleştirerek bugün kağıt fabrikaları, hidroelektrik santralleri ve demiryolu üretim tesisleri ile oldukça başarılı bir sanayi şehridir. İmparatorluk zamanında siyasi sürgün yeri olarak kullanılan kent, belirgin ölçüde doğal, tarihi ve kültürel zenginliğe sahip olmasıyla bilinmektedir. Şehir civarlarında bulunan ve 470 kilometrekare alana sahip Stolby Doğal Koruma Alanı, çok ilginç şekiller ve 100 metreye kadar çıkan granit sütunlar içermektedir.

Burası kaya tırmanışı sporu için önemli bir merkezdir. Bu sebepten her yıl binlerce sporcu Krasnoyarsk uçak bileti alarak Krasnoyarsk şehrine gelmektedir. Birinci Dünya Savaşı esnasında Ruslar’a esir düşen Osmanlı askerleri anısına bir Türk Şehitliğine ev sahipliği yapan Krasnoyarsk’da, şehir merkezinin her yerinden görülebilen çiçek anıtlar ilgi çekmektedir. Karaulnaya Gora, Vasily Surikov Müzesi, Krasnoyarsk Bölge Müzesi, Andrey Dubensky Anıtı kentin mutlaka görülmesi gereken miraslarıdır. Yıl boyunca ciddi ölçüde yağış alan Krasnoyarsk, soğuk ve ılıman iklimin etkisindedir. Kentteki Yemelyanovo Uluslararası Havaalanı kentin 27 km. kuzeybatısında yer almaktadır. Krasnoyarsk uçak bileti alarak bu şehre gelebilir ve güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

400 yıldan fazla tarihi ile soğuk Sibirya’nın en güzel şehirlerinden biri Krasnoyarsk’tır. Doğal güzellikleriyle ünlü Rus yazar Çehov’u kendisine hayran bırakan kentte, kışın soğuklar Yenisey Nehri’ni ve akarsuları dondurmaktadır. Krasnoyarsk’ı çevreleyen tüm bölgeyse ormanlarla kaplıdır. Stolby Ulusal Parkı’nda yer alan dik kayalar tüm dünyadan ziyaretçi akınına uğramaktadır ve şehre yazın da kışın da turist kazandırmaktadır. Krasnoyarsk uçak bileti alarak şehre gelecekseniz yoğunluktan dolayı erkenden Krasnoyarsk uçak biletinizi almanızı tavsiye ediyoruz. Kışları ise -50 dereceyi görebilen soğukların aksine yaz gelmesiyle Haziran ayında kentte düzenlenen geleneksel ve uluslararası festivaller şehri ısıtmaktadır. Siz de bu festivallere Krasnoyarsk uçak bileti alarak gelebilirsiniz.

Bu yazımızda size genel olarak Krasnoyarsk şehrinden bahsettik. Doğal güzellikleriyle ve ev sahipliği yaptığı tarihi mirasla mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan bu şehir sizi bekliyor. Krasnoyarsk uçak bileti alarak kısa sürede ve rahatça Krasnoyarsk’a gidebilirsiniz. Güzel ve keyifli bir Rusya tatili geçirmenizi dileriz.

Krasnoyarsk Havaalanı Ulaşım Bilgileri

 

Moskova’dan başlayarak Japonya sınırındaki Vladivostok'a giden Trans-Sibirya Demiryolu'nun ortasında bulunan şehir hemen hemen tüm Rusya’ya trenle gidebilme fırsatı sunmaktadır. Şehirde karayolu ulaşımı ise otobüs ve taksilerle sağlanmaktadır. Yemelyanovo Havalimanı’ndan kent merkezine gitmenin tek toplu taşıma yolu otobüstür. Taksiler aracılığıyla otobüslerin bulunmadığı saatlerde şehir merkezine ulaşım kolayca sağlanabilmektedir. Genel olarak ulaşım sisteminin yeterli olduğunu söylesek yanlış olmaz.

 

Taksi

Krasnoyarsk’a taksiyle gün boyu gezmeniz mümkündür. Havaalanında yalnızca bir tane taksi şirketi bulunmakta ve şirketin web sitesi üzerinden istenilen saatte taksi rezervasyonu yapılabilmektedir.

 

Otobüs

Havaalanındaki 1 numaralı terminal binasında faaliyet göstermekte olan Kras-Bus Managing firmasına ait 635 numaralı otobüslerle yolculuk yapılabilmektedir. Otobüslere binerken, isterseniz önceden bilet alabilir ya da otobüs şoförüne fiyatı nakit ödeyebilirsiniz. Sabah 05:50’den gece 02:00’ye kadar her iki saatte bir araç kalkmaktadır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder