Hızlı Erişim

En Ucuz Krasnodar Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Krasnodar Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Krasnodar Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Krasnodar Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Kafkasya’nın kuzeyinde Rusya Federasyonuna bağlı olan Krasnodar Kray’ın yönetim merkezi olan Krasnodar şehri Kuban Irmağı’nın kıyı kesimlerinde kuzey bölgesinde yer almaktadır. İlk zamanlarında askeri üs olarak kullanılmak üzere inşaa edilen kale sonrasında gelişmesi ve nüfusunun artması nedeniyle günümüzdeki halini almıştır. Nüfus 1 milyona yakındır. Kuban Irmağı’nın güneyinde kalan Rusya Federasyonu üyesi Adıgey Cumhuriyeti ile toprakları ayrılmaktadır. Şehirde genel olarak karasal iklim hüküm sürmektedir. Yazlar olcukça sıcak, kışlar ise soğuk geçmektedir. Nüfusun büyük çoğunluğunu Kazak Ruslar oluşturmaktadır. Adıge, Kürtler, Hemşinliler, Ahıska Türkleri, Tatarlar ve Ukraynalılar da şehirde yaşamaktadır. Krasnodar’ın beş kardeş şehirden biri ülkemizde Samsun’dur.
 

Krasnodar şehrinde çok sayıda kültür merkezi, tiyatro, arkeoloji ve sanat müzeleri, konser salonları, parklar ve bahçeler bulunmaktadır. Şehirde bulunan toplu taşıma otobüslerinin duraklarına uygulanan mozaikler ve heykel tasarımları dikkat çeken özelliklerindendir. Puşkin kütüphanesi şehrin en bilinen yapılarındandır. Ayrıca meşhur Katerina Sarayı da Krasnodar şehrindedir.
 

Krasnodar Uluslararası Havalimanı, Pashkovsky Airport adıyla da bilinmektedir. Rusya’nın güneyinde bulunan şehirlerin sık kullandığı havalimanıdır. Uluslararası alanda hizmet veren sivil kategorili bir havalimanıdır. Şehir merkezine yaklaşık 12 kilometre uzaklıktadır. Üç farklı pisti bulunan havalimanı airbus, embraer ve her tür helikoptere hizmet verebilecek kapasitededir. İç hat seferlerinde saatte ortalama 500 yolcu, dış hatlarda ise saatte ortalama 200 yolcu ağırlamaktadır. 

Krasnodar Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Toplu Taşıma Araçları

Krasnodar şehrine hizmet veren toplu taşıma araçları en çok tercih edilen ulaşım türlerinden biridir. Troleybüs ve minibüsler ile ortalama 40 dakika gibi bir sürede havalimanına ulaşabilirsiniz. Trafik yoğunluğuna göre bu süre değişebilir. 7 numaralı troleybüs ve 53 ve 15 numaralı minibüsler havalimanına gitmektedir. Krasnodar 1 tren istasyonu güzergahında bulunan troleybüs hattı ile dilerseniz aktarma da yapabilirsiniz. Krasnodar 2 servis ve tren istasyonundan da havalimanına ulaşım mümkündür. Güncel tarife ve bilet fiyatları için yetkililer ile görüşmeniz gerekmektedir.

Taksi

Krasnodar Uluslararası Havalimanı’na hizmet veren Pyat Semyorok LLC tarafından organize edilmiş bir taksi hizmet masası çalışmaktadır. Bagaj alım bölgesi ve gelen yolcu terminali girişlerinde bekleyen ticari taksiler aracılığı ile dilediğiniz gibi seyahat edebilirsiniz. Havalimanında bulunan taksi hizmeti standart ücretler uygulanması ve lüks bir taksi hizmeti vermesidir. Ekonomi ve Business sınıflara ayrılan taksi hizmeti her bütçeye uygun hazırlanmıştır. Güncel ücretler ve diğer merak ettiğiniz bilgiler için havalimanında ve şehir merkezinde bulunan ofisler aracılığı ile bilgi edinebilirsiniz.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç kiralama ve transfer gibi hizmetlerin az sayıda olduğu şehirde en uygun ulaşım şekli Pyat Semyorok LLC tarafından sağlanan ticari taksi hizmetidir. Transfer ve kiralamaya göre daha uygun olan fiyatları sayesinde rahat ve keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder