Hızlı Erişim

En Ucuz Krakov Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Krakov Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Krakov Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Krakow Hakkında Genel Bilgiler

Polonya’nın en önemli şehirleri arasında gösterilen Krakow, kültür ve eğlence merkezi olarak da lanse ediliyor. Şehrin en ilgi çekici özelliklerinden bir tanesi de dünyanın en eski kumaş pazarına sahip olmasıdır. Bunun yanı sıra tarihe tanıklık eden yapıları ve dikkat çekici mimarisi ile de baş döndürmeyi başarıyor.

Müzeler ve doğal güzellikler turistler tarafından büyük ilgi ile karşılanıyor ve şehir yapılanması da burada gerçekten muazzam bir hal almış durumda. Şehir içi ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım araçları tramvaylar ve şehrin önemli noktalarına da bu araçları kullanarak en kısa sürede ulaşabiliyorsunuz.

Krakow, mutfak kültürü bakımından da dikkat çekici bir zenginliğe sahiptir. Ülkenin, tarih boyunca farklı kültürlerden etkilendiğini belirtmek gerekiyor ve bu etki Krakow şehrinde de somut bir şekilde karşımıza çıkıyor. Polonya mutfağı ile birlikte dünya mutfağının en özel lezzetlerini de bu şehirde tadabiliyorsunuz. Her şehrin kendine özgür bir yemeği ve lezzeti mevcuttur.

Krakow, nüfus bakımından incelendiğinde öğrencilerin de yoğun ilgi gösterdiği şehirlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Öğrenci nüfusunun fazla olması sosyal hayatı renklendiren en önemli detaylardan bir tanesidir ve bu detayın yanı sıra gece hayatı da bu yoğunluktan fazlasıyla etkileniyor. Krakow, geç saatleri kusursuz bir şekilde yaşayan şehirlerden bir tanesi ve özelikle öğrencilerin yoğun olduğu bölgelerde eğlence mekanlarının sayısı çok daha fazladır. Kazimierz Bölgesi de bu yoğunluğu üstlenen bölgeler arasında yer alıyor ve bu bölgede uygun fiyata alkol alabileceğiniz gibi sabaha kadar da eğlenebiliyorsunuz.

Eski Şehir bölgesinde yer alan kapalı çarşı ise ziyaretlerini alış veriş yaparak geçirmek isteyen turistlerin en uğrak noktalarından bir tanesidir. Burada, Krakow ve Polonya kültürüne ait çok sayıda hediyelik eşya bulabilir ve alış veriş için sizler de bu noktayı tercih edebilirsiniz.

Festivaller konusunda da bir hayli aktif olan şehirde özellikle film festivali ve jazz festivali çok daha ilgi çekici bir görüntü yaratıyor. Bu dönemde şehir nüfusu da artıyor ve ortaya çok daha eğlenceli görüntüler çıkıyor.

Krakow havalimanına ulaştıktan sonra şehir merkezine seyahat etmek için aşağıdaki alternatifleri kullanabilirsiniz. 

Krakow Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanında gün aşırı hizmet alabileceğiniz belediye otobüsleri ve bir de özel firma bünyesinde hizmet veren otobüsler yer alıyor. Belediye otobüsleri akşama kadar hizmet verirken, özel otobüsler gece yarısı da hizmet vermeye devam ediyor. Otobüslere binmeden önce biletinizi almanız gerekiyor ve araç içi bilet temini gibi bir durum da söz konusu değildir.

Tren

Yolcu terminalinin hemen arka bölümünde yer alan tren istasyonunu ziyaret ederek trenlere ulaşabilirsiniz. Trenler sayesinde şehir merkezine 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşmak mümkündür. 05:00-00:00 arası hizmet veren trenlerin bilet fiyatları da oldukça uygundur. Trenlerde internet bağlantısının olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Taksi

Lisanslı olarak hizmet veren taksiler de sabahın erken saatlerinde ve gece yarısı hizmet alabileceğiniz alternatifler arasında yer alıyor. Taksiler güvenli ve aynı zamanda konforlu araçlardır.

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Terminal binasında hizmet veren araç kiralama ofisleri sayesinde ihtiyaçlarınıza uygun aracı yine uygun fiyatlar ödeyerek kiralayabilir ve araçları teslim etmek istediğinizde de şehir merkezinde bulunan ofislere teslim edebilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder