En Ucuz Kosta Rika Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kosta Rika Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi San Jose

Para Birimi

seyehat zamanı Colon

Kosta Rika Hakkında Genel Bilgiler

 

Orta Amerika ülkeleri arasında farklı bir yere sahip olan Kosta Rika, bazı kesimlerce Zengin Sahil olarak nitelendiriliyor ve bunun karşılığını da kusursuz bir şekilde gösteriyor. 19. yüzyılda bağımsızlığını kazanan ve İspanya’dan ayrılan ülke, o dönemlerde dışarıya kapalı bir ülke idi ve fakir olması da ülkeyi geri plana itiyordu. Kısa sürede yaşanan gelişmeler ve benimsenen farklı ekonomi politikası ile birlikte Orta Amerika’nın en gelişmiş ve zengin ülkeleri arasına girdi. Sizler de Kosta Rika uçak bileti satın alma işlemlerinizi tamamlayarak bu gelişmiş ülkeyi keşfetme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından örnek ülke olarak seçilen Kosta Rika, hali hazırda gelişimini sürdürüyor ve dünya üzerinde eşitsizlik ile mücadele eden en önemli ülkelerden bir tanesi olarak anılıyor. Kosta Rika ucuz uçak bileti fırsatlarını değerlendirmek için ucakbileti.com üzerinden sorgulamalar yapabilir ve fırsatlara daha kısa sürede erişim sağlayabilirsiniz.

San Jose, ülkenin başkenti ve en gelişmiş şehirlerinden bir tanesidir. Yükselen binalar ve iş merkezleri ile birlikte görsel olarak da çok daha zengin bir duruşa sahip olduğunu söylemek mümkündür.

Ülkenin resmi dili İspanyolca’dır ancak bazı devlet kurumlarında İngilizce de çok fazla konuşuyor. Bunun yanı sıra yerli halkın büyük bir kısmı da hem İspanyolca hem de İngilizce diline fazlasıyla hakimdir.

Aralık ve Nisan Ayı arası dönemde ülke yağış almıyor ve daha güzel bir havayı tercih eden ziyaretçiler de genellikle bu dönemi tercih ediyorlar. Kosta Rika en ucuz uçak bileti avantajları ile birlikte sizler de ekonomik bir seyahat gerçekleştirebilir ve bu güzel ülkeyi keşfedebilirsiniz.

Tarı ülke ekonomisinde önemli bir yere sahiptir ve özellikle kakao, muz gibi ürünler ülke için büyük önem taşıyor. Orta Amerika ülkeleri arasında ihracata en fazla önem veren ülke olan Kosta Rika, bu ülkelerin üretimini ve ihracatını da kusursuz bir şekilde gerçekleştirmeye devam ediyor.

Kosta Rika uygun uçak bileti satın alma işlemleri sonrası konaklama için de detaylı bir araştırma yapmanız gerekiyor. Ülkede çok sayıda konaklama fırsatı karşınıza çıkacaktır. Lüks otellerin yanı sıra ucuz pansiyonlar da konaklama fırsatlarından bir tanesidir.

Ülkede eğitimin de inanılmaz bir seviyede olduğunu ifade etmek gerekiyor. Eğitim ücretsizdir ve 6-12 yaş arası çocukların okula gönderilmesi de zorunludur. Okuma yazma bilmeyen çok az sayıda insan olduğunu da söyleyebiliriz.

Ülkeyi ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımızın vize süreci hakkında bilmeleri gereken detaylar da aşağıdaki gibidir.

 

Kosta Rika Vizesi Hakkında Bilgiler

Türkiye ve Kosta Rika arasında yapılan anlaşma ile birlikte iki ülkenin vatandaşları da seyahatlerinde vizeden muaftır.

Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 180 günlük süre zarfında 90 günü aşmamak kaydı ile seyahatlerini vizesiz olarak gerçekleştirebiliyor.

Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan Kosta Rika vatandaşları için ise bu durum farklılık gösteriyor ve 30 günlük bir seyahat süresi karşılarına çıkıyor.

Seyahat öncesi bazı belgelerin hazır edilmesi ve seyahat boyunca yanınızda bulunması gerekiyor. Ülkeye adım attığınızda sizlerden uçak biletiniz, sağlık sigortanız ve varsa davetiyeniz istenecektir. Bu belgelerin seyahat boyunca yanınızda bulunması da sorun yaşamamanız adına büyük önem arz ediyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder