Hızlı Erişim

En Ucuz Corfu Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Corfu Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Corfu Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Corfu Hakkında Genel Bilgiler

İyon denizinde bulunan ve Yunanistan’ın en kuzeybatı ucunda yer alan Corfu, sahip olduğu iklim ve coğrafya bakımından Yunanistan için olduğu gibi dünya coğrafyası için de büyük bir öneme sahiptir. Turistik adalardan yalnızca bir tanesi olan bu ada, her yıl binlerce ziyaretçinin göz bebeği olmayı da başarıyor.Adanın geçmişine bakıldığında neredeyse her dönem büyük saldırılara uğradığını ve bu yüzden çok fazla yıprandığını görebiliyoruz. Bu yıpranmalara rağmen günümüzdeki haline ulaşmayı başarmıştır. Ele geçirildiği dönemlerde kale görevi gören ve bir savunma mekanizması olarak lanse edilen ada, an itibarıyla ziyaretçilerin sık sık tercih ettiği turistik adalardan bir tanesi haline gelmiştir.

 

Bölgenin Cenneti olarak da lanse edilen bu harika ada, sahip olduğu doğası ve ortaçağdan kalma tarihi evleri ile ilginç bir görüntüye sahiptir. Tarihe bakıldığında Venediklilerin adaya büyük önem verdiğini ve gelişme kaydedebilmesi adına önemli çalışmaların yapıldığını görebiliyoruz. An itibarıyla ada Yunanistan yönetimindedir. Bu etkileyici adaya seyahat etmek için sizler de en uygun uçak bileti araması yapabilir ve en ucuz uçak bileti fırsatlarını değerlendirerek seyahatlerinizi daha ekonomik hale getirebilirsiniz. Adada Yunan mutfağının zengin lezzetlerini bulabilecek ve restoranlar aracılığı ile deniz ürünlerinin tadına bakma fırsatına sahip olacaksınız.

 

Spianada Meydanı, sosyal hayat ile birlikte gece hayatının da en hareketli olduğu noktalardan bir tanesidir. Turistlerle birlikte çok daha kalabalık bir hal alan bu bölge, gece kulüpleri ve barlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Adada çok sayıda otel bulunduğu için ziyaretçiler genellikle otellerin barlarını ve partilerini tercih ediyor. Havalimanına adım attıktan sonra adaya ulaşmak için sizlere sunulan alternatifler ise aşağıdaki gibidir. 

Corfu Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Blue Bus

Havalimanından Cofu’ya seyahat etmek için sunulan alternatiflerden bir tanesi ancak hiç konforlu değil ve araçların büyük bir kısmının klimasız olması da yaz aylarında büyük bir sorun yaratıyor. Sezon boyunca havalimanından seferler düzenleniyor ve fiyat bilgisi için havalimanı personelinden yardım alabiliyorsunuz.

 

Green Bus

Blue Bus otobüslerine göre çok daha konforlu ve çok daha hızlı olan bu otobüsleri de kullanarak adaya seyahat edebilirsiniz. Tek yön için 2 Euro gibi bir bilet ödemesi yapmanız gerekiyor. Günlük bilet sistemi mevcut değil ve bu konuda da şoförlerden bilgi alabiliyorsunuz.

 

Taksi

Havalimanında hizmet veren taksilerin fiyatları oldukça yüksek ve şehir merkezine yapacağınız ödeme de bir hayli fazla olacaktır. Konforlu ve hızlı olmalarının yanı sıra günün her saati hizmet veriyor olmaları da ziyaretçileri bu alternatife yönlendiriyor. Havalimanında resmi olarak hizmet veren taksilerin yanı sıra korsan taksiler de bulunuyor ancak bu taksilere resmi taksilerden çok daha fazla ödeyeceğiniz kesin.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Ada seyahatini daha sorunsuz, daha hızlı ve daha konforlu kılmak adına dilerseniz araç kiralayabilirsiniz. Kiralayacağınız araçlar ile ilgili detaylı bilgiler almak isterseniz eğer firmalara ait kurumsal web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Araç kiralama için havalimanındaki ofisleri ziyaret etmenize de gerek yok çünkü firmalar online rezervasyon hizmeti de sunuyor ve limana adım attığınızda araçlarınız hazır bir şekilde ayaklarınıza kadar getiriliyor.  

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder