En Ucuz Güney Kore Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Güney Kore Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Seul

Para Birimi

seyehat zamanı Kore wonu

Güney Kore Şehirleri

Kore Hakkında Genel Bilgiler

Güney Kore bir diğer adıyla Kore Cumhuriyeti Asya kıtasında yer alan Kore Yarımadası’nın güney kısmında bulunan bir ülkedir. Çin Halk Cumhuriyeti, Japonya ve Kuzey Kore ile komşu olan ülkenin başkenti Seul’dür. Ülkede yapılan arkeolojik çalışmalarda tarihinin Alt Paleolitik çağlara kadar uzandığını ve insanlara ev sahipliği yaptığını göstermektedir. Kore, II. Dünya Savaşından sonra Sovyet ve Amerika Birleşik Devletleri’nin askeri gücünden kurtuluşu ve işgalinin ardından Kuzey Kore ve Güney Kore olmak üzere ikiye bölündü. Güney Kore 1950 yılında Kuzey Kore askeri güçleri tarafından işgale uğradı ve iki Kore ülkesi arasında çıkan savaş ateşkes ile durdu ve sınırları günümüzdeki şekilde belirlendi. Savaşın ardından Güney Kore ekonomisi büyük ölçüde büyüdü ve gelişti. Tam bir demokrasiye sahip olan ülkenin yaşam standartları çok yüksek ve dünyanın gelişmiş ülkeleri arasındadır.
 

Güney Kore’nin kıyıları oldukça girintili ve çıkıntılıdır. Çevresinde birçok yarımada ve küçük adalar bulunmaktadır. Bu bölgede bulunan en önemli limanları Pusan ve İnchon’dur. Doğu kesimleri dağlık, batıya doğru gidildikçe ise geniş alanlar, ovalar ve tepeler bulunur. Doğu bölgesinde liman bulunmamaktadır. Genellikle dağlık olan bölge çok yüksek dağlara sahip değildir. Kış aylarında karadan esen soğuk rüzgarlar etkisini oldukça gösterir. Kar oldukça nadir görülen bir doğa olayıdır ve ülkede yağmur görülmez. Genel olarak güneşli ve açık bir havaya sahip olan hava zaman zaman ayazın etkisiyle hava sıcaklığının düşmesine neden olmaktadır. Ülkenin yüzey şekilleri hava durumu ve iklim üzerinde etkilidir. Bitki örtüsü Muson rüzgarları sayesinde tropikal bitkilerin de yetişmesine müsade etmektedir.
 

Kore dünya çapında etnik ve dil bakımından en fazla homojen yapıya sahip olan ülkedir. Geçmiş dönemlerde politik, ekonomik ve sosyal açıdan istikrarsızlıklar yerli halkın Amerika ve Kanada’ya göç etmesine sebep olmuştur. Özellikle Kaliforniya’da Koreli kökenli birçok insan yaşamaktadır. Kore’nin en büyük şehri ve aynı zamanda başkenti olan Seul dünyada önemli şehirlerden biridir. Ülke Japonya ve Çin arasında köptü görevi görmesine çevre ülkelerin kültürlerinden etkilenmemiş tam aksine kendilerine has bir kültüre sahiptirler.
 

Güney Kore vize konusunda Türkiye ile olan dış ilişkileri sayesinde vizesiz seyahat edilebilecek ülkeler arasındadır. Türkiye vatandaşlarına vize işlemi ile uğraşmadan Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı ve en az altı ay geçerli pasaport ile birlikte 90 güne kadar Güney Kore’de kalma hakkı verilmektedir. Ayrıca diplomatik çalışmalar, kazançlı istihdam, çalışma ve bunun gibi birçok faaliyetlerde bulunmak isteyenlere ikametten önce yapacağınız faaliyete uygun vize için de başvurabilmektesiniz. Güney Kore dış temsilcilikleri ile görüşerek daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. 

Güney Kore Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder