Hızlı Erişim

En Ucuz Kopenhag Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kopenhag Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kopenhag Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Kopenhag Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Danimarka’nın başkenti olan Kopenhag, dünyaca ünlü ticaret limanı kentlerinden biridir. Danca’da ticaret ve tüccar limanı anlamına gelen Kopenhag’da 1 milyonun üzerinde insan yaşamaktadır. Şehirde genel olarak Norveç ve İsveç diline yakın olarak bilinen Danca kullanılmakta ve ana dil olarak kabul edilmektedir. Şehir okyanus iklim kuşağında olduğundan şehirde yılın çoğu döneminde yağış görülmektedir. Haziran ayı genellikle en güneşli aydır ve günde ortalama sekiz saat aralıksız güneş sıcaklığını hissettirmektedir.
 

Şehir turizm konusunda ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Şehrin limanı, kültürel mekanları ve ödüllü birçok restoranı nedeniyle ziyaretçilerini cezbetmektedir. Avrupa’nın en hızlı büyüyen hedef metropol şehirlerinden biri haline gelmiştir. Şehre dünyanın birçok yerinden gelen misafirleri nedeniyle yüzlerce konaklama imkanı sağlayan otel, hostel ve butik oteller bulunmaktadır. Şehri bu denli cazip kılan en büyük özelliklerinden biri ise yüzyıllardır değişmeyen mimarisi ve tarihini temsil eden çok sayıda yapının oluşudur. Şehrin tam merkezi en eski yerlerinden biridir. Ortaçağ’dan kalma tarihi yapılar halen en iyi şekilde korunmakta ve bakımları yapılmaktadır.
 

Kopenhag şehri ulusal ekonomiye sağladağı katkının yanı sıra Danimarka’nın kültür merkezi haline gelmiştir. En geniş İskandinav kenti olarak bilinen şehir altyapısı ve yapılan büyük yatırımlar sayesinde mimarlar, tasarımcılar ve usta şehlerin çalışmaları sayesinde günümüzde bilinen yapısına kavuşmuştur. Şehirde uluslararası alanda bilinen çok çeşitli müzeler de bulunmaktadır. Danimarka’nın en büyük müzesi olarak bilinen arkeoloji ve kültür müzesi ziyaretçiler tarafından en sevilen ve en çok ziyaretçi çeken yerdir.

 

Kopenhag Havalimanı uluslararası alanda hizmet veren sivil kategoride bir havalimanıdır. Oresund Bölgesinde, Amager Yarımadası’nda yer alan havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 8 kilometre uzaklıktadır. Günde ortalama 60 sefer düzenlenmekte ve yaklaşık 62 bin kadar yolcu taşımaktadır. 

Kopenhag Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Metro

Kopenhag şehir merkezi ile Kopenhag Havalimanı arasında doğrudan bir metro hattı bulunmaktadır. Terminal 3 de bulunan bilet gişelerinden direkt olarak bilet alıp metro ile 15 dakika gibi kısa bir sürede havalimanına ulaşabilirsiniz.

Tren

Kopenhag’dan havalimanına her 20 dakikada bir kalkan trenler ile havalimanına ulaşabilirsiniz. 1 numaralı platform direkt olarak Kopenhag Havalimanı’na gitmekte, 2 numaralı platform ise havalimanından dönüş platformudur. 3 numaralı terminal girişinden bilet satın alabilirsiniz.

Otobüs

Kopenhag Havalimanı’na bir diğer ulaşım türü de toplu taşıma otobüslerini kullanmaktır. 35 ve 36 numaralı otobüsler ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. 35 numaralı otobüsler DR Byen St. İle havalimanı arasında, 36 numaralı otobüsler Noragersmindevej ile havalimanı arasında hizmet vermektedir. 5A ise Husum Torv ile havalimanı arasında hizmet sağlamakta ve geceleri de hizmet vermektedir. Ayrıca havalimanında ücretsiz terminal otobüsleri de bulunmaktadır.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Transfer hizmeti veren firmalar, araç kiralama firmaları, bisiklet kiralama firmaları ve terminal otobüsleri ile havalimanı ve Kopenhag şehri arasında ulaşım sağlanmaktadır. Hem gündüz hem de gece ulaşım hizmeti sağlayan birçok firma bulunmaktadır. Kiralama ücretleri aracın cinsine, marka ve model bilgisine göre değişmektedir. Güncel ücretlendirme ve diğer bilgiler için firma sorumluları ile görüşmeniz gerekmektedir. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder