Lütfen Bekleyiniz
Sizin için en uygun uçak biletlerini arıyoruz.

Kopenhag Uçak Bileti

Nereden?
Nereye?
Gidiş Tarihi
Gidiş Tarihi x
 
Dönüş Tarihi
Dönüş Tarihi x

Ucuz Kopenhag uçak bileti sorgulama

Kopenhag uçak bileti ararken tüm zamanınızı harcamayın. Tüm Kopenhag uçuşlarını tek bir sayfada listelemek ve sizin için en uygun Kopenhag uçak biletini satın almak için Ucakbileti.com’a gelin. En ucuz Kopenhag uçak biletini anında satın alın.

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’a seyahat etmeyi planlıyorsanız, yaz aylarını tercih edebilirsiniz. Kraliyet ailesinin ikamet ettiği Amelienborg Sarayı, mermer kilise olarak da bilinen Frederikskirken Marmorkirken’i, Round Kulesi’ni ve dünyanın en pahalı opera binasını ziyaret edebilirsiniz.

Kopenhag uçuşları için, şehir merkezinin 8 km uzağında bulunan Kopenhag Kastrup Havalimanı’nı tercih edebilirsiniz. THY ve Pegasus’un İstanbul kalkışlı direkt Kopenhag uçuşları bulunmaktadır. Yaklaşık 3 saat süren Kopenhag uçuşlarını sorgulamak için yukarıda bulunan arama menüsünü kullanabilirsiniz.

Kopenhag'ın İklim ve Bitki Örtüsü

Kopenhag'da genel olarak ılıman bir iklim bulunur. Yaz mevsimleri ılık ve nemli geçmektedir. Kış mevsimleri ise oldukça soğuk geçmektedir. En soğuk ayları ise Aralık, Ocak ve Şubat aylarıdır.

Kopenhag'da Görülmesi Gereken Yerler

Amelienborg Sarayı

Saray Ameliengade bölgesinde bulunmaktadır. Bina Roma'daki St. Piyer Kilisesi örnek alınarak yapılmıştır. Sarayın ev sahipliğini ise Kraliçe Margrethe, kocası Hendrick ve oğulları Frederic yapmaktadır. Kopenhag'a geldiğinizde bu saray görmeniz gereken yerlerden bir tanesidir.

Frederikskirken Marmorkirken

Kopenhag halkı buraya "Mermer Kilise" ismini vermiştir. Amelienborg Palace bölgesinin yakında bulunmaktadır. Kilise 1749 yılında mimar Nicolai Eigtved tarafından yaptırılmaya başlanmıştır. Zamanında kaynak olmadığı için kilisenin yapımına 150 yıl ara verildikten sonra 1874 yılında yeniden inşasına devam edilmiştir. Şu an İskandinavya'nın en büyük kilisesi olma özelliğini taşımaktadır. Görülmesi gereken yerler arasındaki notlarınıza bu kiliseyi de eklemenizi öneriyoruz.

Opera Binası

Kopenhag ta bulunan opera binası dünya üzerinde bugüne kadar yapılmış en pahalı opera binası olma özelliğini taşımaktadır. Ziyaretlerinizde buraya geldiğinizde sarayın çevresinde ve bahçesinde farklı kıyafetleri olan muhafızları görebilirsiniz. Muhafızların öğle saatlerindeki değişim törenlerini izleme şansınız da olacaktır.

Kopenhag Havalimanları

Kopenhag Havalimanı

Kopenhag Havalimanı, Avrupa'nın en eski uluslararası havalimanlarından biridir. Kopenhag şehir merkezine 8 km mesafede yer alan Kopenhag Havalimanı, Malmö'ye 24 km mesafededir.

Kopenhag Havalimanı Ulaşım

Tren

Tren istasyonuna P15, P17 ve 3. terminalden ulaşabilirsiniz. Bilet alabileceğiniz DSB ofisleri 3. terminalde yer alır. 

Otobüs

5A, 35, 36, 888 ve 999 numaralı otobüslerle havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ücretsiz Ring Servisleri

Park 1 katından, 2. ve 3. terminalden hareket eden ücretsiz ring servisleriyle şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Metro

Metro istasyonu 3. terminalin en sonunda bulunur. Metro biletlerinizi metro istasyonundan ya da DSB bilet ofislerinden alabilirsiniz. Ancak bilet makineleri sadece kredi kartları veya bozuk parayla işlem yapmaktadır. Nakit para kabul edilmemektedir. Gündüz ve akşam saatlerinde metro 4-6 dakika aralıklarla, geceleri ise 15-20 dakika aralıklarla hizmet vermektedir. Kopenhag Havalimanı websitesinde yer alan metro haritasından daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Kopenhag Seyahat Rehberi

Danimarka

Danimarka’nın Sıfır Noktası

11-03-2015
Round Kulesi, Danimarka'nın en eski gözlem kulelerinden biri. Onu daha yakından tanımaya ne dersiniz?
Kopenhag Uçak Biletleri için Arama Yapınız.

Kopenhag Hava Durumu

1.8.2015
Parçalı Bulutlu
18°
Pz 21°
Pt 21°
Sa 24°