Kopenhag Uçak Bileti

Nereden?
Nereye?
Gidiş Tarihi
 
Dönüş Tarihi

Kopenhag Tarihi

Kopenhag'ın 1167 yılında, Piskopos Absalon tarafından bir kale çevresinde kurulmuştur. Daha sonraları Hansa birliğine katılarak kısa süre içerisinde bir ticaret şehri oldu ve 1443 yılında Danimarka kralının buraya yerleşmesi ile başkent olmuştur. Kopenhag 1800 yılında İngilizler tarafından deniz yolu ile bombalanmıştır. Şehir için büyük önemi olan Kiel Kanalı 1895 yılında açılmıştır.

İklim ve Bitki Örtüsü


Kopenhag'da genel olarak ılıman bir iklim bulunur. Yaz mevsimleri ılık ve nemli geçmektedir. Kış mevsimleri ise oldukça soğuk geçmektedir. En soğuk ayları ise Aralık, Ocak ve Şubat aylarıdır.

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER


Amelienborg Sarayı

Saray Ameliengade bölgesinde bulunmaktadır. Bina Roma'daki St. Piyer Kilisesi örnek alınarak yapılmıştır. Sarayın ev sahipliğini ise Kraliçe Margrethe, kocası Hendrick ve oğulları Frederic yapmaktadır. Kopenhag'a geldiğinizde bu saray görmeniz gereken yerlerden bir tanesidir.


Frederikskirken Marmorkirken

Kopenhag halkı buraya "Mermer Kilise" ismini vermiştir. Amelienborg Palace bölgesinin yakında bulunmaktadır. Kilise 1749 yılında mimar Nicolai Eigtved tarafından yaptırılmaya başlanmıştır. Zamanında kaynak olmadığı için kilisenin yapımına 150 yıl ara verildikten sonra 1874 yılında yeniden inşasına devam edilmiştir. Şu an İskandinavya'nın en büyük kilisesi olma özelliğini taşımaktadır. Görülmesi gereken yerler arasındaki notlarınıza bu kiliseyi de eklemenizi öneriyoruz.

Opera Binası

Kopenhag ta bulunan opera binası dünya üzerinde bugüne kadar yapılmış en pahalı opera binası olma özelliğini taşımaktadır. Ziyaretlerinizde buraya geldiğinizde sarayın çevresinde ve bahçesinde farklı kıyafetleri olan muhafızları görebilirsiniz. Muhafızların öğle saatlerindeki değişim törenlerini izleme şansınız da olacaktır.

KOPENHAG HAVAALANI

Kopenhag Uluslararası Havaalanı

Kopenhag Havaalanı şehir merkezine 8 kilometre uzaklıktadır. Havaalanının bünyesinde 3 terminal bulunmaktadır. Kopenhag havaalanında birçok havayolu şirketlerinin iç hat ve dış hat uçuşları gerçekleştirilmektedir. Tüm terminallerin çıkışlarında otobüs durakları bulunur ve bu otobüslere binerek 25 dakika içerisinde şehir merkezine gidilebilinmektedir. Ayrıca 3. terminal de bulunan tren istasyonlarından trene binerek daha kısa sürede şehir merkezine ulaşılabilinir. Bunların dışında metro kullanarak ta şehir merkezine gidebilirsiniz.

Kopenhag Seyahat Rehberi

Danimarka

Danimarka’nın Sıfır Noktası

11-03-2015
Round Kulesi, Danimarka'nın en eski gözlem kulelerinden biri. Onu daha yakından tanımaya ne dersiniz?
Kopenhag Uçak Biletleri için Arama Yapınız.

Kopenhag Hava Durumu

30.5.2015
Parçalı Bulutlu
21°
Sunday 15°
Monday 16°
Tuesday 16°