En Ucuz Kolombiya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kolombiya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Bogota

Para Birimi

seyehat zamanı Kolombiya Pesosu

Kolombiya Şehirleri

Kolombiya Hakkında Genel Bilgiler

Yıllarca İspanya sömürgesinde kalan ve bu dönemde gelişme kaydedememiş olan Kolombiya, sahip olduğu güçlü ve etkileyici tarihi ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Her yıl yüzlerce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, firmalar tarafından kampanya dahilinde sunulan Kolombiya ucuz uçak bileti ile birlikte ülkeyi yeniden keşfetme şansına sahip oluyor.

Çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan ve az önce de belirttiğimiz gibi güçlü tarihi dokusu ile de ilgi çekici bir hal alan Kolombiya, Unesco Dünya Miraslar Listesine de bir şehir eklemeyi başarmıştır. Kolonyel şehirlerin bütünleştiği Cartagena, bu listede yer alıyor ve turistler tarafından da büyük bir ilgi ile karşılanıyor.

Rio ile birlikte en eğlenceli ve en gösterişli karnavallara ev sahipliği yapan Kolombiya’yı henüz keşfetmeyenler için Kolombiya en ucuz uçak bileti fırsatları devam ediyor. Ucakbileti.com adresi üzerinden sefer sorgulaması yapabilir ve hizmet veren firmalara erişim sağlayabilirsiniz.

Salsa’nın başkenti olan Kolombiya, sıcakkanlı insanları ve misafirperver kimliği ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Ülkenin başkenti Bogota, resmi dil İspanyolca ve para birimi de Kolombiya Pesosu’dur.

Kolombiya, dini inanç bakımından hristiyanlığın çok yaygın olduğu bir ülkedir. İnanç özgürlüğünün hakim olduğu ülkede farklı inanışlara da büyük saygı duyuluyor. Empati kurabilen ve bir arada yaşamayı becerebilen bir halka sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Kolombiya uçak bileti fiyatları özellikle sezon dışı dönemlerde belirgin bir şekilde düşüşe geçiyor ve vatandaşlarımızın bu ülkeyi ziyaretleri de genellikle bu dönemlerde gerçekleşiyor.

Orta Amerika’nın en büyük ikinci ekonomisine sahip olan Kolombiya, ekonomide attığı önemli adımlar ile birlikte büyük bir gelişme kaydetmiştir. Tarım, ülkenin en çok getiri sağlayan kaynaklarından bir tanesi ve bunun yanı sıra kahve ihracatında da ülkenin birinci sırada yer aldığını belirtmek gerekiyor. Kolombiya uçak bileti satın alma işlemlerinizi tamamladıktan ve şehre ayak bastıktan sonra vakit bulduğunuz ilk zaman diliminde dünyaca ünlü Kolombiya kahvesini de tatmanız tavsiye ediliyor.

Diğer Latin Amerika ülkeleri ile bir kıyas yapıldığında ırk ayrımı yapılmadığını ve bu konuda herhangi bir aşağılama durumunun söz konusu olmadığını görebiliyoruz. İnsanlar saygı çerçevesi içerisinde bir arada yaşıyor ve siyahiler de bu ülkede kendilerine yer buluyor.

Kolombiya ucuz uçak bileti için ucakbileti.com ziyaretlerinizi gerçekleştirebilir ve firma bilgisi sonrası sizler de işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz ancak Kolombiya seyahati öncesi bir detay daha var ve vize konusunda da bilmeniz gerekenleri aşağıdaki metinde sizinle paylaşacağız.

 

Kolombiya Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

180 günlük süre zarfında 90 günlük ikamet iznine sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, yapılan anlaşma gereği vizeden muaftır. Ülkeye adım attığınız andan itibaren 30 günlük bir muafiyet durumu karşınıza çıkıyor ve bu süreden çok daha fazla ikamet edecekseniz vize almak durumundasınız.

Vize başvuruları, İstanbul’da bulunan Kolombiya Konsolosluğuna ya da Ankara’da bulunan Kolombiya Büyükelçiliğinden yapılabiliyor. İlgili belgeleri bu kurumlardan ya da resmi web sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Ülkede son dönemde yaşanan sorunlar nedeniyle güvenlik konusunda bazı açıklar mevcut ve bu açıkların göz önünde bulundurularak seyahat edilmesi tavsiye ediliyor.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder