Hızlı Erişim

En Ucuz Köln Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Köln Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Köln Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Köln Şehri Hakkında Kısa Bilgi

Köln, Almanya’nın bir şehri ve dördüncü en büyük eyaletidir. Kozmopolit bir şehir olan Köln’de çok sayıda yabancı vatandaş ikamet etmektedir. Eyaletin en önemli kültür, ulaşım, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezi olan Köln, demiryolu ve havayolu ulaşımının da kesişme noktasıdır. Şehrin tam ortasından geçen Ren Nehri her iki yakayı birbirine sekiz farklı köprüyle bağlamaktadır. Bunlardan iki tanesi ise demiryolu köprüsüdür. Şehrin en ünlü yapısı 632 yıl inşaatı süren ve gotik mimarisiyle UNESCO Kültür Mirası Listesi’nde yer alan 157 metre yüksekliği ile Köln Katedrali’dir.

 

Köln Bonn Havalimanı, Almanya’nın önemli uluslararası havalimanlarından biridir. Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bulunan, Köln’e 15 ve Bonn’a 16 kilometre uzaklığında bulunan havalimanı 60 farklı havayolu şirketini ağırlamaktadır. 39 farklı ülkeye 130 uçuş noktası ile hizmet etmektedir. 

Köln Havalimanından Ulaşım

Tren

Köln Bonn Havalimanı’nın kendi tren istasyonu vardır. S-Bahn hattı üzerinden S13 ve S19 numaralı trenlere binerek 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Troisdorf / Hennef yönünde S-Bahn trenleri ile tek bilet için 2,60 € ödeyerek yolculuk yapabilirsiniz.

 

Otobüs

Havalimanına express otobüsler ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. SB60 numaralı otobüsle yaklaşık 32 dakikalık bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Tek bir bilet fiyatı ise 7,70 €dur. 30 dakikada bir Bonn merkezli kalkışı olan bu otobüslerle rahatça yolculuk yapabilirsiniz.

 

Taksi

Köln Bonn Havalimanına taksi ile ulaşım diğerlerine göre biraz pahalı bulabilirsiniz. Bonn merkezden ortalama 30 €, Köln merkezden ise ortalama 45 € ücret ödeyerek havalimanına kısa sürede ulaşabilirsiniz.

 

Diğer Alternatifer

Tüm bunların dışında dilerseniz özel aracınızla ya da araba kiralayarak da ulaşmanız mümkün. Ayrıca özel aracınız için bulunan otoparkda 60 dakika ile 3 hafta arasında değişen sürelerde aracınızı bırakabilirsiniz. Ücretleri ise park sınıfına göre değişmektedir. 3€’dan başlayan ücret 137€’ya kadar kullanım sürenize bağlı değişmektedir.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder