Hızlı Erişim

En Ucuz Kişinev Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kişinev Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kişinev Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Kişinev Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Avrupa’da en yeşil alanlara sahip olan şehirlerden biri olan Kişinev, Moldova Cumhuriyeti’nin en büyük şehri ve başkentidir. Ülkenin en önemli ticaret ve sanayi merkezi olan şehir Dinyester Nehri’nin kolu olan Bic kıyısında yer almaktadır ve beş ilçesi vardır. Kişinev parklar ve göller diyarı olarak bilinir. Nüfusun büyük çoğunluğu Moldovalılar oluşturur. Ukraynalı, Bulgar, Rus ve Alman azınlık topluluklar da yaşamaktadır. Parklar ve göllerin dışında şarap mahzenleri de ünlüdür. Şehrin yüksek asma bahçelerinden toplanan üzümlerle yapılan şaraplar, Fransa’da üretilenlerden sonra dünyanın en iyi şaraplarıdır.
 

Şehrin mimari yapısı, eski Sovyet evleri, yolları ve caddeleri ile birlikte yeşil doğası şehre mistik bir hava katmaktadır. Şehir küçük olduğundan konaklama imkanı konusunda çok fazla imkan bulunmamaktadır. Şehrin küçük oluşu birçok noktaya yürüyerek de ulaşabilmenizi sağlamaktadır. Bu sayede konaklama konusunda toplu taşıma araçlarına yakın olmasa da ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehirde parkların dışında gezebileceğiniz oldukça çok sayıda eski tarihi yapı bulunmaktadır.
 

Birçok kültüre ev sahipliği yapan Kişinev mutfağı çok fazla geliştiği söylenemez. En iyi yetiştirilen ürünü üzüm olduğu için sadece şarap konusunda gelişmiştir. Ülkede mısır unu, balık, sığır ve domuz etinden yapılan yemekler çok sevilmektedir. Ülkede domuz eti oldukça çok tüketilmektedir. Bu yüzden yemek yedğiniz yerde sormanızda fayda var.
 

Kişinev Uluslararası Havalimanı, uluslararası alanda ve sivil kategoride hizmet veren havalimanıdır. Şehir merkezine  kilometre uzaklıktadır. Yılda bir milyon yolcuya ev sahipliği yapan havalimanında, Avrupa’nın birçok havayolu şirketi hizmet sağlamaktadır. 

Kişinev Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Kişinev Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma hizmeti sağlanmaktadır. Ekspress otobüsler aracılığı ile havalimanı ve şehir merkezi arasında gidip gelebilirsiniz. 07.00 ile 19.00 saatleri arasında hizmet veren otobüsler sadece birkaç durakta yolcu indirip bindirmektedir. Bunlar, Dimitrie Cantemir Sq., Ştefan cel Mare şi Sfint Ave., C. Negruzzi Ave., lu. Gagarin Ave., Decabal Ave. Ve Dacia Ave. duraklarıdır. Trafik yoğunluğuna bağlı olarak ortalama 30-40 dakika arasında yolculuk sürmektedir. A kodlu ekspress otobüse binmeniz gerekmektedir. 3 MDL ücreti bulunan otobüslerin sefer saatleri için duraklarda bulunan panoları incelemeniz gerekmektedir.

Minibüs

Toplu taşımanın yanı sıra 165 numaralı minibüsler ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Sabah 06.00 da başlayan minibüs seferleri akşam 22.00’a kadar devam etmektedir. 3 MDL ücreti bulunmaktadır. Ortalama olarak 15-20 dakika gibi kısa bir sürede havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım sağlanmaktadır.

Taksi

Aeroport Taxi ile havalimanı ve şehir merkezi arasında rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. 7/24 hizmet veren ticari taksiler aynı zamanda sabit ücretleri ile de bütçenizi yormayacaktır. Şehir merkezi ve havalimanı arası 13 kilometre mesafede olduğundan gideceğiniz yere ortalama olarak 30 – 40 MDL ücret karşılığında ulaşabilirsiniz.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Havalimanında bulunan özel taşıma hizmetinden faydalanabilirsiniz. Sürücülü ya da sürücüsüz olarak araç kiralama hizmeti verilmektedir. Geniş otoparkı sayesinde bünyesinde çok sayıda özel araç bulundurmaktadır. Havalimanında bulunan araç kiralama firmaları ile dilediğiniz marka ve model aracı kiralayabilirsiniz. Araçları saatlik, günlük ve haftalık avantajlı tarife ve paket hizmetleri ile kiralayabilirsiniz. Marka ve model bilgisine göre değişen ücretler için firma yetkililer ile görüşmeniz gerekmektedir. 

Kişinev Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder