Hızlı Erişim

Nevşehir havalimanını kullanarak buradan Kırşehir’e ulaşabilir ve aşağıdaki alternatifleri tercih edebilirsiniz.

En Ucuz Kırşehir Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kırşehir Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kırşehir Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Kırşehir Hakkında Genel Bilgiler

İç Anadolu Bölgesinde yer alan Kırşehir, tarihi görüntüsü ve tarihe tanıklık eden mimarisi ile keşfedilmeyi fazlasıyla hak ediyor. Kırın ortasında yükselen ve şekillenen şehir, asırlar boyunca Türkler tarafından Kır Şehri olarak anılmıştır ve hali hazırda yerli halkın Kırşehir’i bu isimle andığı da bilinmektedir. Geçmiş dönemlere bakıldığında çok sayıda medeniyete ev sahipliği yaptığı görülen Kırşehir, hali hazırda bu medeniyetlere ait mimari eserleri de bünyesinde barındırmaya devam ediyor. İç Anadolu’nun gelişmekte ve büyümekte olan şehri kış aylarında olmasa da yaz aylarında turist bakımından zengin bir il haline dönüşüyor. Her geçen yıl artan ziyaretçi sayısı ile birlikte yatırımlar da bu yöne çevrildi ve an itibarıyla konaklama konusunda herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz.

Şehirde henüz havalimanı yer almıyor ancak bu konu ile ilgili çalışmalar ve projeler devam ediyor. Şehri ziyaret etmek için Nevşehir havalimanını kullanabilirsiniz ve buradan hareket eden otobüslerin yanı sıra araç kiralama gibi hizmetler de mevcuttur. Anadolujet uçak bileti ya da onur air uçak bileti adresleri üzerinden sefer sorgulaması yapmak da mümkündür ve dilerseniz seferler mevcut olduğu takdirde biletlerinizi online olarak da alabilirsiniz. Kümbetler, kiliseler, müzeler, tarihi camiler ve kültürel mimariye katkıda bulunan çok sayıda eserin yer aldığı Kırşehir, zengin görüntüsü ile de ziyaretçilerin dikkatini çekmeye devam ediyor.

 

Ahi Evran Türbesi, Mucur yer altı şehri ve Cacabey Camii de ziyaretçiler tarafından en sık ziyaret edilen mimariler arasında yer almaktadır. Zengin mutfak kültürü ve misafirperver halkı ile birlikte kapılarını ziyaretçilerine açan Kırşehir’de sosyal hayat çok da gelişmiş değildir ve bu olumsuz detay gece hayatına da yansıyor. Nevşehir havalimanını kullanarak buradan Kırşehir’e ulaşabilir ve aşağıdaki alternatifleri tercih edebilirsiniz. 

Nevşehir Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanında hizmet veren büyük otobüsleri kullanarak Kırşehir’e seyahat edebilirsiniz. Çok sayıda işletme mevcut ve haliyle rekabet de bir hayli fazla. Rekabetin fazla olması otobüs bileti fiyatlarını da düşürüyor. Günün her saati otobüs bulmak mümkün ve firma sayısının fazla olması seçenekleri bu bağlamda da arttırmaya devam ediyor.

 

Taksi

Hızlı ve konforlu bir şekilde Kırşehir’e ulaşmak isterseniz eğer taksileri de tercih edebilirsiniz. Fiyat olarak bir hayli yüksek rakamlar ödeyeceğinizi de unutmamanız gerekiyor ancak otobüslerin doluluk durumuna göre taksiler de tercih edilebilecek alternatifler arasında kendine yer buluyor. Taksilerin tamamı havalimanına bağlı olarak hizmet veriyor ve korsan taksi hizmeti de karşınıza çıkmıyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Araç kiralama firmaları Nevşehir havalimanında müşterilerini bekliyor. Yerli firmaların yanı sıra yabancı firmaların da kendilerine ait ofisleri bulunuyor ve dilediğiniz an bu ofisleri ziyaret ederek araç talebinde bulunabiliyorsunuz. Bazı firmaların Kırşehir’de de ofisleri mevcut ve aracınızı dilerseniz şehir merkezindeki ofislere de teslim edebiliyorsunuz.

 

Vip Araçlar

Lüks ve konforu bir tık öteye taşıyabilmek adına özel firmalar tarafından sunulan bu hizmet de alternatifler arasında kendine yer buluyor. Kiralayacağınız araçlar, diğer araçlara göre çok daha donanımlı ve çok daha özel araçlardır. Firmalara ait ofisleri ziyaret ederek araçları inceleyebilir ya da seyahat öncesi iletişim numaraları aracılığı ile de taleplerinizi oluşturabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder