Kırklareli’nde henüz havalimanı bulunmamaktadır. Bu nedenle Kırklareli uçuşlarınız için Tekirdağ’da bulanan Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nı kullanabilir ve sonrasında otobüs, servis veya araç kiralama imkanlarından yararlanarak Kırklareli’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

En Ucuz Tekirdağ Varışlı Uçak Biletleri

 • Pegasus
  Ankara - Tekirdağ
  27.03.2018
  64 TL
 • Pegasus
  Adana - Tekirdağ
  10.04.2018
  110 TL
 • Pegasus
  İzmir - Tekirdağ
  5.04.2018
  119 TL
 • Pegasus
  Antalya - Tekirdağ
  1.03.2018
  121 TL
 • Pegasus
  Bodrum - Tekirdağ
  8.03.2018
  126 TL
 • Pegasus
  Trabzon - Tekirdağ
  1.03.2018
  135 TL
 • Pegasus
  Diyarbakır - Tekirdağ
  10.03.2018
  150 TL
 • Pegasus
  Van - Tekirdağ
  3.03.2018
  160 TL

En Ucuz Tekirdağ Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Pegasus
  Tekirdağ - Ankara
  27.03.2018
  65 TL
 • Pegasus
  Tekirdağ - Adana
  28.03.2018
  105 TL
 • Pegasus
  Tekirdağ - Antalya
  6.03.2018
  115 TL
 • Pegasus
  Tekirdağ - İzmir
  5.04.2018
  120 TL
 • Pegasus
  Tekirdağ - Trabzon
  27.02.2018
  130 TL
 • Pegasus
  Tekirdağ - Bodrum
  8.03.2018
  135 TL
 • Pegasus
  Tekirdağ - Balıkesir
  5.04.2018
  145 TL
 • Pegasus
  Tekirdağ - Diyarbakır
  1.03.2018
  145 TL

Kırklareli Şehri Hakkında Bilgi

Ülkemizin Marmara Bölgesi’nde yer alan ve eski adı Kırık Kilise olan Kırklareli, önemli bir geçiş bölgesi olması sebebiyle Roma ve Bizans dönemlerinde pek çok istilalara uğramıştır. 1363 yılında 1. Murat tarafından Osmanlı hâkimiyeti altına giren Kırklareli, ardından Birinci Dünya Savaşı ve Balkan Savaşları sırasında Yunan ve Bulgar istilasına maruz kalmıştır. Savaşların ardından takvimler 10 Kasım 1922 tarihini gösterdiğinde nihai özgürlüğüne kavuşan Kırklareli, Bulgar ve Yunanlılarla beraber Boşnak ve Arnavutların da göç etmesiyle birçok muhacır bulunmaktadır.
 

Kıyı bölgelerinde yazları serin, kışları ılık geçen Kırklareli’nin, Ergene Havzası taraflarında yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Sıcaklık farkı yıldan yıla değişiklik göstermektedir. Bazı yıllar kışlar Orta Anadolu’dan daha sıcak geçmektedir. Bunun sebebi Orta Avrupa’nın kara iklimi ile Karadeniz, Akdeniz ve Marmara iklimlerinin karışmasıdır. Yıllık yağış ortalamasının 578 mm olduğu Kırklareli topraklarının %57’si orman ve fundalıklarla, % 35’i ekili ve dikili alanlarla, % 7’si çayır ve meralarla ve % 1’den biraz fazlası ise tarıma elverişsiz alanlarla kaplıdır. Kırklareli bitki örtüsü ve orman varlığı bakımından zengin sayılmaktadır. Istranca Dağları ormanlarla kaplıdır. Karadeniz bölgesinde ormanlar koru hâlindedir. Ormanlarda meşe, dişbudak, karaağaç, gürgen, kızılağaç, söğüt, kavak ve yaprak döken ağaçlar vardır.
 

Birçok devletin izlerini taşımakta olan Kırklareli’nde; 6. yüzyılda, Bizans döneminde Jüstinyen tarafından yaptırılmış olan ve 9 - 10. yüzyıllarda onarımdan geçirildiği düşünülen Kıyıköy Kalesi, şehrin en eski yerleşim alanlarından biri olan ve 1994 yılında başlatılan arkeolojik çalışmalarla birçok kalıntının gün yüzüne çıkartıldığı Kanlıgeçit Höyüğü, Kırklareli şehir merkezine 3 kilometre gibi bir mesafede yer alan ve ilk olarak 1980 yılında fark edilen Aşağı Pınar Höyüğü, Bizans döneminde yapılmış ve karakol olarak kullanılmış olan Pınarhisar Kalesi, Roma döneminde yapıldığı düşünülen ve yapımında kesme taşların kullanıldığı Vize Kalesi, Geç Osmanlı dönemini yansıtan eserlerden biri olan ve başlangıçta kilise olarak inşa edilip sonradan camii hâline dönüştürülmüş olan Kıyıköy Camii tarih açısında görülmeye değer yapı ve mekanlar arasında bulunmaktadır.
 

Ülkemizin en batı kısmında yer alan Kırklareli’nde; şehirde turizme açılan ilk mağara olma özelliğine sahip olan ve ülkemizin de önemli mağaralarından biri olan Dupnisa Mağarası, Trakya Bölgesi'nin üçüncü büyük mağarası olan ve Vize ilçesinin Balkaya Köyü'nde yer alan Yenesu Mağarası, Marmara Havzası'nın Kırklareli kesimi içerisinde yer alan ve Karadeniz'e dökülen Deringeçit Deresi, birçok ağaç türüne ev sahipliği yapan ve orman ekosistemlerinin bütün olarak yer alması ile Avrupa çapında önem kazanmış olan Saka Gölü Tabiatı Koruma Alanı görülmeye ve gezilmeye değer yerler arasında bulunmaktadır.

Tekirdağ Çorlu Havalimanı

Otobüs

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki belediye ve özel halk otobüslerini kullanarak Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Tekirdağ Çorlu Havalimanı'na ulaşım sağlayan belediye ve özel halk otobüsleri, Çorlu Otogarı’ndan hareket ederek havalimanına ulaşmaktadır. Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na ulaşım sağlayan belediye ve özel halk otobüsleri uçak kalkış saatinden 2 saat önce hareket etmektedir. Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na ulaşım sağlayan belediye ve özel halk otobüslerinin ulaşım ücretleri şöyledir; tam 1,75 TL, indirimli 1 TL'dir.

Taksi

Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na ulaşmak için diğer bir seçenek ise taksidir. Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na ulaşmak için merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Tekirdağ Merkez’den Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na 100 - 110 TL ücretle ortalama 1 saat içerisinde, Çorlu’dan Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na 30 - 35 TL ücretle ortalama 20 dakika içerisinde, Çerkezköy’den Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na 70 - 75 TL ücretle ortalama 40 dakika içerisinde  ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.) Ayrıca havalimanından şehir içi ulaşım sağlamak isterseniz havalimanı önünde bulunan ve 24 saat hizmet veren taksileri kullanabilirsiniz.

En uygun Kırklareli uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com olarak şimdiden iyi uçuşlar dileriz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder