Hızlı Erişim

Kırıkkale şehrinde henüz bir havalimanı bulunmamaktadır. Halkın çoğunluğu genel olarak şehre 75 km uzaklıkta olan Ankara Havalimanı’nı kullanmaktadır. Ankara ve Kırıkkale arasında otobüs ile ulaşım sağlanmaktadır. Ankara Havalimanı’na ise toplu taşıma araçları ile erişim sağlayabilirsiniz.

En Ucuz Kırıkkale Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kırıkkale Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kırıkkale Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Kırıkkale Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Kırıkkale, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Türkiye’nin bir ilidir. Şehrin adının nereden geldiği hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Genel olarak bilinen Kırıkköyü ve Kaletepe’nin kısaltılıp birleştirilmesiyle oluştuğu söylenmektedir. Türkiye’nin önemli sanayi merkezlerinden olan şehirde savunma ve petro-kimya en önemli sektörlerdir. Mühimmat, ağır silah, hurda işletim, çelik, barut, pirinç gibi önemli fabrikalar bulunmaktadır. Şehrin kuzeyinde Karakaya, Çamlıca ve Kırıkkale tepeleri yer alır. Şehrin küçük bir bölümü ovalardan oluşmaktadır. Ayrıca kendine has doğasıyla çok sayıda yayla bulunmaktadır.


Şehrin en önemli su kaynağı olan Kızılırmak’ın 94 km’lik bir bölümü il sınırları içerisinde yer alır. Yeşil Vadi Projesi ile Kızılırmak nehri koruma altına alınmıştır. Şehirde nüfus 270 binin üzerindedir. Yaklaşık olarak %90’lık bir kısmı şehirlerde yaşamaktadır. 9 ilçe, 11 belde ve 185 köy bulunmaktadır. Kırıkkale’de bulunan Silah Müzesi 1991 yılında Silah-San tarafından ve gerekli düzenlemelerden sonra faaliyete geçirilmiştir. Müzede Osmanlı ve Avrupa ülkelerine ait silahlaer bulunmaktadır.  

Ankara Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs         

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren 442-3 numaralı belediye otobüslerini kullanarak Ankara Esenboğa Havalimanı’a ulaşım sağlayabilirsiniz. 442-3 numaralı otobüs Beştepeler Mahallesi AŞTİ Ankaray Geçidi Yenimahalle - Meşrutiyet Mahallesi Atatürk Bulvarı Çankaya - Doğanbey Mahallesi Hipodrum Caddesi Altındağ - Doğanbey Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi Altındağ - Balıkhisar Mahallesi Esenboğa Havaalimanı Akyurt güzergâhını izleyerek, trafik ve hava koşullarına bağlı olmakla birlikte ortalama 2 saat içerisinde ulaşım sağlamaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşım sağlayan 442-3 numaralı belediye otobüslerinin ulaşım ücreti AnkaraKart ile tam 2,50 TL, indirimli 1,75 TL'dir.

 

Servis

Ankara Esenboğaz Havalimanı’na ulaşım için bir diğer seçenek ise BelkoAir servisleridir. Aşti Gelen Yolcu Katı'ndan hareket eden BelkoAir servisleri; AŞTİ - Kızılay (Gama İş Merkezi) - Tren Garı Karşısı (Arena Stadı F Kapısının Önü) - AKM (19 Mayıs Stadı B Kapısı) - Ankara Esenboğa Havalimanı güzergâhını izleyerek Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşım sağlamaktadır. AŞTİ şehir merkezinden hareket eden BelkoAir servisleri trafik ve hava koşullarına da bağlı olarak yaklaşık ortalama olarak  1 saat 20 dakika içerisinde havalimanına ulaşım sağlamaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı'na ulaşım sağlayan BelkoAir servislerinin ulaşım ücreti 11 TL'dir.

 

Taksi

Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak için diğer bir seçenek ise taksidir. Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Ankara Merkez’den Ankara Esenboğa Havalimanı’na 90 – 100 TL ücretle ortalama 40 dakika içerisinde, Pursaklar’dan Ankara Esenboğa Havalimanı’na 45 - 50 TL ücretle ortalama 15 dakika içerisinde, Çankaya’dan Ankara Esenboğa Havalimanı’na 135 - 140 TL ücretle ortalama 1 saat içerisinde, Elmadağ’dan  Ankara Esenboğa Havalimanı’na 130 – 140 TL ücretle ortalama 50 dakika içerisinde, Esenboğa Merkez’den Ankara Esenboğa Havalimanı’na  30 - 35 TL ücretle ortalama 15 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)          

 

Tüm bu ulaşım seçenekleri dışında, diğer alternatif seçenekleri tercih edebilir ve Ankara’da bulunan araç kiralama şirketlerinden hizmet alabilirsiniz. En uygun Ankara uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com olarak şimdiden iyi uçuşlar dileriz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder