Hızlı Erişim

En Ucuz Kinshasa Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kinshasa Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kinshasa Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Kinshasa Hakkında Genel Bilgiler

Afrika Kıtası’nda konumlanmış olan Kinshasa, demokratik Kongo Cumhuriyetinin en büyük şehri ve aynı zamanda Başkenti’dir. Küçük bir balıkçı kasabası olarak bilinen şehir, şimdilerde kalabalık nüfusu ile ülkenin en önemli merkezi konumuna gelmiştir. 2000’li yılların başında şehir ile ilgili büyü bir kuşku ve tedirginlik hakimdi. Hırsızlık, gasp, sağlıksız bir ortam ve çok daha fazlasını sizinle buluşturan şehir, şimdilerde inanılmaz bir değişim ve gelişime ev sahipliği yapıyor. Eğitim çalışmaları ve sosyo-kültürel yapının değişimi ile birlikte şehir artık daha güvenli ve daha huzurlu bir hal almıştır.

 

Elbette şehir için ‘’güvenli’’ kelimesini kullanabilmek gündüz saatleri için daha uygun olacaktır çünkü gece saatlerinde gezilmesi oldukça zor bir yer ve ulaşım alt yapısının gelişmemiş olması da bu durumu daha sıkıntılı bir hale getiriyor. Bir noktadan diğer noktaya ulaşmak için çok sayıda araç değiştirebilirsiniz ya da kalabalık insan grupları ile hareket etmek durumunda kalabilirsiniz.

 

Zongo Şelalesi, ziyaretçilerin en çok tercih ettiği adreslerden bir tanesidir ve doğal güzelliği ile binlerce ziyaretçiyi büyülemeyi de başarmıştır.  Lolo Ya Bonobo da yine turistik açıdan değerli bir nokta ve ziyaretçilerin ilgisini çekebilecek bir tavra sahiptir. Otobüs hattı ile birlikte an itibarıyla tercih edilen otobüslerin oldukça bakımsız ve eski olduğunu da belirtmek gerekiyor. Araç kiralama tercihi her zaman çok daha avantajlı ve en azından daha güvenilir olarak görülüyor. Havalimanına ayak bastığınızda şehir merkezine ulaşabilmeniz adına sizlere eşlik edecek çok fazla alternatif bulunmuyor. 

Kinshasa Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanından şehir merkezi yönüne hizmet veren aktif bir otobüs hattından bahsedilmiyor. Dönem dönem aktif olan otobüsler konusunda daha detaylı bilgi almak isterseniz eğer havalimanına ait kurumsal web sitesini ziyaret edebilir ya da iletişim numaralarını kullanarak sorularınızı iletebilirsiniz.

 

Raylı Sistem

Zayıf ulaşım alt yapısı nedeniyle havalimanı ve şehir merkezi yolculuğu için tercih edebileceğiniz raylı sistem alternatifi de ne yazık ki karşınıza çıkmıyor.

 

Taksi

Lisanslı taksilerin yanı sıra korsan taksici adını verdiğimiz ve bireylere hizmet eden taksiler havalimanında karşınıza çıkacaktır. Taksi ücretleri genellikle çok yüksek çünkü ulaşım için ekstra bir alternatif mevcut değil ve bunu fırsat bilen taksi firmaları da rakamları olabildiğince yukarıya taşıyor. Pazarlık yaparsanız çok daha ucuza seyahat edebilirsiniz.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Şehri ziyaret eden birçok turistin ilk tercihi araç kiralamak oluyor. Güven vermeyen bu şehirde en azından seyahatlerinizi daha konforlu ve güvenli kılmak adına araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Araç kiralama firmalarına ait ofislerin nerede olduğunu gösteren tabelalar da yine havalimanında bilgilendirme amaçlı yerini almış durumdadır. İlgili personelden detayları öğrenebilir ve dilerseniz şoförlü araç da kiralayabilirsiniz.

 

Shuttle/Servis

Konaklama için tercih ettiğiniz otellerin ya da seyahat için tercih ettiğiniz hava yolu firmalarının özel servis hizmetleri mevcuttur. Bilete dahil hizmet veren firmaların yanı sıra bu hizmeti ücretsiz sunan firmalar da var. İlgili firmalar ile iletişime geçerek sizler de servis hattı konusunda bilgi alabilir ve limana gelecek özel servis araçları ile güzergah doğrultusunda seyahat edebilirsiniz. Bunun dışında havalimanına bağlı çalışan bir servis hizmeti olmadığını da belirtmek gerekiyor. 

Kinshasa Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder