En Ucuz Kiev Varışlı Uçak Biletleri

 • Ukraine International Airlines
  Ankara - Kiev
  6.03.2018
  222 TL
 • Ukraine International Airlines
  Ankara - Kiev
  23.01.2018
  224 TL
 • Ukraine International Airlines
  Ankara - Kiev
  25.01.2018
  224 TL
 • Ukraine International Airlines
  Ankara - Kiev
  30.01.2018
  224 TL
 • Ukraine International Airlines
  Ankara - Kiev
  1.02.2018
  224 TL
 • Ukraine International Airlines
  Ankara - Kiev
  3.02.2018
  224 TL
 • Ukraine International Airlines
  Ankara - Kiev
  4.02.2018
  224 TL
 • Ukraine International Airlines
  Ankara - Kiev
  5.02.2018
  224 TL

En Ucuz Kiev Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Pegasus
  Kiev - Ankara
  25.02.2018
  219 TL
 • Pegasus
  Kiev - Diyarbakır
  2.03.2018
  255 TL
 • Pegasus
  Kiev - İstanbul
  14.03.2018
  297 TL
 • Pegasus
  Kiev - Bodrum
  2.03.2018
  309 TL
 • Pegasus
  Kiev - İzmir
  24.02.2018
  314 TL
 • Pegasus
  Kiev - Antalya
  24.02.2018
  314 TL
 • Pegasus
  Kiev - Adana
  17.03.2018
  317 TL
 • Pegasus
  Kiev - Gaziantep
  23.02.2018
  321 TL

Kiev Şehri Hakkında Kısa Bilgiler 

Ukrayna’nın başkenti olan Kiev aynı zamanda ülkenin en büyük şehirlerinin başında geliyor. Tarihi yapılarıyla eşsiz bir şehir olan Kiev, ülkenin en önemli kültür merkezidir. Ağaç kesmenin yasak olduğu Kiev, kültürel ve tarihi açıdan önemli olduğu kadar uçsuz bucaksız ormanlarıyla da görülmeye değer bir şehir. UNESCO tarafından dünya mirası ilan edilen Aziz Sofya Katedrali, New York’taki Bağımsızlık Heykeli’ne benzeyen Rodina Mat Heykeli, pek çok gösterinin yapıldığı Maidan Nezalezhnosti (Bağımsızlık Meydanı), altın kubbesiyle St. Michael Altın Kubbeli Katedral, nehir kenarında bulunan ve şehrin tepesinde yer alan Podol-Kardeşlik Tepesi, eski yerleşim yapılarının sergilendiği ve Avrupa’nın en büyük açık hava sergisi olma özelliğine sahip olan Pirogovo Açık Hava Müzesi kentin görülmeye değer sadece birkaç yeri.
 

Dinyeper Nehri’nin iki yakasına kurulmuş olan başkent Kiev’de, iki havalimanı bulunmakta. İlki, şehir merkezine ortalama olarak 40 dakikalık bir uzaklıkta olan Borispol Havalimanı (Boryspil International Airport). Kiev’in doğu bölgesinde bulunan Borispol Havalimanı, 1959 yılında askeri hava üssü olarak kurulsa da 1993 yılında Ukrayna Ulaştırma Bakanlığınca sivil hava taşımacılığına uygun hâle getirerek yolcuların hizmetine açtı. O günden bu yana gittikçe işlekleşen havalimanın giderek yolcu sayısı artmaktadır.
 

Bir diğer havalimanı ise Zhulhany Havalimanı’dır. Şehrin batında yer alan Solomanskaya bölgesinde bulunur. Kiev’den ortalama olarak 20 dakikalık bir uzaklıktan olan Zhulhany Havalimanı, genellikle iç ha uçuşları için kullanılmaktadır.

 

Borispol Havalimanından Ulaşım

Metro

Dünyanın en büyük metro hatlarından birine sahip olan Kiev Metro Hattı, aynı zamanda Avrupa’nın en derin ikinci metro ağı özelliğine sahiptir. Savaş anında sığınak olarak da kullanılabilecek özellikte olan Kievmetrosunda, 3 ana hat ve bunlara bağlı olan kanallar bulunmaktadır. Bunlar; Kırmızı, Mavi ve Yeşil hatlardır. Borispol Havalimanı’na şehir içinden ulaşım sağlamak için Yeşil hatta bağlı olan metroları kullanabilirsiniz. Ancak metro ile doğrudan havalimanına ulaşım bulunmamakta. Yeşil hat üzerinde bulunan Vyrlytsia İstasyonu’ndan sonra diğer ulaşım seçenekleriyle Borispol Havalimanı’na ulaşılmaktadır. Havalimanı’ndan Kiev’e ulaşım sağlamak içince, yine, alternatif ulaşım seçenekleri kullanılarak Vyrlytsia İstasyonu’ndan ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca, Borispol Havalimanı’ndan tren istasyonuna ulaşmak için ise Shuttle servisleri var. Shuttle servislerinin ulaşım ücreti 35-40 Ukrayna Grivnası arasında olmakla birlikte ulaşım süresi ortalama olarak 40 dakikadır.

Otobüs

Borispol Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım otobüs seçeneği ile ulaşım sağlamak için havalimanı kapısından çıkar çıkmaz göreceğiniz Skybus adlı otobüslerle, yaklaşık 80 Ukrayna Grivnası ödeyerek 1 saatte şehir merkezine varmanız mümkün. Havaalanından şehir merkezine Marshurutka adlı minibüslerle de ulaşabilirsiniz. Otobüsle Borispol Havalimanı’na ulaşım sağmalamak için ise şehir merkezinde bulunan Pivdenniy Railway Station’dan her 20 dakikada kalkan 322 numaralı otobüslerdir. Pivdenniy Railway Station – Kharkivska – Terminal D güzergâhını izleyerek yaklaşık 1 saat süren yolculuk sonunda Borispol Havalimanı’nın D Terminali’ne ulaşım sağlamaktadır. 322 numaralı otobüslerin ulaşım ücreti 80 Ukrayna Grivnası’dır.

 

Diğer Alternatifler

Kiev’de neredeyse tüm sivil araçlar taksi görevi görmektedir. Elinizi kaldırdığınızda yanınıza bir sivil araç yaklaşırsa şaşırmayın. Taksiye ihtiyaç duyduğunuzu anlaşıldığında sivil araçlar taksi görevi de görmektedir. Ancak bu taksilere binmeden önce pazarlı yapmayı unutmayın. Yaklaşık olarak 150-200 Ukrayna Grivnası karşılığında Borispol Havalimanı’ndan, Kiev’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak ücretleri sivil araçlardan biraz daha yüksek olsa da resmi araçları kullanmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca taksiyle ulaşımı kolaylaştıran birçok yol da bulunmaktadır. Yerel taksi uygulamalarıyla nereden, nereye, ne kadar sürede ve ne kadar ücretle gideceğinizi gösteren uygulamalar, en yakın taksinin de nerede olduğunu göstermektedir. Yerel uygulamalar sayesinde daha da kolay ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Zhulhany Havalimanından Ulaşım

Otobüs

Kiev’e yaklaşık 20 dakika uzaklıkta olan Zhulhany Havalimanı’na ulaşım Symona Petliury Station’dan kalkan 805 numaralı otobüslerle gerçekleşmektedir. 805 numaralı otobüsler Pivdenniy Railway Station - Futchyka Station - Solomyanska Square - Sevastopolska Square - Smilyans'ka Station güzergâhını izleyerek yaklaşık 30 dakika gibi bir sürede Zhulhany Havalimanı’na ulaşım sağlamaktadır. Ulaşım ücreti 18 Ukrayna Grivnası’dır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım ise Zhulhany Havalimanı önünden kalkan otobüs ve dolmuşlarla sağlamaktadır.

Taksi

Taksiyle Zhulhany Havalimanı’ndan Kiev’e ulaşım sağlamak isterseniz, ortalama olarak 100-125 Ukrayna Grivnası ödeyerek 15-20 dakika gibi bir sürede havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca, tüm bu ulaşım seçenekleri dışında, Kiev’de bulunan araç kiralama şirketlerinden de hizmet alabilirsiniz. En uygun Kiev uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com olarak iyi yolculuklar dileriz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder