Hızlı Erişim

En Ucuz Kherson Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kherson Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kherson Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Kherson Hakkında Genel Bilgiler

Rusların Karadeniz’deki ilk tersanesi olarak bilinen Kherson, Ukrayna’nın önemli şehirlerinden bir tanesidir. Güney Ukrayna’da önemli bir merkez olarak bilinen Kherson, 2. Dünya savaşından sonra kısa bir sürede toparlanmış ve hem endüstri hem de tarım alanında önemli işler başarmıştır. Endüstri ve ticaretin yanı sıra turistik bir bölgede konumlanmış olması ve coğrafi olarak da güçlü bir konumda olması, bu şehri daha fazla ziyaret ve tercih edilir hale getirmiştir. Her yıl binlerce misafir kabul edilen şehir, modern mimarisi ile de fark yaratmayı başarıyor.

 

Aziz Katerina Katedrali, en çok ziyaret alan yapılardan bir tanesidir ve bunun yanı sıra Kherson sanat müzesi de yine ziyaretçilerin ilgi gösterdiği bir diğer önemli adres olarak karşımıza çıkıyor. Göze hitap eden bir şehir olmasının yanı sıra Ukrayna mutfağının en önemli lezzetlerine sahip olması ile birlikte damaklara da hitap etmeyi başarıyor. Geniş bir mutfağa sahip olan şehir, tavuk ve domuz etini yemeklerinde çok fazla kullanıyor ve bunun yanı sıra mantar kullanımı da oldukça yaygındır.

 

Şehirde etkileyici bir sosyal hayat hakim ancak özellikle gece hayatı, sembol niteliği taşıyor. Amigo Club, bu şehrin en kalabalık ve en lüks mekanlarından bir tanesidir. Odessa ve Kiev’e nazaran daha zayıf olan gece hayatı, kendi içinde oldukça eğlenceli bir görüntüye sahip. Bar ve gece kulüplerinin yanı sıra striptiz kulüpleri ile de ünlü bir şehir olduğunu belirtmek gerekiyor.

 

Gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olan şehirde, havalimanı şehir merkezi ulaşımı biraz sıkıntılı ve ne yazık ki çok fazla alternatif yer almıyor. 

Kherson Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanından direkt olarak şehir merkezine ulaşım ne yazık ki mümkün değil. Havalimanına 3 km gibi bir mesafede bulunan Chornobayivka kasabasına ulaşabilirseniz eğer buradan kalkan otobüslere binerek şehir merkezine seyahat edebilirsiniz. Hem masraflı hem de zahmetli olması nedeni ile ziyaretçiler tarafından çok fazla tercih edilen bir alternatif değildir.

 

Raylı Sistem

Havalimanından şehir merkezine ya da diğer noktalara raylı ulaşım ağı bulunmuyor.

 

Taksi

Havalimanında sürekli olarak hizmet veren ya da gece yarısı iniş yaptığınızda hizmet alabileceğiniz taksiler ne yazık ki bulunmuyor. Günün belli saatlerinde hizmet verdikleri için çoğu zaman durakların boş olduğunu da söylemek mümkün. Mağdur olmak istemiyorsanız eğer havalimanında hizmet veren taksi firmalarının kurumsal web sitelerini ziyaret ederek rezervasyon yaptırabilir ve limana ayak bastığınız anda araçlarınıza ulaşabilirsiniz.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Ulaşım için tercih edilebilecek en ideal alternatiflerden bir tanesi olan araç kiralama hizmeti, havalimanında yer alan ofisler aracılığı ile sunulmaya devam ediliyor. Araç kiralama firmalarına ait olan web siteleri üzerinden erken rezervasyon ayrıcalığını da kullanabilirsiniz. Fiyatlar için de yine firmalardan bilgi almanız çok daha doğru olacaktır.

 

Shuttle/Servis

Havalimanı bünyesinde resmi olarak hizmet sağlayan servis firması ya da araçları ne yazık ki mevcut değil. İmkanların kısıtlı olması nedeniyle oteller ve seyahat firmaları özel servis hizmeti sunmaktadır ve eğer böyle bir avantaja sahip iseniz havalimanına araç talep edebiliyor ya da hali hazırda bekleyen özel servis araçlarını belli bir ücret ödeyerek kullanabiliyorsunuz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder