Hızlı Erişim

En Ucuz Kharkiv Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kharkiv Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kharkiv Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Kharkiv Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Kharkiv Oblastı’nın idari merkezi olan Kharkiv, ülkenin en büyük ikinci şehri durumundadır. Edebiyat, bilim, sanat ve kültür merkezlerinden bir tanesi olan Kharkiv, çok sayıda eğitim merkezini de bünyesinde bulunduruyor. 6 müze ve 7 tiyatronun yanı sıra 30’dan fazla eğitim kurumu ile birlikte bunu net bir şekilde ortaya koyuyor.

Avrupa’nın 8. dünyanın ise 15. en büyük şehir merkezi olma unvanına sahip Özgürlük Meydanı da yine bu şehirde yer alıyor ve ziyaretçilerin ilgisini çeken en önemli adreslerden bir tanesidir.

Tüm bunlara rağmen şehirde İngilizce bilenlerin sayısı oldukça az ve genç nüfusun dil konusunda daha fazla bilgi sahibi olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Geniş ve ferah caddelerinin yanı sıra gezilecek ve eğlenilecek çok sayıda mekana sahip olması da şehrin turistlere sunduğu en önemli avantajlardan bazılarıdır. İkinci dünya savaşı büyük bir yıkıma uğrayan ancak kısa sürede toparlanmayı başaran şehir, özellikle geceleri çok daha keyifli ve eğlenceli bir hal alıyor.

Gece kulüplerinde ilginç bir rutin ile karşılaşabilirsiniz ve bazı büyük kulüplere partnerleriniz olmadan alınmayacağınız gibi kıyafet kontrolünden de geçmeniz gerekiyor. Kaliteli bir kulübe adım atmak istiyorsanız iyi giyinmeniz gerekiyor.

Şehrin ulaşım ağrı fazlasıyla güçlü ve havalimanından şehre ulaşmak için de çok zahmetli bir süreç karşınıza çıkmıyor. 

Harkiv Uluslar arası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Şehir içi ve metro istasyonu olmak üzere farklı güzergahlara otobüs ile gidebiliyorsunuz. Havalimanı oldukça küçük ve otobüs duraklarına ulaşmanız da çok uzun sürmeyecektir. Görevli personelden yardım alarak durakların yerini bulabilirsiniz.

Metro

Otobüsler sizi metro istasyonuna ulaştırıyor. Şehir merkezine yaklaşık olarak 15 km gibi bir mesafe söz konusu ancak havalimanından direkt olarak şehir merkezine raylı sistem mevcut değil, bu yüzden otobüs ve metro şeklinde aktarma yapmak durumundasınız. Şehir içinde ise her noktaya raylı sistem ile kısa sürede ulaşmanız mümkündür.

Taksi

Otopark binası ya da yolun hemen karşısında sizleri bekleyen taksileri tercih ederek şehir merkezine daha kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. Ödeyeceğiniz rakam ortalama olarak 15 ila 25(75-100 UAH) lira arası değişiklik gösterebilir. Trafik yoğunluğuna bağlı olarak 15 ila 20 dakika gibi bir sürede şehir merkezine ulaşıyorsunuz. Pazarlık yapma gibi bir alternatifiniz var ve taksiciler bu duruma fazlasıyla alışkın.

Araç Kiralama

Havalimanı fazlasıyla küçük ve araç kiralama işlemi için hizmet veren firmaların temsilcikleri de çoğu zaman aktif olmayabiliyor. Bunun için seyahat öncesinde rezervasyon şeklinde araçlarınızı kiralayabilir ve firmaların servisleri ile birlikte araç kiralama merkezilerine ulaşarak aracınızı teslim alabilirsiniz.

Shutter(Servisler)

Otel rezervasyonu yaptırmışsanız ve otelin böyle bir hizmeti söz konusu ise ortalama 120-140 UAH gibi bir rakam karşılığında servis talebinde bulunabiliyorsunuz. Bunun dışında firma ya da havalimanı özel servis hizmeti yer almıyor. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder