En Ucuz Kenya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kenya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Nairobi

Para Birimi

seyehat zamanı Kenya Şilini

Kenya Hakkında Genel Bilgiler

Afrika Kıtasının doğusunda konumlanmış olan Kenya, resmi adı ile Kenya Cumhuriyeti olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan araştırmalar, ülkenin hayvan çeşitliliği konusunda bir adım önde olduğunu gösteriyor ve bulunduğu coğrafya farklı hayvan türlerine de kusursuz bir şekilde ev sahipliği yapmasına fırsat tanıyor. Doğal güzellikleri ve yeşil alanları ile dikkatleri üzerine çeken ülkeyi ziyaret etmek için sizler de Kenya uçak bileti aramalarınızı ucakbileti.com üzerinden kolayca yapabilir ve firmalar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kenya uçak bileti satışı yapan Türk hava yolu firmalarının sayısı da bir hayli fazladır.

Ülkenin an itibarıyla boğuştuğu en önemli sorunlardan bir tanesi açlık ve sık görülen sıtma hastalığıdır. Son dönemde yaşanan terör olayları da ülkenin ekonomisine büyük ölçüde darbe vurmuş ve ülkeye bir hayli zarar vermiştir. Vatandaşlarımızın ülkeyi ziyaret etmeden önce sıtmadan korunmak için gerekli aşıları olmalarını da tavsiye ediyoruz.

En ucuz Kenya uçak bileti satın alma işlemleri öncesi detaylı bir arama yapmak ve firmaları araştırmak adına ucakbileti.com adresini kullanabilirsiniz. Hangi firma hangi tarihlerde sefer düzenliyor ve kaç liraya bilet satın alabilirim gibi sorulara da bu adres üzerinden yanıt bulabileceksiniz. En ucuz Kenya uçak bileti sonuçları da yine bu adres aracılığı ile karşınıza çıkıyor.

Nairobi, ülkenin başkenti ve en gelişmiş şehirlerinden bir tanesidir. Birçok noktanın merkezi ola şehir, görsel anlamda da diğer şehirlerden bir adım öndedir.

Swahili ve İngilizce ülkenin resmi dili olarak kabul edilmiş durumda ve halkın büyük bir kısmı bu iki dile de sahiptir. İngilizce bazı bölgelerde çok daha fazla konuşuluyor ancak resmi kurumlarda genellikle Swahili dili konuşulmaktadır.

Kahve ve çay, ülkenin en önemli tarım ürünleri arasında yer alıyor. Yerli halkın büyük bir kısmı tarımla uğraşıyor ve Afrika ülkeleri arasında toprak bakımından kendine yetebilen ender ülkelerden bir tanesi olan Kenya, buna rağmen açlıkla mücadele etmeye de devam ediyor.

Kenya’nın başkenti Nairobi, turistlerin en çok ziyaret ettiği şehirler arasında yer alıyor ancak şehirdeki suç oranının bir hayli yüksek olduğunu da belirtmek gerekiyor. Özellikle gece geç saatlerde tek başınıza yürümeniz bir hayli tehlikelidir.

En uygun Kenya uçak bileti satın alma işlemi öncesinde bilmeniz gereken detaylardan bir tanesi de Malindi Bölgesini ziyaretlerinizde karşınıza çıkacaktır. Bu bölge hırsızlığın en fazla olduğu bölgelerden bir tanesi ve ne yazık ki güvenlik önlemleri de yetersizdir.

Nairobi Doğu Afrika Festivali, ülkenin en büyük ve en önemli festivallerinden bir tanesidir. Her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen bu festivale dünyanın dört bir yanından sayısız insan katılıyor. Müzik, edebiyat, sinema ve daha fazlasının konu alındığı bu festival, eğlenceli görüntülere de sahne oluyor.

Kenya’yı ziyaret etmeden önce vize konusunda bilmeniz gereken detaylar ise aşağıdaki gibidir.

 

Kenya Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Kenya seyahati için vizelerinizi havalimanında ya da resmi adres üzerinden elektronik ortamda alabiliyorsunuz.

Kenya’ya vardığınızda vize sınır polisleri sizlerden en az 6 ay geçerli olmak kaydı ile pasaportlarınızı, otel rezervasyon bilgisini, seyahat amacını ve davetiyelerinizi isteyecektir. Belgeleri eksiksiz bir şekilde sunduğunuz takdirde herhangi bir şekilde sorun yaşamazsınız.

Elektronik vize sahibi iseniz çıktısını da sınır polisi ile paylaşmanız gerekiyor.

Umuma mahsus pasaport sahipleri için geçerli olan bu detaylar, diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahiplerini ilgilendirmiyor çünkü bu pasaporta sahip olan vatandaşlarımız 180 günlük süre içerisinde 90 günü geçmemek kaydı ile vizeden muaftır. 

Kenya Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder