Hızlı Erişim

En Ucuz Kazan Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kazan Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kazan Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Kazan Hakkında Genel Bilgiler

Tataristan Özerk Cumhuriyeti’nin Başkenti olan Kazan, Lenin ve Tolstoy’un da eğitim gördüğü ve bunun yanı sıra ‘’Hoşgörü Şehri’’ unvanına da sahip olan şehirdir. Eğitim ve kültür seviyesinin yüksek olması ve kültürel faaliyetlere ekstra önem verilmesi de bu unvanı ne kadar hak ettiklerini net bir şekilde ortaya koyuyor. Camiler Şehri olarak da anılan Kazan, Tatar Müslümanlarının yoğun olarak yaşadığı şehirlerden bir tanesi ve aynı zamanda Rusya’nın en büyük şehirlerinden de bir tanesidir. 10 şehirlik sıralamada kendine yer bulan Kazan, 10.000’den azla öğrenciye de ev sahipliği yapmaktadır. Öğrencilerin olduğu dönemde şehir çok daha hareketli bir hal alıyor ve çok sayıda üniversiteyi de bünyesinde barındıran bir şehirdir.

 

Rusya’nın spor başkenti olarak da lanse edilen şehir, 2009 yılından bu yana çok sayıda etkinliğe ve organizasyona da ev sahipliği yapmaktadır. Farklı din ve kültürlerin buluştuğu karma bir şehir olan Kazan, mutlu ve huzurlu insanları da en iyi şekilde misafir ediyor. 2017 Fifa Dünya Kupası ile ilgili söylentiler de hali hazırda devam ediyor ve bunun için Kazan şehrinin tercih edilmesi planlanıyor.

 

Şehirde renkli de bir gece hayatı hakim ve özellikle öğrencilerin olduğu dönem ile birlikte turistlerin akın ettiği dönemlerde de eğlence doruğa çıkıyor. Alkolün en çok tüketildiği şehirlerden bir tanesi olması da eğlencenin dozajını arttıran unsurlardan bir tanesidir. Şehirde ulaşım sorunu yaşamayacağınızı da bilmeniz gerekiyor ve uzak noktaları da yakın hale getiren alternatif ulaşım araçları mevcuttur. Havalimanından şehir merkezine ise aşağıda belirtilen alternatifleri tercih ederek ulaşabilirsiniz. 

Kazan Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Terminal binası önünde bulunan otobüsler, 20 dakikalık sefer aralıkları ile birlikte sabah 6 ve akşam 10 saatleri arasında hizmet veriyor. Ulaşımın en ucuz ve en konforlu alternatiflerinden bir tanesi olması nedeniyle çok sayıda ziyaretçi tarafından tercih edildiğini de belirtmek gerekiyor.

Agriculture Park, otobüslerin son durağı olarak belirlenmiştir ve güzergah boyunca yine Kazan şehrine ait önemli noktalarda da durulmaktadır. Biletlerinizi araç içerisinde şoförlerden temin edebiliyorsunuz ancak bilet fiyatı konusunda net bir fiyat bilgi bulunmuyor.

 

Taksi

Terminal 1A’da yer alan taksi ofislerini ziyaret ederek taksi fiyatları ve ulaşım süresi hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Terminal önünden hareket eden taksiler de yine ziyaretçilerin en çok tercih ettiği ulaşım alternatiflerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Terminal 1A giriş salonunda sizleri çok sayıda araç kiralama ofisi bekliyor. Firmaları ofislerinde ziyaret ederek bilgi alabilir ve araç taleplerinizi de saniyeler içerisinde iletebilirsiniz. Hizmet veren firmaların tam sıralı listesini öğrenmek için havalimanı iletişim bilgilerinden yetkili personele ulaşarak sorularınıza yanıt alabilirsiniz. Araç kiralama firmaları gün boyu aktif olarak hizmet veriyor ve ilgili personel de gerekli yönlendirmeleri yapıyor.

 

Shuttle

Servisler, otel ve seyahat firmalarına ait servisler olarak karşınıza çıkıyor. Havalimanı için hizmet veren özel bir firma yok ancak konaklayacağınız otel ya da seyahat ettiğiniz firmanın böyle bir ayrıcalık sunması ile birlikte sizler de servis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bunun için ilgili kurumların iletişim numaralarından yetkili isimlere ulaşmanız da çok daha faydalı olacaktır. 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder