En Ucuz Kazakistan Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kazakistan Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Astana

Para Birimi

seyehat zamanı Tenge

Kazakistan Şehirleri

Kazakistan Hakkında Genel Bilgiler


Dünyanın en büyük dokuzuncu ülkesi olarak listelerde kendine yer bulan Kazakistan, Orta Asya’da bağımsızlığını ilan eden Türk devletlerinden bir tanesidir. Sahip olduğu yüz ölçümü ile birlikte Müslüman ülkelerin yanı sıra Türk ülkelerinin de en büyüğüdür. Yine bu ülkeler bazında değerlendirildiğinde doğal kaynaklar bakımından da en zengin ve en güçlü ülke olduğunu söylemek mümkündür. Hali hazırda bu gücünü koruyan ülkenin ekonomik anlamda da büyük bir gelişme kaydettiğini belirtmek gerekiyor.

 


Başkent Astana, para birimi Tenge, resmi dilleri ise Kazakça ve Rusça’dır. Krom, uranyum ve altın bakımından oldukça zengin olan Kazakistan, dünya rezervlerinin bu kaynaklar bakımından büyük bir kısmını da hali hazırda bünyesinde barındırmaktadır. Ülke ekonomisinin en önemli gelir kaynağı da yer altı zenginlikleridir. 2 milyondan fazla değere sahip olan bu kaynakların kullanımı da yine ülke tarafından yapılmaktadır.

 


Kazakistan, kültürel anlamda ülkemize çok fazla benziyor ve insanların yaşayış biçimlerinin yanı sıra inançları da bu bağlamda benzerlik gösteren detaylardan bazılarıdır. İnsanlar fazlasıyla saygılıdır ve onlardan farklı olmanız yine onların tepkisine maruz kalmanıza neden olmaz. Hoşgörülü yerli halkı ile birlikte ülkede bazı değerlere ekstra önem verilmektedir. Toplu taşımada yüksek sesle konuşmak, rahatsız edecek derecede alkol almak gibi şeyler ülkede ayıp olarak karşılanmaktadır. Göçebe Orta Asya kültürünü hali hazırda bünyesinde barındıran ve bunu mutfak kültürüne de en iyi şekilde entegre etmeyi başarmış olan Kazakistan, dünya mutfağına da önemli lezzetler sunuyor ve katkıda bulunuyor. Ülkede yer alan lüks restoran ve kafeleri ziyaret ederek ülke mutfağı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 


Nevruz, ülke için büyük bir öneme sahip ve hatta ülkenin en büyük festivali olarak da bilinmektedir. Kazakistan’ı ziyaret eden turistlerin büyük bir kısmı bu etkinliğe katılmak için yola çıkıyor. Astana ve Almaata, festival kültürünü bünyesinde barındıran şehirlerden bazılarıdır ve bu bağlamda merkez görevi gördüklerini söylemek de mümkündür. Kazakistan’ı ziyaret edecek olan vatandaşlarımızın vize konusunda bilmesi gereken detaylar ise aşağıdaki gibidir.

 


Kazakistan Vizesi Hakkında Genel Bilgiler


Umuma mahsus pasaport sahibi kimseler, seyahat süreleri 30 günü aşmadığı sürece vizeden muaftır ve ülkeye vizesiz giriş yapabilirler. Diplomatik pasaport sahibi kimseler de yine aynı süre ile Kazakistan’a seyahat edebilir ve ülkede bu süre zarfında ikamet edebilirler.

 


Diğer pasaportlar için ilgili şart ise, ülkede 5 günden fazla kalma durumu söz konusu olduğu takdirde ülkeye giriş tarihini baz alarak 5 gün içerisinde göç polisine kayıt olmaları şarttır. Bu kayıt işleminin yapıldığı şehirde ikamet edebiliyorsunuz ancak ülke içerisinde farklı bir şehre gittiğinizde kaydınızı bulunduğunuz şehirde yenilemeniz gerekiyor. Aksi takdirde illegal bir şekilde ülkede yer alma durumunuz ortaya çıkıyor ve yasalar gereği birtakım yaptırımlar uygulanabiliyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder