En Ucuz Kazablanka Varışlı Uçak Biletleri

 • Air France
  İstanbul - Kazablanka
  11.01.2018
  601 TL
 • Air France
  İstanbul - Kazablanka
  12.01.2018
  601 TL
 • Air France
  İstanbul - Kazablanka
  18.01.2018
  601 TL
 • Air Arabia Maroc
  İstanbul - Kazablanka
  13.01.2018
  620 TL
 • Air Arabia Maroc
  İstanbul - Kazablanka
  27.01.2018
  620 TL
 • AtlasGlobal
  Adana - Kazablanka
  1.02.2018
  648 TL
 • AtlasGlobal
  İzmir - Kazablanka
  31.01.2018
  653 TL
 • Air Arabia Maroc
  İstanbul - Kazablanka
  16.12.2017
  658 TL

En Ucuz Kazablanka Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Air France
  Kazablanka - İstanbul
  7.02.2018
  461 TL
 • Air France
  Kazablanka - Antalya
  16.01.2018
  578 TL
 • Air France
  Kazablanka - Bodrum
  25.01.2018
  632 TL
 • Air France
  Kazablanka - Adana
  23.01.2018
  989 TL
 • AtlasGlobal
  Kazablanka - İzmir
  8.02.2018
  1006 TL
 • Air France
  Kazablanka - Trabzon
  10.01.2018
  1022 TL
 • AtlasGlobal
  Kazablanka - Gaziantep
  16.01.2018
  1029 TL
 • Royal Air Maroc
  Kazablanka - Ankara
  19.01.2018
  1282 TL

Kazablanka Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Fas’ın ve Magrip Bölgesinin nüfus bakımından en büyük şehri olarak karşımıza çıkan Kazablanka, Fas’ın en gelişmiş şehirlerinden bir tanesidir. Kendine has mimarisi ile bölgedeki diğer şehirlerden ayrılmayı başaran kozmopolit bir şehirdir. İş dünyasının önemli isimlerinin de sık sık ziyaret ettiği şehir, doğal manzaraları ile turistlerin de ilgi odağı olmayı başarıyor.

 

Şehir oldukça dağınık bir yapılaşmaya sahip ve bu yapılaşma da ulaşımı daha zor ve sıkıntılı hale getiriyor. Önemli noktalara yürüyerek ulaşmanız mümkün değil bu yüzden şehir içi ulaşım araçlarını tercih etmeniz gerekiyor ve bu anlamda güçlü bir ulaşım ağına sahip olduklarını da belirtmekte fayda var. 2. Hasan Camii, Muhammed V Meydanı ve Twin Center, şehri henüz ziyaret etmiş olan turistlerin ilgisini çeken önemli adreslerden bir tanesidir. Özellikle Muhammed V meydanı görülmeye değer adreslerden bir tanesi ve şehrin sembolü olarak da bilinmektedir.

 

Kendine has bir mutfak kültürüne sahip olan şehir, Türk mutfağının önemli lezzetlerini de bünyesinde barındırıyor. Patates salatası ve cacık gibi çok bilinen lezzetler de yine dikkatinizi çekecek tatlar arasında yerini almış durumdadır. Gece hayatı ise gelişmişliğe bağlı olarak bir hayli zayıftır. Gece saatlerinde açık mekanların sayısı çok fazla ancak hareketlilik oldukça az. Bar ve pub kültürü oluşmuş durumda ancak kulüpler konusunda aradığınızı bulamayabilirsiniz. Yerli halkın düzenlediği kapalı partiler ise eğlencenin doruk noktası olarak lanse ediliyor. Havalimanına ayak bastıktan sonra şehir merkezine ulaşmak için aşağıdaki alternatifleri tercih edebilirsiniz. 

Kazablanka Havalimanı(Muhammed V) Ulaşım Bilgileri

Otobüs

CTM firmasına ait otobüsler, günün büyük bir kısmında aktif olarak sefer düzenliyor ve havalimanına yakın bir yerde bulunan duraklardan bu otobüslere binebiliyorsunuz. Esnek sefer saatleri ile zaman kaybı yaşatmayacak olan bu ulaşım alternatifi, en uygun fiyatlı alternatiflerden bir tanesidir. Şehir merkezi ile birlikte şehrin önemli noktalarına da yine otobüsler ile seyahat etmeniz mümkündür.

 

Tren

Kazablanka limanı ve şehir merkezine ulaşımın önemli alternatiflerinden bir tanesi de trenlerdir. Yolculuk süresi otobüslere göre biraz daha uzun çünkü güzergah çok daha farklı ve çok daha kalabalık ancak konfor bakımından otobüslerden daha iyi olduğu belirtiliyor.  45 dakikalık bir seyahat sonrası trenler ile şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz ancak bilet fiyatları hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

 

Taksi

Gelen yolcu alanının hemen dışında yer alan taksi durakları da günün her saati aktif olarak seferlerine devam ediyor. Ücret konusunda net bir bilgi yer almıyor ya da taksimetre usulü ile çalıştıkları konusunda bir bilgi mevcut değil bu yüzden binmeden önce fiyat bilgisi almanız ve pazarlık yapmanız da sizlerin lehine olacaktır.

 

Diğer Alternatifler

Yerel şirketlerin büyük bir kısmı havalimanında kendilerine ait ofislerde ataç kiralama hizmeti sunuyor. Şoförlü araç hizmetleri ile birlikte anahtar teslim araç hizmetleri ile ilgili bilgi almak adına yetkili personele sorularınızı iletebilir ya da dilerseniz firmaların internet sitelerini ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz. Ek olarak erken rezervasyon için de kurumsal web sitelerini tercih etmeniz gerekiyor.

 

Shuttle/Servis

Havalimanı bünyesinde hizmet veren ve sefer düzenleyen servisler ne yazık ki mevcut değil. Terminaller arası mesafe çok uzak değil bu yüzden havalimanı da servis hizmetlerine gerek duymuyor. Otellerin ya da seyahat firmalarının özel servis hizmetlerinden faydalanmak için de belli bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder