Hızlı Erişim

En Ucuz Kayseri Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kayseri Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kayseri Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Kayseri Şehri Hakkında Genel Bilgiler

İç Anadolu Bölgesinde konumlanmış olan, tarihi dokusu ile görenleri kendine hayran bırakan Kayseri, aynı zamanda İpek Yolu’nun da bir dönem geçiş noktası olmuştur ve hüküm süren medeniyetlerin izlerini de hali hazırda taşımaktadır. Her adımınız tarih kokacak ve bu köklü şehrin tadına varacaksınız.


Selçuklu dönemine ait birçok eseri hali hazırda muhafaza eden Kayseri, yerli turistlerin en çok ilgisini çeken önemli merkez bölgeler ile de ziyaretçi sayısını her geçen gün arttırmayı başarıyor. Özellikle Kervansaraylar bu konuda başı çeken mimarilerden bir tanesidir.


Kayseri’de ziyaretlerinizin arasına ekleyeceğiniz özel bir yer var… Tarihi dokusu ve restore edilmeden yapıların korunuyor olması da bu alanı daha özel hale getiriyor. Kültepe Ören Yeri, Anadolu’yu ve geçmişi analiz edebileceğimiz en eski yazılı belgeleri barındırıyor ve bu anlamda ülke tarihi için de çok farklı bir yere sahip hale geliyor. Tunç Çağı’nın kalıntılarının yanı sıra belge niteliği taşıyan yapıları ile o döneme ait birçok detayı da tarihçiler ile buluşturuyor.


Tarihin arka odasından sıyrılıp biraz da eğlenceli şeyler yapmak isterseniz eğer Erciyes Kayak Merkezini ziyaret edebilirsiniz. Yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de yoğun bir şekilde ziyaret ettiği ve kış aylarında turistik anlamda önemli bir yoğunluğun yaşandığı kayak merkezi, şehir merkezine 25 km gibi bir uzaklıkta bulunuyor. Nisan ve Aralık aylarında bölge çok daha hareketli oluyor ve uzmanlar da kayak için en uygun zamanlar olduğunu belirtiyor. Kayak merkezi etrafında konaklama ve tesis imkanları da güçlü bir şekilde sağlanmış durumda. Konaklama imkanının yanı sıra kayak yaparken mola verebileceğiniz ve soluklanabileceğiniz çok sayıda cafe benzeri işletme de aktif olarak hizmet veriyor.


Damak tadınıza uygun lezzetler ve kendine has mutfağı ile de sizleri büyüleyecek olan şehir, mantı ve pastırma ile de bu lezzetleri sizinle buluşturuyor. Aynı zamanda Asmakara isimli çorba da yine şehrin kültürel lezzetlerinden bir tanesidir.


Çok sayıda eğitim kurumunu da bünyesinde barındıran şehir, üniversite ile birlikte gelişimini sürdürmeye devam etmiş ve sosyal aktiviteler konusunda da öğrencilere yönelik çalışmaları ile daha hareketli bir hal almıştır. Talas bölgesinde yer alan eğlence mekanları da gece hayatını bir nebze de olsa hareketli ve yaşanılabilir hale getirmiştir.


Şehirde çok sayıda konaklama imkanı karşınıza çıkıyor ve otellerin yanı sıra günlük kiralık daire ve pansiyonlar da tesis hizmetleri arasında yer alıyor.


Şehirde ulaşım ağı da gelişmiş durumda ve aynı gelişmişliği havalimanı şehir merkezi ulaşımında da görebiliyorsunuz. 

Kayseri Erkilet Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Kayseri Büyükşehir Otobüs İşletmeciliği tarafından sunulan ulaşım hizmetinden faydalanabiliyorsunuz. 4, 100 ve bunun yanı sıra 102 numaralı otobüsleri kullanarak havalimanından şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Aktarma otobüsleri ile de şehrin önemli noktalarına ulaşım mümkündür. 4 numaralı otobüs Erciyes dönüş, 100 numaralı otobüs Mevlana Hastanesi gidiş ve 102 numaralı otobüs ise Mevlana istasyon fakülte güzergahı ile birlikte hizmet vermektedir.

Güncel bilgilere ulaşmak ve güzergah hakkında detayları öğrenmek isterseniz +90 352 222 8 999 numaralı telefonu da kullanarak otobüs işletmesine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Yolcu çıkışlarının bulunduğu noktada yer alan taksiler sizleri şehir merkezi ve şehrin birçok farklı noktasına 24 saat boyunca götürüyor. Havalimanında her an taksi bulabileceğinizi de belirtmekte fayda var. Başlangıç fiyatı dahil km hesabı üzerinden bir hesaplama yapılıyor ve ödeyeceğiniz ücret de bu şekilde karşınıza çıkacaktır. Bunun yanı sıra ücret panoları gibi bir detay da söz konusu ve hesaplama yapmaya gerek kalmadan ödeyeceğiniz rakamları da görebiliyorsunuz.  0 352 337 71 11 numaralı telefonu kullanarak da bilgi alabilirsiniz.

Diğer Alternatifler

Shuttle

‘’Havaş’’ işletmesine ait olan servisler de havalimanında hizmet vermeye devam ediyor. BYZ Avm otoparkı önünden hareket eden servisleri kullanabiliyorsunuz. Tren garı, yeni sanayi, Eski Şeker Karakolu da servislere ait bazı güzergahlar olarak karşınıza çıkıyor. Yolcular indikten yaklaşık 30 dakika kadar sonra hareket eden servislere ödeyeceğiniz ücret ise 10 liradır. Detaylı bilgi için işletme numarası olan 444 0 487’yi kullanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında hizmet veren çok sayıda araç kiralama firması söz konusudur… Avis, Budget, car mobil, Filo park, Hertz ve Enterprise de birçok havalimanında olduğu gibi burada da hizmet veren firmalardan bazıları olarak karşınıza çıkıyor…

 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder