Hızlı Erişim

En Ucuz Katmandu Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Katmandu Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Katmandu Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Katmandu Hakkında Genel Bilgiler

Nepal’in başkenti olan Katmandu, aynı zamanda Nepal’in en büyük şehirleri sıralamasında da birinci sırada yer almaktadır. Nepal’in endüstri merkezi olmasının yanı sıra turizm merkezi olarak da anılan Katmandu, ilgi çekici mimarisi ve kendine has tavrı ile de çok sayıda turistin göz bebeği olmayı başarıyor. Turizm konusunda şehirde önemli adımlar atılmış durumda ancak bir dönem politik sorunlar ve çıkar çatışmaları nedeniyle ülke turizme kapatılmıştı. Şimdilerde bu tür bir sorun mevcut değil ve yeniden turist kabul etmeye de başladılar. Katmandu uçak biletini hemen satın alarak sizler de seyahat için ilk adımı atabilirsiniz.

Kış aylarında bir hayli soğuk olan şehir, yaz aylarında çok daha fazla turist kabul ediyor ve ülkemizden bu şehri keşfetmek için yola çıkan vatandaşlarımız da yine yaz aylarını tercih eden grup arasında yer alıyor. Ucuz Katmandu uçak bileti için yaz aylarında erken rezervasyon büyük önem taşıyor çünkü sezonun tam ortasında fiyatlar bir hayli yüksek olacaktır.

Şehirde küçüklü büyüklü çok sayıda otel var ve bu otellerin yanı sıra pansiyon tarzı daha uygun fiyatlı konaklama alternatiflerinin sayısı da bir hayli fazladır.

Katmandu, Unesco miraslar listesine 7 adet tapınak dahil edebilmeyi başarmış olan etkileyici şehirlerden bir tanesidir. Keşfe bu tapınaklar ile başlayabilirsiniz ve bunun yanı sıra ilginizi çekecek çok sayıda mimari yapı olduğunu da belirtmek gerekiyor. En uygun Katmandu uçak bileti fırsatlarını ucakbileti.com üzerinden takip edebilir ve tapınaklar şehri için sizler de ucuz bilet avantajlarını yakalayabilirsiniz.

Şehrin en büyük sorunlardan bir tanesi güvenlik sorunudur. Ne yazık ki yetkililer bu konuda gerekli önlemleri alabilmiş değil. Tek başınıza dolaşmanız güvenli olmayacaktır ve gece geç saatlerde sokaklarda olmanız da tavsiye edilmiyor. Şehri ziyaret edecek olan turistlerin bilmesi gereken en önemli detaylardan bir tanesi budur.

Gece hayatı Katmandu’da oldukça renkli ancak yasalar gereği saat 22:00’dan sonra eğlence mekanlarında müziğin susması gerekiyor. Buna rağmen birçok mekan açık ve hizmet sunmaya devam ediyor. Thamel bölgesi, eğlencenin merkezi ve depremde en az hasar gören bölgelerden biri olduğunu da ifade etmekte fayda var. Burada size hitap eden çok sayıda eğlence kulübü ve bar bulabilirsiniz. Fiyatlar oldukça uygun ancak sezon içerisinde gittiğiniz takdirde uçuk rakamlar karşınıza çıkacaktır.

Katmandu havalimanı sonrası şehir merkezine ulaşım için aşağıdaki alternatifleri kullanabilirsiniz. 

Katmandu Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Taksi

Taksi ile şehir merkezine ulaşmak ortalama 20 dakika sürüyor. Güvenli olduklarını belirtmekte fayda var ve günün her saati hizmet verdikleri için turistler tarafından en çok tercih edilen alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

 

Diğer Alternatifler

Shuttle

Ücretli servisleri kullanarak şehrin merkezine ve önemli noktalarına da seyahat edebilirsiniz. Havalimanı bünyesinde hizmet veren servis araçları, bagajlarınız için özel bir alan da oluşturmuş durumda ve araçlar da bir hayli rahat.

 

Araç Kiralama

Terminal binasında birçok firmanın araç kiralama ofisi bulunuyor. Havalimanına adım attıktan sonra ofisleri ziyaret edebilir ve dilediğiniz aracı uygun fiyatlı şekilde kiralayabilirsiniz. Seyahatlerinizi daha konforlu hale getirmek adına bu alternatif de önem arz ediyor. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder