Hızlı Erişim

En Ucuz Katanya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Katanya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Katanya Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Katanya Hakkında Genel Bilgiler

Sicilya Özerk Bölgesine bağlı olan şehir, aynı zamanda adanın en büyük şehirleri sıralamasında da ikinci sırada yer almaktadır. Şehirdeki Etna Yanardağı, bu bölgenin çok daha fazla ziyaretçi almasına neden olan etkenlerden bir tanesidir. Şehrin ekonomisine en büyük katkıyı sağlayan gelir kaynağı ise yaz turizmidir ve yaz aylarında şehrin nüfusu daha kalabalık hale gelmektedir. Etna Yanardağının eteklerinde konumlanmış olan şehir, ilgi çekici doğası ile de farklı bir öneme sahiptir.

 

Nisan ve Haziran Ayları, turistlerin şehri yoğun bir şekilde ziyaret ettiği dönemlerdir. Bu dönemde nüfus artışı yaşanmakta ve daha kalabalık bir şehir karşımıza çıkmaktadır. Canlı bir sosyal hayat ve sıcakkanlı yerli halk sizleri bekliyor. Dilerseniz düzenlenen turlar ile birlikte yanardağ yakınlarına da ulaşabilir ve keyifli bir tura çıkabilirsiniz. Tango Festivali ve Etna Festivali, şehrin en çok ilgi gören festivallerinden bazılarıdır. Bu anlamda çok geniş bir yelpaze sunmuyor ancak sahip olduğu festivallerin büyük bir ilgi ile karşılandığını da belirtmek gerekiyor. Geleneksel hale gelmiş olan bu festivaller, dünyanın dört bir yanında gelen ziyaretçiler ile birlikte daha renkli bir hal alıyor.

 

Piazza Bellini, gece hayatının aktif olduğu bölgelerden bir tanesidir. Burada yer alan bar ve kulüplerin sabaha kadar açık olduğunu da belirtmek gerekiyor. Kale çevresindeki mekanlarda fiyatlar biraz daha pahalı ancak ara sokaklardaki mekanları tercih ederseniz daha ucuza eğlenebiliyorsunuz. Şehrin bütününü gezmek istediğinizde bunu mümkün hale getirecek çok sayıda ulaşım alternatifi de sizlere sunuluyor. Havalimanı şehir merkezi arası ulaşım ise aşağıdaki gibidir. 

Katanya Havalimanı(Fontanarossa) Ulaşım Bilgileri

Otobüs

AMT Alibus otobüsleri, havalimanı ve şehir merkezi ulaşımını sağlayan otobüslerdir. 20 dakikada bir sefer düzenleye otobüslerin yanı sıra duraklarda sizi şehrin farkı noktalarına götürecek otobüsler de bekliyor olacaktır. Otobüsler sabahın erken saatlerinde hizmet vermeye başlıyor ve gece yarısına kadar da seferler devam ediyor. AMT, şehir merkezinin yanı sıra Katanya tren istasyonuna ulaşımı da sağlıyor ve bu istasyondan da şehrin farklı noktalarına giden trenleri tercih edebiliyorsunuz. Otobüs bileti için yetkili personelden yardım alabilirsiniz ancak verilen bilgilere göre biletlerin şoförden alındığını söyleyebiliriz.

 

Taksi

Terminal binası önünde sizleri çok sayıda taksi bekliyor olacaktır. Taksi fiyatları ile ilgili güncel bir bilgi yer almıyor ve fiyat hakkında detayları öğrenmek adına havalimanı iletişim numaralarını kullanabilirsiniz. Taksilerin legal olarak hizmet verdiğini de belirtmiş olalım. Dilerseniz terminal binasında yer alan taksi ofislerini ziyaret ederek özel taksi talebinde de bulunabilirsiniz. Günün her saati taksilere ulaşmak mümkündür.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Yabancı araç kiralama firmalarının daha yoğun olduğunu söylemek gerekiyor ve bu firmalara ait ofisleri ziyaret ederek sizler de kiralık araç talebinizi iletebilirsiniz. Havalimanında, ofisleri işaret eden çok sayıda tabela göreceksiniz ve ilgili personel de gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. Firmaların online kiralama talebi hizmeti sunduğunu da belirtelim.

 

Otel Servisleri

Turistik bir bölge olduğu için şehirdeki otellerin büyük bir kısmı hem müşterilerine hem de diğer yolculara servis hizmeti sunuyor. Konaklayacağınız otelin böyle bir hizmeti yoksa belli bir ücret ödeyerek servis araçlarını kullanabilirsini. Hızlı ve konforlu olması nedeniyle tercih edilebilecek alternatiflerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder