Hızlı Erişim

Karaman'a gitmek istiyorsanız eğer en yakın şehir olan Konya’yı tercih edebilir ve Konya Havalimanın'dan Karaman’a geçiş yapabilirsiniz.

En Ucuz Karaman Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Karaman Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Karaman Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Karaman Hakkında Genel Bilgiler

Konya, Antalya ve Mersin’i çevresine alan ve İç Anadolu Bölgesinde yer alan Karaman, ülkemizin birçok şehri gibi farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve tarihi dokusu ile de bu detayı bizlere kusursuz bir şekilde yaşatmaktadır.


Şehri bir adım ne taşıyan en önemli değerlerden bir tanesi de eserleri günümüze kadar ulaşmış önemli şahsiyetler ve kahramanları bünyesinde barındırmış olmasıdır. Yunus emre, Kazım Karabekir, Şeyh Edebali ve Mevlana’yı yetiştiren bu topraklar, inanç merkezlerine de ev sahipliği yapıyor ve daha muhafazakar bir kimlik ile karşımıza çıkıyor.


Tarıma dayalı bir ekonomiye sahip olan Karaman’da, sahip olunan toprakların %30’luk kısmının tarıma elverişli olduğu belirlenmiştir ve bu da tarım ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra bisküvi ve bulgur üretimi ile de gündeme gelen Karaman, bu ikilinin üretiminde de büyük pay sahibi ve ülke ekonomisine de bu anlamda güçlü bir katkı sağlıyor.


Karaman’da yer alan Yunus Emre Türbesi, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmayı başarıyor. Tarihe tanıklık eden çok sayıda yapı ve türbeler ile birlikte sizleri büyülü bir dünyaya da davet ediyor. Otantik Taşkale Kasabası da yine Karaman’ın en çok ziyaretçi çeken adreslerinden bir tanesi olmayı başarmaktadır.


Damlataşı bakımından çok zengin olan ve kendine has bir renge sahip olan İncesu mağarası da ziyaret edilebilecek adresler arasında yer alıyor. Karaman ve Mersin’in tam ortasında konumlanmış olan Ermenek Vadisi de yine ziyaretlerinizi gerçekleştirebileceğiniz bölgelerden bir tanesidir. Bu bölgede çok sayıda mağara yer almaktadır ve vadinin ilginç rengi de yine ziyaretçilerin ilgisini çeken en önemli detaylar arasında yer alıyor.


Kendine has bir yemek kültürüne sahip olan Karaman, Türk mutfağının en ilginç lezzetlerine de imza atmaya devam ediyor. Zerde, gılan böreği, guymak ve batırık gibi lezzetleri birçok restoranda bulabileceksiniz. Yöresel lezzetlerden birçoğuna il merkezindeki restoranlarda rastlayabilirsiniz.


Gece hayatı konusunda çok fazla alternatif karşınıza çıkmıyor ve eğlence kültürü de farklı bir oluşuma sahip durumda. Fasıl ve kafe kültürünün daha ön planda olduğunu görebiliyoruz. Bar ve kulüp kültürü henüz bu şehirde yerleşmiş bir kültür olarak karşımıza çıkmıyor.


Şehir içi ulaşım oldukça kusursuz ancak havalimanının eksikliği şehir dışından gelerek şehri ziyaret edecek olan kimseler için büyük sıkıntı yaratıyor. Su durağı havalimanı henüz aktif olarak hizmet vermiyor ancak bu limandaki çalışmaların devam ettiği bilgisini almış durumdayız. 

Konya Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Ülkemizdeki havalimanlarında ulaşımı daha kusursuz hale getirmek adına işletmeciliği üstlenen Havaş, Konya havalimanında da hizmet veriyor. Şehir merkezi ile birlikte otogar ulaşımı da otobüsler aracılığı ile gerçekleştiriliyor.  Havaş otobüsleri ile birlikte Konya şehrindeki otogara gidebilir ve buradan Karaman’a hareket eden şehirler arası otobüs firmalarını tercih ederek Karaman yolculuğu için adımlarınızı atabilirsiniz. Konya otogardan Karaman’a ulaşım oldukça basit ve yaklaşık mesafe de 113 km olarak karşımıza çıkıyor. Konya ve Karaman arası otobüs için ödeyeceğiniz ücret ise ortalama 20 ila 30 lira arası değişiklik gösterebiliyor. Karaman’a sefer düzenleyen çok sayıda otobüs firması var ve fiyatlar da birbirine yakınlık gösteriyor.

Taksi

Havalimanında hizmet veren taksileri de kullanarak otogara gidebilir ve yine otogardan hareket edecek olan Karaman otobüsleri için biletlerinizi alabilirsiniz. Taksiler, günün 24 saati aktif olarak hizmet veriyor.

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Konya havalimanında 5 farklı firmanın araç kiralamak adına hizmet verdiği belirtiliyor ve dilerseniz araç kiralayarak da Karaman’a şoförlüğünü yapacağınız araçlarınız ile daha konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Gelen yolcu bölümünde firmaların yetkili personelleri sizleri bekliyor olacaktır. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder