En Ucuz Karadağ Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Karadağ Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Podgorica

Para Birimi

seyehat zamanı Euro

Ülke Rehberi

Karadağ Şehirleri

Karadağ Hakkında Genel Bilgiler

Adriyatik Denizi kıyısında konumlanmış olan Karadağ, coğrafyası ve panaromik görüntüsü ile dikkatleri üzerine çeken ülkelerden bir tanesidir. Biyolojik çeşitliliğin en fazla olduğu ülkeler arasında gösterilen Karadağ, sportif faaliyetlerin de yoğun olarak gerçekleştiği etkinlikler ülkesi olarak biliniyor.

Başkenti Podgorica, resmi dili Karadağca, para birimi ise Euro’dur.

Sırbistan’dan ayrılarak bağımsızlığını ilan eden Karadağ, bu süreç sonrası hızlı ir gelişim sürecine sahip olmuş ve günümüzdeki görüntüsüne kavuşmuştur. Unesco tarafından koruma altında olan yapıları ile gezginlerin de sık sık ziyaret ettiği ülke, sosyal hayatı ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Kömür ve boksit rezervlerinin en yoğun olduğu ülkelerden bir tanesidir ve ülke ekonomisini güçlü kılan en önemli kaynak ise madenciliktir. Madencilikten sonra tarım da önemli gelir kaynakları arasında yer alıyor ve 2000’li yıllardan sonra kendi üretimini yapmaya aşlayan ülke, ekonomik anlamda da belli bir seviyeye ulaşmayı başarmıştır.

Pegasus ve Sunexpress aramaları ile online olarak sefer denetlemesi yapabilir ve var olan seferler için de bilet satın alma işlemlerini yine online olarak tamamlayabilirsiniz.

Karadağ’da genç nüfus bir hayli fazla ve iş gücü de bu bağlamda oldukça yüksektir. Karadağ’da eşcinsellere karşı büyük bir ön yargı var ve özellikle devlet kurumlarında büyük tepkiler toplayabiliyorlar. Eşcinsel ziyaretçilerin bu konu hakkında bilgi sahibi olarak ülkeyi ziyaret etmeleri de çok daha sağlıklı olacaktır.

Haziran Ayı’nda düzenlenen ve geleneksel hale gelen Budva Festivali, Adriyatiğin en büyük ve en önemli festivallerinden bir tanesi olarak lanse ediliyor ve festival döneminde nüfus da artış göstermektedir. Eğlenceli festivallere ev sahipliği yapan ülke bu konuda geniş bir alternatif sunuyor ve ziyaretçilere de eğlenceli dakikalar yaşatıyor.

Karadağ’a seyahat edecek olan vatandaşlarımızın vize sürecinde neler yapması gerektiği de aşağıdaki gibidir.

Karadağ Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Vize muafiyeti anlaşması yaptığımız ülkelerden bir tanesi de Karadağ’dır. Bu sayede ülke olan iletişim ve etkileşim daha güçlü hale getirilecek ve insanların ziyaretleri de sıklaşacaktır.

Hususi, umuma mahsus ve diplomatik pasaport sahiplerinin 90 günü aşmayan ziyaretlerinde vize durumu sorgulanmıyor ve vizesiz giriş yapabiliyorlar.

Ab üyesi olmayan ülkelerin vatandaşlarına katı kurallar uygulanabiliyor bu yüzden havalimanında uzun süreli bir denetime maruz kalabilirsiniz. Bu denetimi sorunsuz bir şekilde atlatabilmek ve ülkeye giriş yapabilmek için seyahatleriniz boyunca yeterli olacağını düşündüğünüz döviz miktarını da yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Katı kontroller zaman zaman sorun yaşatabiliyor ve bu konuda da dikkatli olmakta fayda var.

Döviz miktarı önemli bir unsur ancak bunun yanında görevliler ile kuracağınız iletişim de büyük önem arz ediyor. Karadağ’ı ne için ziyaret ettiğinizi, ne kadar süre bulunacağınızı ve seyahat amacınızı etkileyici bir şekilde dile getirmeniz de süreci sorunsuz bir şekilde atlatmanızda sizlere yardımcı olacak detaylardan bazılarıdır. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder