Hızlı Erişim

Karabük’te henüz havalimanı bulunmadığı için Karabük uçuşlarınızda tercih etmeniz gereken havalimanı Ankara Esenboğa Havalimanı’dır.

En Ucuz Karabük Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Karabük Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Karabük Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Karabük Şehri Hakkında Bilgi

Karadeniz Bölgesi’nde bulunan ve 6 Haziran 1995'te Zonguldak'ın Yenice, Eflani ve Safranbolu ilçeleriyle Çankırı'nın Ovacık ve Eskipazar ilçelerinin birleştirilmesiyle ülkemizin 78. ili olan Karabük, demir çelik sanayisinde merkezi bir özelliğe sahiptir. Şehir sınrları içerisinde bulunan zengin kömür yataklarından ve demiryoluyla ulaşım sağlanabiliyor olmasından dolayı 3 Nisan 1937 tarihinde temelleri atılmış olan Karabük Demir Çelik Fabrikası, günümüzde hâlâ şehrin en önemli geçim kaynakları arasında yerini almaktadır. Karabük aynı zamanda, Eskipazar ilçesinde bulunan Yazıboy Köyü'nün milattan önce 2500 yıllarında yerleşim yeri olmasından dolayı tarih açısından da önemli bir şehir olma özelliğine sahiptir. Her ne kadar demir çelik sanayisinde öncü illerimizden olsa da orman varlığı açısından %68 ortanıyla ülkemizin en zengin ili olan Karabük'te, geniş yapraklı ağaç türlerinden olan kayın, meşe ve iğne yapraklı ağaçlardan olan göknar, sarıçam ve karaçam yoğun olarak görülmektedir.


Safranbolu Evleri’yle ünü ülkemizi aşan Karabük’te; Rumeli Kazaskeri Cinci Hoca tarafından yaptırılmış olan Cinci Hanı, Bizans döneminden kalmış olan ve Safranbolu'nun Çeşme mahallesinde bulunan Eski Hamam, doğal bir tepe üzerinde kurulu olan Asar Kalesi, 3. Selim'in sadrazamı olan İzzet Mehmet Paşa tarafından 1797 yılında yaptırılmış olan ve 20 metre yüksekliğe sahip olan Saat Kulesi, Tokatlı Kanyonu üzerine Sadrazam İzzet Paşa tarafından yaptırılmış olan ve 6 kemere sahip olan İncekaya Su Kemeri, 1904 - 1906 yıllarında inşa edilmiş olan ve bugün kültür varlıklarımızın sergilendiği bir müze olarak hizmet vermekte olan Eski Hükümet Binası tarihi açıdan görülmeye değer yapı ve mekanlardan yalnızca birkaçıdır.


Ülkemizin 4. büyük mağarası olan Bulak Mencilis Mağarası’nı bünyesinde barındıran Karabük’te; bölgede bulunan kireç taşlarının aşınması sonucuyla meydana gelmiş olan Tokatlı Kanyonu, 1997 yılında koruma altınan alınmış olan ve en eski evin 450 yıllık olduğu Yörük Köyü, doğa yürüyüşlerinin yapıldığı ve şehrin en güze alanlarından biri olan Yenice Ormanları, 721,5 hektarlık alanı kapsayan ve dünyadan ender rastlanan ağaçları bünyesinde barındıran Çitdere Tabiat Koruma Alanı, trekking yapmaya çok uygun olan ve taş köprüleri, kanyonları gözler önüne seren Katır Yolu gezilmeye ve görülmeye değer mesire alanlarından yalnızca birkaçıdır.    

Ankara Esenboğa Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren 442-3 numaralı belediye otobüslerini kullanarak Ankara Esenboğa Havalimanı’a ulaşım sağlayabilirsiniz. 442-3 numaralı otobüs Beştepeler Mahallesi AŞTİ Ankaray Geçidi Yenimahalle - Meşrutiyet Mahallesi Atatürk Bulvarı Çankaya - Doğanbey Mahallesi Hipodrum Caddesi Altındağ - Doğanbey Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi Altındağ - Balıkhisar Mahallesi Esenboğa Havaalimanı Akyurt güzergâhını izleyerek, trafik ve hava koşullarına bağlı olmakla birlikte ortalama 2 saat içerisinde ulaşım sağlamaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşım sağlayan 442-3 numaralı belediye otobüslerinin ulaşım ücreti AnkaraKart ile tam 2,50 TL, indirimli 1,75 TL'dir.

 

Servis

Ankara Esenboğaz Havalimanı’na ulaşım için bir diğer seçenek ise BelkoAir servisleridir. Aşti Gelen Yolcu Katı'ndan hareket eden BelkoAir servisleri; AŞTİ - Kızılay (Gama İş Merkezi) - Tren Garı Karşısı (Arena Stadı F Kapısının Önü) - AKM (19 Mayıs Stadı B Kapısı) - Ankara Esenboğa Havalimanı güzergâhını izleyerek Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşım sağlamaktadır. AŞTİ şehir merkezinden hareket eden BelkoAir servisleri trafik ve hava koşullarına da bağlı olarak yaklaşık ortalama olarak  1 saat 20 dakika içerisinde havalimanına ulaşım sağlamaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı'na ulaşım sağlayan BelkoAir servislerinin ulaşım ücreti 11 TL'dir. 

 

Taksi

Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak için diğer bir seçenek ise taksidir. Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Ankara Merkez’den Ankara Esenboğa Havalimanı’na 90 – 100 TL ücretle ortalama 40 dakika içerisinde, Pursaklar’dan Ankara Esenboğa Havalimanı’na 45 - 50 TL ücretle ortalama 15 dakika içerisinde, Çankaya’dan Ankara Esenboğa Havalimanı’na 135 - 140 TL ücretle ortalama 1 saat içerisinde, Elmadağ’dan  Ankara Esenboğa Havalimanı’na 130 – 140 TL ücretle ortalama 50 dakika içerisinde, Esenboğa Merkez’den Ankara Esenboğa Havalimanı’na  30 - 35 TL ücretle ortalama 15 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)     
Tüm bu ulaşım seçenekleri dışında, diğer alternatif seçenekleri tercih edebilir ve Ankara’da bulunan araç kiralama şirketlerinden hizmet alabilirsiniz. 
En uygun Karabük uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder