Hızlı Erişim

En Ucuz Kapadokya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kapadokya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kapadokya Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Kapadokya Şehir Bilgisi

Kapadokya bölgesi, tarihin ve doğanın dünyada en güzel bütünleştiği yerlerden biridir. Coğrafi olaylar Peribacaları'nı oluştururken, tarihsel süreçte, insanlar da, bu peribacalarının içini ev, kilise gibi amaçlarla oymuş, bunları fresklerle süsleyip, binlerce senelik yaşlı medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır. Bugünkü Kapadokya Bölgesi Nevşehir, Niğde, Aksaray, Kayseri ve Kırşehir illerinin kapladığı bölgedir. Daha dar bir yer olan kayalık Kapadokya Bölgesi ise Uçhisar, Avanos, Ürgüp, Derinkuyu, Göreme, Kaymaklı, Ihlara ve çevresinden ibarettir. Kapadokya bölgesinin merkezini ise Nevşehir oluşturmaktadır. Coğrafi ve doğal güzelliklerle dolu Kapadokya her zaman ilgi odağı olmuş ve gezginlerin uğrak yeri haline gelmiştir.

Peri bacaları nasıl oluşmuştur sorusu ise Kapadokya tatili öncesinde mutlaka akılları kurcalayacaktır. Kapadokya uçak bileti aldıktan sonra seyahatiniz öncesi bu bilgileri edinmek oldukça faydalıdır. Coğrafi olarak Kapadokya vadi konumundadır diyebiliriz. Erciyes ve Hasandağı volkanik dağları ve yaklaşık 60 milyon sene önce Güllüdağ ile püskürtülmüş lavlar ile bölgenin eşsiz yapısı oluşmaya başlamıştır. Milyon yıllar boyu rüzgar ve yağmur başta olmak üzere birçok doğa olayıyla birlikte peri bacaları şekillenmiştir. Lavların ve küllerin oluşturmuş olduğu yumuşak doku rüzgarlar ve yağışlar ile şekillenmiştir Günümüzde de bu değişim ve şekillenme durumu devam etmektedir.

Kapadokya’da tarihsel süreçlerde pek çok farklı kültür de bulunmuştur örnek vermek gerekirse Hititler, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar diyebiliriz. Köklü tarihiyle tarihi dokusunu ve coğrafi şekilleriyle doğasını yerine görmek isterseniz sitemizden en ucuz Kapadokya uçak bileti alabilirsiniz. Her sene binlerce turist Kapadokya uçak bileti alarak buraya gelmektedir. Dönemsel yoğunluklardan dolayı fiyatlar artabilir bu sebepten Kapadokya uçak biletinizi erkenden almanızı tavsiye ederiz.

Kapadokya Havalimanı Ulaşım Bilgisi

Nevşehir Kapadokya Havalimanı şehir merkezinden 25 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bu sebepten Nevşehir’e yani Kapadokya’ya uçakla gelmek oldukça mantıklı olacaktır. Nevşehir Havalimanı’ndan Kapadokya bölgesine yani Ürgüp, Göreme, Avanos gibi yerlere veya bazı otellerin önüne gitmek için havaalanı servisleri, taksi ya da araç kiralama gibi alternatifler bulunmaktadır.

 

Havalimanı Servisleri

Havaalanında en çok kullanımda olan ulaşım türü havalimanı servisleridir. Kent merkezi ve ören yerleri birbirine yakın olduğundan bu servisler sizi Nevşehir Bölgesi’nde gidilebilecek pek çok yere makul bir ücret ile götürmektedirler.

Havalimanı pek yoğun olmadığından servisler uçak kalkış ve inişlerine göre hizmet vermektedirler. Yolculuk süreleri yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Kent merkezineyse yaklaşık 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Havaalanı servisi olarak hizmet veren bir diğer alternatif ise ATS Transferdir. Havalimanı Shuttle Servisi gibi çalışmaktadır fakat Kapadokya uçak bileti almadan rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Telefon aracılığıyla da bilgi alabilirsiniz.
 

Araç Kiralama

Esnek bir tatil için havalimanında ofisi olan 2 firma vardır. Bunlardan birisi “Avis”, diğeriyse “Çapacı Rent a Car”. Buralardan kolaylıkla araç kiralayabilirsiniz

 

Taksi

Havaalanında uçak saatlerine göre bekleyen taksiler bulunmaktadır. Biraz pahalı olabilirler fakat pazarlık yapabilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder