En Ucuz Kamerun Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kamerun Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Yaounde

Para Birimi

seyehat zamanı CFA Frangı

Kamerun Şehirleri

Kamerun Hakkında Genel Bilgiler


Afrika Kıtasında konumlanmış olan ülke, Orta Batı’da yer alıyor… Başkent Yaounde, para birimi Orta Afrika Frangı ve resmi dilleri de Fransızca ve İngilizce’dir. Ülkede yapılan araştırma 500’den fazla balık türünün yalnızca bu coğrafyada yaşadığını gösteriyor. Bununla birlikte farklı hayvan türlerine de ev sahipliği yapan bir ülke olduğunu belirtmek gerekiyor. Ülkede yer alan Dja ulusal park, Unesco tarafından dünya mirasları listesine dahil edilmiştir. Bu parkın dışında Kamerun’da çok sayıda ulusal park yer alıyor ve farklı hayvan türlerine ev sahipliği yapıyor. Kamerun’da Hristiyan nüfusun büyük bir kalabalığı kapsadığını da belirtmek gerekiyor ancak ülkede tek bir inanış hüküm sürmüyor ve insanlar farklı inançlara sahip diğer insanlara da büyük bir saygı duymaktadır.

 

Liberal ekonomi politikasının hakim olduğu ülke uzun yıllar bu ekonomi modeli ile birlikte gelişimini sürdürmüştür. Tarım, ülke ekonomisinde önemli pay sahibidir ve yerli halkın büyük bir kısmı da geçimini tarım yaparak sağlamaktadır. İhracat konusunda da büyük bir gelişme kaydeden Kamerun, özellikle kakao ve petrol konusunda bir adım önde ve bu ürünler ihracatın sembolleri haline gelmiş durumda.

 

Farklı kültürlere ev sahipliği yapan ülke, etnik grupları da bünyesinde barındırmaya devam ediyor. Özellikle yerli halkın tercih ettiği yerel kostümler turistlerin ilgisini en çok çeken detaylardan bir tanesidir. Bu kostümler genellikle ülkenin festivallerinde ve özel günlerde tercih ediliyor. Sokaklarda da bu kostümleri giyen insanları görmeniz mümkündür. Cocoyam, mısır ve cassava, Kamerun halkının yemeklerinde kullandığı ve tercih ettiği ürünlerden bazılarıdır. Kafe ve restoranların büyük bir kısmında bu tatlara ulaşabilirsiniz. Dünya mutfağına çok fazla katkıda bulunduklarını söyleyemeyiz ancak bu ülkeyi ziyaret ettiğinizde yerel lezzetleri mutlaka
tatmalısınız.

 

Ngondo Festivali, ülkenin en büyük festivallerinden bir tanesidir ve hatta çok sayıda turist yalnızca bu festivale katılabilmek ve festivalde yer alabilmek adına ülkeyi ziyaret ediyor. Festival döneminde yerel halkın ilgi çekici kostümlerini görmeniz de mümkündür. Kamerun’u ziyaret edecek olan vatandaşlarımızın vize işlemleri ile ilgili bilmeleri gereken detaylar ise aşağıdaki gibidir.

 


Kamerun Vizesi Hakkında Genel Bilgiler


Umuma mahsus ve resmi heyet mensubu olmayan kimselerin vize alması zorunludur. Kamerun’a seyahat edecek olan Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi kimseler, 180 günlük süre zarfında 90 günü geçmeyecek şekilde vizeden muaftırlar. Ülkeye seyahat öncesi vize sürecinde sağlık kontrollerinin sorunsuz bir şekilde yapılması da şarttır. Sarı humma aşısı ile birlikte aşı sertifikasının da başvuruda sunulması gerekiyor. Sağlık aşısı ve uygulama süreci ile ilgili daha detaylı bilgi için Sağlık Bakanlığının resmi web sitesini ziyaret edebilir ve bilgi edinebilirsiniz.

 

Kamerun ile ilgili herhangi bir seyahat engeli ya da resmi uyarının bulunmadığını da belirtmek gerekiyor ancak Kuzey Bölgesinde yaşanan adam kaçırma ve gasp suçlarının artması nedeniyle bu seyahatlerin kısa bir süreliğine ertelenmesi de sizlerin lehine olacaktır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder