En Ucuz Kamboçya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kamboçya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Phnom Penh

Para Birimi

seyehat zamanı Riel

Kamboçya Hakkında Genel Bilgiler

Resmi adı Kamboçya Krallığı olan ülke, uzun süre Fransız sömürgesi olarak kalmış ve 9 Kasım 1953 yılında özgürlüğünü kazanarak resmi olarak da kabul görmüştür. Ülkede yaşanan politik sorunlar ve insanların eğitim alanında zayıf kalması da her geçen gün gerileyen ve zayıflayan bir ülke meydana getiriyor. Yoksulluk her geçen gün artıyor ve ülkenin an itibarıyla baş etmeye çalıştığı en büyük sorun da budur.

Son 10 yılda yapılan araştırmalar ülkenin büyüme kaydettiğini gösterse de yerli halkın durumu göz önünde bulundurulduğunda bu gelişmenin çok da artı bir değer olmadığı ortaya çıkıyor. Ülkeyi ziyaret etmek istediğinizde sağlık sorunlarını da göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

Kamboçya uçak bileti ya da Kamboçya ucuz uçak bileti gibi bir online arama ile hangi firmaların bu ülkeye uçuş düzenlediğini ve bilet fiyatlarının hangi seviyede olduğunu sizler de saniyeler içerisinde görüntüleyebilirsiniz.

Yapılan araştırmalar, hukuk üstünlüğü konusunda da ülkenin bir hayli gerilerde kaldığını gösteriyor. 102 ülke arasında bu listede 99. sırada yer alan Kamboçya, bu alanda da gelişme kaydedemiyor.

Tonle Sap Gölü, ülkenin en önemli değerlerinden bir tanesidir ve bu göl etrafında oluşan yaşam çeşitliliği de ilgi çekici bir hal almış durumda. Çok sayıda canlıya ev sahipliği yapan ülke, 536 farklı kuş türünün de yaşam alanını oluşturuyor.

Dünyanın en fakir ülkeleri sıralamasında üst sıralardaki yerini koruyan Kamboçya’da en sık görülen hastalıklardan bir tanesi Hepatit B ve ne yazık ki halkın büyük bir kısmı da hali hazırda bu hastalıkla mücadele ediyor.

Tüm bunlara rağmen ülkeyi her yıl binlerce insan ziyaret ediyor ve gezginlerin de buluşma noktalarından bir tanesi olduğunu belirtmek gerekiyor.  Kamboya en ucuz uçak bileti araştırmalarınız sonrası dilerseniz sizler de ülkeyi keşfetmek için ilk adımınızı atabilirsiniz.

Resmi dil Khemerce, para birimi Dolar ve başkent Phnom Penh’tir.

Kamboçya uçak bileti fiyatı araştırmalarınızda da göreceğiniz gibi ülkemizden Kamboçya’ya aktarmasız sefer bulunmuyor. Çok sayıda firma aktarmalı uçuşları ile birlikte bu ülkeye seyahat etmek isteyen yolculara kusursuz bir şekilde hizmet sunmaya devam ediyor.

Tekstil ve turizm, ekonomik anlamda ülkeye katkıda bulunan iki ana iş kolu olarak biliniyor. Son dönemlerde yaşanan ekonomik yükselişte bu iki iş kolunun payı da oldukça büyüktür.

Keşfedilmesi gereken ülkelerden bir tanesidir ancak yazımızın başında da belirttiğimiz gibi devam eden sağlık sorunları konusunda da dikkatli olmakta fayda var. Vize ile ilgili detaylar ise bir alt başlıkta yer almaktadır.

 

Kamboçya Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

E-vize hizmetini kullanarak online olarak vize alabilirsiniz. Resmi web site üzerinden gerekli bilgileri doldurduktan sonra onay veriyor ve 37 Dolarlık ödemenizi yaptıktan sonra süreci tamamlamış oluyorsunuz. Vizeleriniz ortalama 3 iş gününde e mail adreslerinize gönderiliyor ve bu mail’in çıktısını alarak işlemi tamamlıyorsunuz.

Bir diğer vize modeli ise kapıda vize olarak karşımıza çıkıyor. Sınır kapısında vize için doldurmanız gereken formu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra görevli personele fotoğrafınız ile birlikte sunmanız yeterli oluyor. Ödemeniz gereken tutar ise yine 37 Dolar’dır. 

Kamboçya Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder