Hızlı Erişim

En Ucuz Kaliningrad Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kaliningrad Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kaliningrad Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Kaliningrad Hakkında Genel Bilgi

 

Kaliningrad Rusya Federasyonu’na bağlı bir şehirdir. Ülkenin Avrupa’daki kara parçası olarak da nitelendirilmektedir. Rusyayla kara bağlantısı olmayıp, Litvanya ile Polonya arasındaki Baltık Denizi’nin kıyısında yer alan kent, ülkenin en batı ucunda kalmaktadır. Adını Yüksek Sovyet Prezidyumu Başkanı Mihail Kalinin’den alan kentte, 450 binden fazla kişi yaşamaktadır. Nüfusun yüzde 84’ünü Ruslar, yüzde 4’ünü Ukraynalılar, yüzde 3’ünü Beyaz Ruslar gerisini de Ermeniler, Tatarlar, Litvanlar ve Polonyalılar oluşturmaktadır. Toplum yapısı pek çok kültüre ev sahipliği yapmaktadır bu da şehirde her alana yansımaktadır. Kültürel zenginliği pek çok güzelliklere sebep olmaktadır. Bunun etkisiyle her sene pek çok insan Kaliningrad uçak bileti alarak şehre gelmektedir. Bazen sırf bu yoğunluktan Kaliningrad uçak bileti fiyatları artabilmektedir.

Kaliningrad’da da anadil Rusçadır. Rusça konuşan insanlara rastlama ihtimalinizin fazla olduğunu düşünerek yanınıza küçük bir Rusça kitapçığı almanız faydalı olacaktır. Liman şehri olan Kaliningrad, diğer Rus şehirlerinden farklı bir şekilde Avrupa’ya daha yakındır. Temiz havası ve göz alıcı yeşilliğiyle çevre dostu bu şehirde, Baltık Denizi’ne kıyısı olması sebebiyle balık çorbası çok tüketilmektedir. Kaliningrad’ın bir ucundan diğer ucuna bir iki saat yürüyerek gidebilirsiniz. Savaşlar sebebiyle şehre yapılan hava saldırıları, tarihi dokuya çok zarar verse de günümüze kadar bazı tarihi yapılar ayakta kalabilmiştir. Tarihi eserleri yerinde görmek ve bambaşka hislere kapılmak için Kaliningrad uçak bileti alıp bu şehre gelebilirsiniz.

Eğlence hayatından bahsedecek olursak, Kaliningrad eğlenmeyi ve seyahatine farklı boyutlar katmayı seven turistler için oldukça cazip bir yerleşim yeridir. Nerdeyse her zevke hitap eden gece kulüpleri, barları ve restoranları ile beğenileri toplamaktadır. Bunların yanında çok sayıda tarihi esere de ev sahipliği yapmakta olan Kaliningrad’da, gezilecek görülecek çokça önemli yer bulunmaktadır. Bunların arasında en popüler olanlardan biri de, temelleri 1300’lü senelerde atılan Köningsberg Katedrali’dir. İçinde ünlü düşünür Imanuel Kant’ın mezarı ve Katederal Müzesi de bulunan bu harika yapı, İkinci Dünya Savaşı zamanlarında ağır hasar aldığından dolayı 1992 senesinde onarılarak yeniden yapılmıştır. Ayrıca Brandenburg Köprüsü, Kreuzkirche Kilisesi, Königsberg Kalesi, South Park, 1970 senesinde inşa edilmiş, eski bir yönetim binası olan Sovyetler’in Evi, Königsberg Surları, İkinci Dünya Savaşı sonrasında kente açılan ilk müze Bunker Müzesi de, kentin görülmeye değer önemli yerleri arasında yer almaktadır.

Her sene binlerce turist bu eserleri yerinde görmek için Kaliningrad uçak bileti alarak şehre gelmektedir. Kehribar taşıyla da tanınan Kaliningrad’da, kehribara dair her türlü bilgiyi bulma imkanı veren Kehribar Müzesi oldukça ilgi görmektedir. 1979 senesinde açılan, bilimsel ve tarihi olmak üzere iki bölümden meydana gelen bu müze, 19. yüzyıldan kalma bir kale içerisinde kurulmuştur. Kaliningrad uçak bileti alarak şehre gelenlerin ilk duraklarından olan müze, ziyaretçilerinin dikkatini çekmektedir.

Kaliningrad Havalimanı Ulaşım Bilgileri

 

Khrabrovo Havaalanı’ndan Kaliningrad kent merkezine direkt ulaşımın en pratik yolu otobüs veya taksileri kullanmaktır. Daha konforlu bir ulaşım istiyorsanız kendi aracınızı da kiralayabilirsiniz. Hangi araçla giderseniz gidin 40 dakikada Kaliningrad şehir merkezine varacaksınız.

 

Otobüs

Khrabrovo Havaalanı’na gece değil de gündüz vardıysanız otobüsleri kullanıp ulaşımınızı ekonomik hale getirmeniz mümkündür. En fazla 40 dakikada havaalanı terminali dışındaki otobüs duraklarından sık sık sefer düzenleyen otobüslere binip Kaliningrad şehir merkezine gitmek oldukça pratiktir. 144 numaralı otobüs hattı yalnızca Khrabrovo Havalimanıyla Kaliningrad şehir merkezi arasındaki ulaşımı sağlamaktadır.

 

Taksi

Khrabrovo Havalimanı’ndan Kaliningrad’a ulaşımınız için tercih edilmesi gereken en konforlu araç şüphesiz ki taksilerdir. Sadece 30-45 dakikada taksiyle Kaliningrad şehir merkezine varabilirsiniz. 500 Rus Rublesi gibi bir ücret ödeyerek bu taksilerden faydalanmak oldukça caziptir.

 

Araç Kiralama

Khrabrovo Havaalanı’nda çok fazla yerli ve yabancı araç kiralama firması mevcuttur. Şehirde kalacağınız gün sayısı fazlaysa en doğru seçenek araç kiralamaktır. Yerli bir araç kiralama şirketini seçerseniz diğer uluslararası şirketlere göre daha uygun fiyatlar karşılığında hizmet alabilirsiniz. Fakat tavsiyemiz otel ve araç rezervasyonunuzu Kaliningrad uçak bileti aldıktan hemen sonra internetten yaptırmanızdır. Bazen talepten dolayı fiyatlarda artış olabilmektedir.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder