Hızlı Erişim

En Ucuz Kahramanmaraş Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kahramanmaraş Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kahramanmaraş Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Kahramanmaraş Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’nin en kalabalık on sekizince şehridir. Halk arasındaki adıyla Maraş, 1 milyonun üzerinde bir nüfusa sahiptir. Kurtuluş Savaşı’nda işgale karşı gösterdiği direniş nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 5 Nisan 1925 tarihinde şehre, İstiklal Madalyası verildi. 1973 yılında ise adı Kahramanmaraş olarak değiştirildi. 


Kahramanmaraş’ı meşhur yapan bir diğer özellik dondurmasıdır. Meşhur dövme dondurması dünya çapında bilinen bir lezzettir. Japonya, ABD, Avustralya gibi birçok ülkeye yerel firmaların azimi ve başarısıyla tanıtılmıştır. Ayrıca dondurmanın yanı sıra sarı biber, ezme, tarhana, çemen, köpük sucuk gibi Kahramanmaraş’a özel birçok lezzet bulunmaktadır. Kahramanmaraş’ı ziyarete gelenler için özel olarak hazırlanan hediyelik paketlerle dilerseniz yanınızda sevdiklerinize armağan edebileceğiniz ikramlar götürebilirsiniz.


Kahramanmaraş 2012 yılında büyükşehir olarak kayda geçti. Birçok yatırım ve yerel işletme sayesinde şehrin ekonomisi ve nüfus artışı iş imkanlarını da yanında getirdi. Aynı zamanda şehirde bulundan tesis ile Türkiye’nin elektrik ihtiyacının yaklaşık %15 gibi bir kısmı karşılanmaktadır. Ayrıca iki özel organize sanayi bölgesi bulunan şehirde tekstil ve iplik sanayileri gelişmiştir. Halkın büyük bir kısmına iş imkanı sağlamakla beraber ve şehir ekonomisine de önemli ölçüde katkı sağlanmaktadır. 


Ahir Dağı’nın eteklerine kurulu olan şehir merkezi engebeli ve dik yokuşludur. Şehir merkezinin dışında kalan kısımlar düzlükte görünsede inişli çıkışlı bir yapıya sahiptir. Kahramanmaraş iklimi diğer şehirlere nazaran farklılık göstermektedir. Bulunduğu konum itibariyle üç bölgeye birden dahil olduğu için genelde Akdeniz iklimi hakim olsa da bazı bölgelerde farklılıklar görülmektedir.


Kahramanmaraş Havalimanı şehre olan uzaklığı beş kilometredir. Havalimanının pisti 2300x45 boyutunda ve kompozit kaplamadır. Yolculara açık alanlar ise 540 metrekaredir. Bünyesinde küçük 40 araçlık bir otoparkı da bulunmaktadır.

 

Kahramanmaraş Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma sistemi ile Kahramanmaraş Havalimanı’na çok uygun rakamlara ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel Havalanı Otobüsü’nün şehir halkına sunduğu en güzel imkanlardan birisi kalkış saatinden en az 4 saat önce arayarak bilgi vermeleri halinde evlerine bulunan en yakın noktadan alınarak havalimanına ulaşımları sağlamasıdır. Halkın büyük ilgi gösterdiği otobüsün fiyatları ise çok uygun. Sivil 5 TL, öğrenci 3.5 TL ücret ödeyerek Kahramanmaraş Havalimanı’na ulaşımınız mümkündür. Ulaşım süresi, trafik yoğunluğuna ve şehrin engebeli konumu yüzünden değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi almak için belediyenin danışman hattını arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Taksi

Kahramanmaraş’a yaklaşık 5 kilometre mesafede olan havalimanına bir başka ulaşım alternatifi de ticari taksilerdir. Standart taksi tarifesi geçerlidir. Açılış ücretinin üzerine kilometre hesabı ile ücretlendirme yapılmaktadır. 30-40 TL arasında değişien bir tutar karşılığında Kahramanmaraş Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Trafik yoğunluğuna bağlı olarak 15 dakika gibi kısa bir sürede havalimanına ulaşabilirsiniz.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Özel aracınız ile ya da araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak da Kahramanmaraş Havalimanı’na alternatif ulaşım seçenekleri kullanabilirsiniz. Havalimanında bulunan otoparka, güvenli ve uygun fiyatlı oluşu sayesinde şahsi aracınızı gönül rahatlığı ile park edebilirsiniz. Araç kiralama hizmetinde marka ve model bilgisine göre ücretlendirmelere değiştiği için firma yetkilileri ile iletişime geçerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca transfer hizmetlerinden de faydalanarak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder