Hızlı Erişim

En Ucuz Kahire Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kahire Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kahire Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Kahire Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Mısır’ın başkenti olan Kahire aynı zamanda Afrika ve Arap dünyasının en büyük şehri olarak bilinmektedir. Şehrin büyük bir bölümü meşhur Nil Nehri’nin doğu kıyılarında yer alır. Nil Nehrinin kolları olan Reşid ve Dimyat’ın ayrıldığı noktadan aşağı bölümde yer alan şehir, 1300 yıldan fazla süredir aynı isimle ve aynı bölgede yer almaktadır. Şehir merkezinde yaklaşık 8 milyon insan yaşamaktadır. Kahire’nin banliyolerinde yaşayan insanlarla birlikte toplam nüfus 20 milyon kadardır. Mısır’ın ve çevresinde bulunan ülkelerin ekonomik, kültürel ve politik merkezi olan Kahire’de birçok diplomatik temsilcilik ve devlet daireleri bulunmaktadır.
 

Şehir tarihinde din ve etnik köken açısından karma bir nufüsa sahipken günümüzde gittikçe daha çok türdeş bir yapıya dönüşmüştür. Nüfusu %90 oranında Müslüman kesim oluşturmaktadır. Geri kalan kesim Kopt Kilisesi’ne bağlı olan Mısırlı Hristiyanlardan oluşmaktadır. Azıncıl olarak Yahudi, Katolik ve Protestan topluluklar da bulunmaktadır. Şehirde ciddi oranda nüfus artışı gözlenmektedir ve bu durum kente ciddi sorunlar yaratmaktadır.
 

Kahire Uluslararası Havalimanı ülkedeki en yoğun ve işlek havalimanıdır. Şehre yaklaşık olarak 15 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanı aynı zamanda EgyptAir’ın merkezidir. Kahire Uluslararası Havalimanı Afrika’nın ikinci en büyük havalimanı olma özelliğini taşımaktadır. Sivil kategoride hizmet veren havalimanının tarihi 1912 yılına kadar dayanmaktadır. 1912 yılında inşaa edilen havalimanı 100 yıldır hem ülkeye hem de Kahire şehrine hizmet vermektedir. 

Kahire Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Şehir içinde hizmet veren toplu taşıma ve servis otobüsleri sayesinde 7/24 havalimanına ulaşım sağlanmaktadır. Eğer otel ve diğer tur fırsatları aracılığı ile seyahat ediyorsanız ücretsiz servis imkanı havalimanı ve oteliniz arasında sağlanmaktadır. Şehir merkezinden kendi imkanlarınız ile seyahat ederek havalimanına ulaşım sağlıyorsanız 356 numaralı toplu taşıma otobüslerine binerek Kahire Uluslararası Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir. Trafik yoğunluğu ve hava muhalefetine bağlı olarak bu süre değişebilir. Güncel servis ve otobüs fiyatları konusunda yetkililerle görüşmeniz gerekmektedir.

Taksi

Kahire şehir merkezi ve Kahire Havalimanı arasında kesintisiz hizmet sağlayan ticari taksiler aracılığı ile de seyahat edebilirsiniz. Farklı ebatlarda ve oturma düzenlerinde standart taksilerin dışında 7 koltuklu büyük araçlar da bulunmaktadır. 50 LE ile 100 LE arasında değişen ücret ödeyerek havalimanı ve şehir merkezi arasında 25 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlayabilirsiniz.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Kahire şehir merkezinden ya da havalimanında bulunan araç kiralama ve transfer hizmeti sağlayan firmalar aracılığı ile hızlı ve rahat seyahat edebilirsiniz. Araç kiralama işlemlerinde marka ve model bilgisine göre fiyatlandırma yapıldığı için net ücret ve tarife gibi bilgileri firma yetkilileri ile görüşerek edinebilirsiniz. Transfer hizmeti, limuzin ve özel araç kiralama gibi hizmetlerin de bulunduğu Kahire’de bütçenize uygun taşıma işlemlerinden faydalanabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder