Hızlı Erişim

En Ucuz Kabil Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kabil Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Kabil Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Kabil Hakkında Genel Bilgiler


Afganistan’ın en büyük kenti olan Kabil, aynı zamanda ülkeye başkentlik yapan şehirdir… Güney ve Orta Asya ticaret yolları incelendiğinde ne kadar büyük bir öneme sahip olduğu daha net bir şekilde görülen Kabil, Afganistan’ın da ticaret merkezi olarak biliniyor ve ülkeye ekonomik anlamda en büyük katkıyı sağlayan şehirdir. Rus ve Amerikan işgalleri nedeniyle zor zamanlar geçiren ancak kısa sürede toparlanarak günümüzdeki görüntüsüne sahip olmayı başaran şehir, hali hazırda savaşın izlerini taşımaktadır.


Asya’nın en çok dikkat çeken şehirlerinden bir tanesi olan Kabil, tarihi dokusunu hali hazırda koruyor ve surları, müzeleri, kaleleri ile de turistlere çok sayıda seçenek sunuyor. Sıcakkanlı insanları ve kalabalık sokakları ile günün her saatini yaşayan şehir, ılıman iklimi ile de ziyaret edilebilir şehirler arasında kendine yer buluyor.


Şehrin kendine has bir mutfak kültürü var ve ilgi çekici lezzetler de şehirdeki restoran ve kafelerde sizleri bekliyor olacaktır. Sosyal yaşamın hareketli olması kafe ve restoran gibi mekanların sayısını da her geçen gün arttırıyor ve yerli halkın en çok ziyaret ettiği mekanlar da kafeler olarak biliniyor. Alkol, yasalar gereği satışı yasaklanan içecek gruplarından bir tanesi ancak birçok restoranda alkol mevcut ve satışı da hali hazırda yapılmaktadır. Alkole getirilen bu yasak nedeniyle gece hayatı çok da renkli değil ancak şehir merkezinde birkaç eğlence mekanı mevcut ve bu mekanları ziyaret ederek müzik dinleyebilir ve alkol tüketebilirsiniz. Kabil’in zengin halkı ise genellikle ev partilerini tercih ediyor ve eğlence kültürünün büyük bir kısmını da ev partileri oluşturuyor.


Kabil havalimanına ulaştıktan sonra şehir merkezine seyahat etmek için aşağıda belirtilen alternatifleri tercih edebilirsiniz.

Kabil Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Otobüs


Şehir içinde olduğu gibi havalimanından şehir merkezine ulaşım için de tercih edilen en önemli ulaşım aracı otobüslerdir. Havalimanından hareket eden otobüslere tek yön gidiş için 15 ila 20 Afgani gibi bir ödeme yapıyorsunuz. Otobüsler gayet güvenilir ve oldukça konforlu araçlardır. Günün her saati hizmet veren otobüsleri kullanarak şehir merkezinin yanı sıra şehrin önemli noktalarına da seyahat edebilirsiniz.


Taksi


Havalimanı terminal binasının çıkışında yer alan taksi duraklarını ziyaret edebilir ve çok sayıda taksiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 20 liraya karşılık gelen uygun bir rakam ile havalimanından şehir merkezine taksileri kullanarak ulaşabiliyorsunuz. Bagajlarınız için ekstra ücret talebinde bulunulmayacaktır ve bu konuda bilgi almak adına seyahat öncesi şoförlere de sorularınızı iletebilirsiniz. Taksilerin güvenilir ve hızlı olması bu araçları her geçen gün daha popüler hale getiriyor ve otobüs bulamadığınız saatlerde en önemli alternatif de kesinlikle taksiler olacaktır.


Araç Kiralama

Şehir merkezine ulaşımın en rahat seçeneklerinden bir tanesi de kiralık araçlardır. Kalabalık gruplar için de özel hizmet veren geniş araçlar mevcuttur. Araçları incelemek ve fiyatlar hakkında bilgi almak isterseniz firmalara ait kurumsal web sitelerini de ziyaret edebilirsiniz. Firmaların büyük bir kısmı online rezervasyon hakkı da sunuyor ve zaman kaybı yaşamak istemeyen ziyaretçilerin büyük bir kısmı da online rezervasyon hizmetini tercih ediyor.

Kabil Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder