Hızlı Erişim

En Ucuz Yohanesburg Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yohanesburg Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yohanesburg Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Johannesburg Hakkında Genel Bilgiler

Altın ve elmas ticareti ile birlikte ekonomik anlamda büyük bir gelişme kaydeden ve Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en önemli şehirlerinden bir tanesi olan Johannesburg, aynı zamanda kültür ve sanat merkezi olarak da lanse ediliyor. Gauteng’in Başkenti olan şehir, metropol şehirler sıralamasında da iyi bir derece ile kendine yer bulmaya devam ediyor.

 

Müzeleri, sanat merkezleri, sahip olduğu dinamizm ve sunduğu aktiviteler ile birlikte Güney Afrika’nın Altın şehri olarak nitelendirilen Johannesburg, muhteşem doğası ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Farklı kültürden insanların huzur içerisinde yaşadığı bir şehir ve gezginlerin de ilgisini çeken bir adrestir. Türk Hava yolları ya da thy bilet araması ile birlikte firmanın ülkemizden bu şehre olan uçuşlarını görüntüleyebilir ve dilerseniz rezervasyon işlemlerini de yapabilirsiniz.

 

Şehir, hareketli bir sosyal hayata sahip ve yılın her ayında neredeyse en az bir festival gerçekleştiriliyor. Bu festivaller ile birlikte şehri ziyaret eden insan sayısı da her geçen gün biraz daha artış gösteriyor. Festivallerin yanı sıra eğlenmesini de iyi bilen bir yerli halka sahiptir. Melville Bölgesi bu bağlamda başı çeken adreslerden bir tanesidir. Barlar ve gece kulüplerinin en yoğun olduğu noktalar arasında yer alan Melville, uygun fiyatları ve sabaha kadar açık mekanları ile gece hayatının kalbinin attığı noktadır.

 

Şehirde iki adet havalimanı bulunuyor ve bu limanlardan şehir merkezine ulaşım da aşağıdaki alternatifler ile birlikte mümkün hale geliyor. 

Grand Central Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Dolmuş

Havalimanı şehir merkezi arası hizmet veren dolmuşlar, geniş güzergahları ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Günün birçok saati dolmuş seferleri mevcut ancak fiyat bilgisi ile ilgili net bir detay bulunmuyor.

 

Otobüs

İç ve dış hatların çıkış kapısının hemen önünden hareket eden otobüsleri kullanarak 45 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ekonomik olmaları nedeniyle dolmuşlar ile birlikte en çok tercih edilen ulaşım alternatiflerinden bir tanesidir.

 

Tren

A ve B terminallerindeki yönlendirme tabelalarını takip ederek havalimanında bulunan tren istasyonuna kısa sürede ulaşabilirsiniz. Havalimanı ve şehir merkezi arası mesafeyi doğrudan kat eden trenler, ekonomik olmalarının yanı sıra bir hayli hızlı ve konforlu araçlardır.

 

Taksi

Terminal çıkış kapısında sizleri bekleyen taksiler, havalimanına bağlı hizmet sunmaktadır. Fiyatlar ya da taksimetre uygulaması hakkında herhangi bir bilgi yer almıyor bu yüzden fiyat bilgisi için şoförler ile konuşmanız çok daha sağlıklı olacaktır. Günün her saati taksi bulmak mümkündür.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Navigasyon özelliğine sahip araçlar ile birlikte şehri keşfetmek çok daha kolay! Konforu arttırmak ve kendi başınıza seyahat etmek isterseniz eğer havalimanındaki araç kiralama ofislerini ziyaret edebilir ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

 

Tambo Intl Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanı ve şehir merkezi ulaşımının yanı sıra güzergah dahilindeki birçok noktada durakları bulunan otobüsler, ekonomik bilet fiyatları ve konforlu olmaları nedeniyle ziyaretçiler tarafından tercih edilen en popüler ulaşım alternatifi olarak biliniyor.

 

Tren

A ve Be terminalleri arasında konumlanmış olan tren istasyonu, şehir merkezinin yanı sıra farklı güzergahlara seyahat imkanı sunan trenleri de bünyesinde barındırıyor. Bagaj sayınız fazla ise tercih edebileceğiniz alternatiflerden bir tanesi de trenlerdir.

 

Taksi

Havalimanına bağlı olarak çalışan taksiler, sabahın erken saatlerinde olduğu gibi gece geç saatlerde de hizmet veriyor ancak taksimetre uygulaması gece yarıları çok daha yüksek bir rakam çıkartabiliyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Kiralama şirketleri, ofislerinde olduğu gibi online adreslerinde de araç kiralama hizmeti sunuyor. Dilerseniz havalimanındaki ofisleri ziyaret edebilir, dilerseniz de online olarak araç taleplerinizi firmalara daha kısa sürede ve daha kolay bir şekilde iletebilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder