En Ucuz Japonya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Japonya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Tokyo

Para Birimi

seyehat zamanı Japon Yeni

Japonya Şehirleri

Japonya Hakkında Genel Bilgiler


Doğan Güneşin Ülkesi olarak da lanse edilen Japonya, Doğu Asya’da konumlanmış olan etkileyici ülkelerden bir tanesidir. 6000’den fazla adadan oluşan bu ülke, takımada olarak da nitelendirilir. Ülkenin büyük bir kısmı dağlık kesimlerden oluşmaktadır ve bu dağlar arasında ilgi çekici yanardağlar da mevcuttur. Fuji yanardağı da onlardan bir tanesi ve tarihine göz atıldığı takdirde efsaneler ile dolu olduğunu da görebiliyoruz.

 

En kalabalık nüfuslar sıralamasında kendine 10. Sırada yer bulan Japonya’nın nüfusu her geçen gün belirgin bir şekilde artıyor. Resmi dil Japonca ve para birimi de Japon Yeni olan ülkenin başkenti ise Tokyo’dur.

 

Budist ve Şintu dinlerine inanan çok sayıda insan var ve Japonya’da güçlü bir dini kimliğin söz konusu olduğunu da belirtmek gerekiyor. İnsanlar farklı inançlara büyük saygı duyuyor ve bu konuda fazlasıyla özgür bir ülke olduğunu söylemek de mümkündür. Tapınakların sayısının çok fazla olması da bunun en önemli göstergelerinden bir tanesidir. Konfüçyüslük de yine Japonya’da inanışın yüksek olduğu dinlerden bir tanesidir.

 

Dünyanın üçüncü en büyük milli ekonomisi unvanını da hali hazırda bünyesinde barındıran Japonya, bu bağlamda da oldukça güçlü bir ülkedir. 2. Dünya Savaşı sonrası büyük hasarlar alan ve yıpranan ülke, kısa sürede toparlanmış ve sahip olduğu ekonomi modeli ile birlikte yine kısa sürede kalkınmayı başarmıştır.

 

Disiplin sahibi halkı, çalışkan işçi modeli ile birlikte ekonomik anlamda her geçen gün biraz daha güçlü bir şekilde yol kat eden ülke, sahip olduğu kültürel tarih bakımında da ilgi odağı olmayı başarıyor. Ülke için turizm de büyük bir önem taşıyor ve her yıl binlerce turisti misafir eden bir ülke olduğunu söylemek de mümkündür.

 

Çorba ve pirinç, Japon mutfağının en önemli gıdaları arasında yer alıyor. Kendilerine has lezzetleri ile dünya mutfağına da katkı yapan Japonya, misafirlerinin damak tadına hitap etmeyi de başarıyor. Japonya’yı ziyaret edecek olan vatandaşlarımızın vize sürecinde neler yapmaları gerektiğini de aşağıdaki metinde anlatmaya çalışacağız.

 


Japonya Vizesi Hakkında Genel Bilgiler


Seyahat süresinin 3 ayı aşmaması koşulu ile ülkeye vizesiz seyahat edebiliyorsunuz. Bu bağlamda yaşayabileceğiniz ya da karşınıza çıkabilecek en büyük sorun ise çipsiz ya da eski tip pasaportlar olacaktır.

 

Pasaportun eski olması durumunda ne yazık ki vize başvurusu yapmanız gerekiyor ancak pasaportlarınız ile ilgili bir sorun yoksa yazımızın başında da belirttiğimiz gibi 3 ay süreli olmak kaydıyla vizesiz seyahat şansına sahipsiniz.

 

Bunun yanı sıra daha önce ülkeye gerçekleştirdiğiniz seyahatlerde sorun yaşamışsanız ya da sınır dışı gibi durumlar ile karşı karşıya kalmışsanız muafiyet durumu sizler için geçerli olmayacaktır. Bazı hava yolu firmalarının eski pasaport sahibi yolcuları kabul etmediğini de belirtmek gerekiyor.

 

Vize başvuruları için Ankara Japonya Büyükelçiliğini ziyaret edebilirsiniz. İstanbul Japonya Başkonsolosluğu da yine vize işlemleri için hizmet veren bir diğer kurum olarak karşınıza çıkıyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder