En Ucuz Jamaika Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Jamaika Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Kingston

Para Birimi

seyehat zamanı Jamaika Doları

Jamaika Hakkında Genel Bilgiler

Küçük bir ülke olan Jamaika, yaşantının daha yavaş aktığı sakin ülkelerden bir tanesidir. 1962 yılına kadar sömürge altında olan ve gelişim konusunda adım atmakta zorlanan ülke, 1962 yılında bağımsızlığını ilan etmiş ve gelişim süreci de başlamıştır. Bu etkileyici ülke için sizler de Jamaika uçak bileti aramalarınızı bir an önce yapabilir ve sefer sorgulaması ile birlikte hangi firmaların hizmet verdiğini görüntüleyebilirsiniz. Vakit kaybı yaşamamak adına Jamaika uçak bileti aramalarınızı ucakbileti.com adresi üzerinden yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Jamaika, müziğe önem veren ve hatta dünya çapında popüler hale gelmiş çok sayıda müzisyeni yetiştiren ülkelerden bir tanesidir. Shaggy, Sean Paul ve Bob Marley de bu önemli isimlerden bazılarıdır.

Karayiplerin en büyük adalarından biri olan ve bu sıralamada kendine üçüncü sırada yer bulan Jamaika, Yağmur ormanları, nehirleri ve doğal görüntüsü ile çok sayıda turistin ilgi odağı olmayı da başarıyor. En uygun Jamaika uçak bileti alışverişi öncesinde ülkede hiv salgınının çok fazla olduğunu ve sağlık sorunlarının da tehlike arz ettiğini bilmeniz gerekiyor. Bu arada hatırlatmakta fayda var ve en uygun Jamaika uçak bileti fırsatları için sezon dışı dönemler çok daha doğru bir tercih olacaktır.

Büyük Antillerde konumlanmış olan ülke, Küba’nın güneyinde yer alıyor ve bulunduğu coğrafya bakımından da büyük önem taşıyor.

En ucuz Jamaika uçak bileti fırsatlarını değerlendirerek sizler de daha ekonomik bir seyahate imza atabilir ve bu eşsiz coğrafyayı keşfetmek için harekete geçebilirsiniz. En ucuz Jamaika uçak bileti ayrıcalığı sunan çok sayıda Türk hava yolu firması olduğunu da belirtmekte fayda var.

1962, Jamaika için başlangıç tarihi olarak kabul ediliyor ve bu tarihten sonra reggae müzik de ülke için daha popüler hale geldi. Bağımsızlık günü ile birlikte ülke derin bir nefes aldı ve refah düzeyi de belli oranda arttı.

Ülke ekonomisine baktığımızda rom ve kahvenin önemli bir yere sahip olduğunu görebiliyoruz. İhracatı yapılan bu ürünler, çok sayıda ülkeye satılıyor. Ekonomiye destek veren en önemli alt kollardan bir tanesi de hiç şüphesiz turizmdir. Yatırım almaya devam eden Jamaika, madenler konusunda da zengin ülkelerden bir tanesi olarak gösteriliyor.

Seyahat planlarınızda Jamaika da yer alıyorsa en uygun Jamaika uçak biletini hiç vakit kaybetmeden ucakbileti.com üzerinden seçebilir ve harekete geçebilirsiniz. Keşfedilmeye değer bu ülke, festivaller konusunda da ziyaretçilerini tatmin ediyor ve güçlü bir eğlence anlayışına sahip olduğunu da görebiliyoruz.

Bob Marley’e adanmış özel bir gün var ve bu özel günde sokaklar görülmeye değer bir hal alıyor. ekim Ayında düzenlenen Africa Jamfest de yine ülkenin önemli festivallerinden bir tanesidir.

Jamaika’yı ziyaret etmeden önce vize konusunda da bilmeniz gereken bazı detaylar var ve bu detaylar da aşağıdaki gibidir.

 

Jamaika Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Resmi ve umuma mahsus pasaport sahiplerinin Jamaika’ya seyahatlerinde vizeden muaf olduklarını belirtmek gerekiyor. 90 günlük süre ile vizesiz seyahat etmek mümkündür ancak bu süre dışında ikamet için vize şartı aranmaktadır.

Haziran ve Kasım döneminde iklime bağlı olarak yağışlar ve fırtına hakim olabiliyor. Jamaika’yı ziyaret edecek vatandaşlarımızın özellikle bu dönemde çok daha dikkatli olması gerekiyor.

Güvenlik ile ilgili çok fazla açık var ve özellikle Başkent bölgesinde bu durum daha belirgin bir şekilde gözlenebiliyor. Vatandaşlarımızın gece geç saatlerde sokaklarda olmaması ve bu konuda da dikkatli davranmaları gerektiği belirtiliyor. 

Jamaika Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder