Hızlı Erişim

En Ucuz Cakarta Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Cakarta Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Cakarta Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Jakarta Hakkında Genel Bilgiler

Java Adasının kuzeybatısında konumlanmış olan Jakarta, Endonezya’nın en büyük ve en kalabalık şehri olarak lanse ediliyor ve aynı zamanda ülkenin başkenti olduğunu da ifade etmek gerekiyor. Güneydoğu Asya şehirleri arasında bir kıyaslama yaptığında yine en büyük şehrin Jakarta olduğunu görebiliyoruz. Endonezya için büyük bir önem taşıyan bu özel şehir, aynı zamanda ülkenin ekonomik ve kültürel merkezi olarak da biliniyor.

 Şehrin an itibarıyla ve uzun süredir devam eden en büyük sorunlarından bir tanesi trafik, bir diğeri ise kirlilik sorunudur. Tüm bu sorunlara rağmen sahip olduğu kültürel çeşitlilik ve etkileyici gece hayatı ile binlerce ziyaretçiye hitap etmeyi başarıyor.

Kalabalık nüfus, barınma sorununu da beraberinde getiriyor ancak turistler için tasarlanmış ve hazırlanmış olan özel konaklama adreslerinin sayısı çok fazla. Şehir, turizme fazlasıyla önem veriyor ve ekonomik anlamda bu koldan elde ettiği gelir de oldukça yüksektir.

Jakarta, düşük bütçeli konaklama için olduğu gibi lüks konaklamalar için de çok sayıda alternatif sunuyor ve az önce de belirttiğimiz gibi bu konuda gerçekten sıkıntı yaşamayacaksınız. Yükselen binalar ve lüks rezidans tipi oteller de yine lüks konaklamayı tercih edecek olan misafirleri en iyi şekilde ağırlamayı başarıyor.

Çin ve Japonya mutfağının en özel lezzetlerini ve dünya mutfağına ait çok sayıda lezzeti de yine Jakarta mutfağında bulabilmeniz mümkündür. Damak tadınıza uygun çok sayıda lezzet sizleri bekliyor.

Jakarta mutfağı sonrası gece hayatına da göz atalım… Jakarta, gece hayatı konusunda oldukça pahalı bir şehir. Eğlence kültürünün yerleşmiş olduğunu belirtmek gerekiyor ve lüks gece kulüpleri de bunun en önemli göstergelerinden bir tanesidir. Lüks bir mekan adım atmadan önce kıyafetlerinizin uygunluğuna dikkat etmenizde fayda var. Kadınlar bu tür mekanlara topuklu ayakkabı ile girebiliyor. Erkeklerin de yırtık jean giymeleri mekan tarafından kabul görmüyor.

Jakarta seyahatini gerçekleştirecek olan vatandaşlarımızın tercih edebileceği 2 adet havalimanı var ve ulaşım bilgileri de aşağıdaki gibidir. 

 

Jakarta Halim Perdana Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Damri adı verilen ve ülkemizdeki Havaş hizmetlerini andıran otobüsleri tercih ederek şehir merkezine seyahat edebilirsiniz. Havalimanından hareket eden otobüsler günün birçok saati hizmet veriyor. Otobüsler konforlu ve hızlı olmalarına rağmen doluluk oranı nedeniyle zaman zaman can sıkıcı bir hal alabiliyor.

Taksi

Konforlu ve daha hızlı bir seyahat tercihi yapmak isteyenler, yine havalimanında kendilerini bekleyen taksileri kullanabiliyor.  Taksi fiyatlarını belirleyen en önemli etkenlerden bir tanesi araç markalarıdır ve çok sayıda farklı taksi olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Jakarta Soekarno Hatta Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Taksi

Havalimanında 3 adet terminal bulunuyor ve her terminalin çıkış kapısında çok sayıda taksi sizleri bekliyor olacaktır. Günün her saati taksi hizmeti alabilir ve durakları ziyaret ederek de taksi talebinde bulunabilirsiniz.

Shuttle

Agra Mas firması bünyesinde hizmet veren otobüsler, Jakarta şehir merkezine yaklaşık 1 saat gibi bir sürede ulaşıyor. Bilet fiyatlarını havalimanı çağrı merkezi personelinden ya da araç şoförlerinden öğrenebilirsiniz.

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Şehir içi ulaşımı daha konforlu hale getirmek ve havalimanı şehir merkezi ulaşımını da hızlı bir şekilde gerçekleştirmek adına araç kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder