En Ucuz italya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz italya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Roma

Para Birimi

seyehat zamanı Euro

İtalya Hakkında Genel Bilgiler

İtalya ya da bir diğer adıyla İtalya Cumhuriyeti, İtalya Yarımadasında yer alan bir ülkedir. Akdeniz’in en büyük iki adası olan Sicilya ve Sardinya adaları da İtalyan topraklarına dahildir. Yüzyıllar boyunca çeşitli Avrupa uygarlıklarına ev sahipliği yapan İtalya’nın başkenti olan Roma aynı zamanda Batı uygarlığının da bir merkezi olmuştur. Günümüzde demokrasi ile yönetilen ülke, ülkelerin kişibaşına düşen gayrisafi milli hasıla sıralamasında yirminci sırada yer almaktadır. Yaşam kalitesi olarak dünyanın sekizinci gelişmiş ülkesidir.
 

Ülke toprakları, Güney Avrupa anakarasından Akdeniz’e doğru bir çıkıntı şeklindedir ve kuşbakışı görüntüsü bir çizmeyi andırmaktadır. En büyüğü Sicilya ve Sardinya olmak üzere irili ufaklı bir sürü adası bulunmaktadır ve bu adalar turizme önemli bir katkı sağlamaktadır. İtalya’da iklim oldukça çeşitlidir ve ülke genelinde görülen tipik Akdeniz iklimi yer yer büyük farklılıklar göstermektedir. Kış aylarında yüksek bölümler soğuk ve çoğu dönem kar yağışlı geçerken kıyı kesimler yaz aylarında ılık ve yağışsız, kışlar yüksek bölümlere göre ılımandır.
 

İtalya, ekonomi açısından yapılan araştırmalarda dünyanın en büyük yedinci ülkesidir. Fakat son dönemlerde ülke ekonomisi %1.23 oranında küçük bir büyüme yaşamıştır ve basın tarafından Avrupa’nın hasta adamı şeklinde anılmaktadır. Yapılan sosyal araştırmalar ise Avrupa Birliği ortalaması değerlerine yakın bir satın alım gücü olduğunu göstermektedir. Ülkede en hızlı gelişen ve kar getiren sektörlerin başında turizm gelmektedir. Her yıl ortalama 40 milyonun üzerinde turistin ziyaret ettiği İtalya ortalama 4 milyar doların üzerinde gelir elde etmektedir. Dünya turizm sıralamasında en çok ziyaret edilen beşinci, turizmden gelir elde eden ve en çok kazanan dördüncü ülkedir.
 

İtalya, UNESCO tarafından belirlenmiş bünyesinde toplam 44 Dünya Kültür Mirası bulunduran tek ülkedir. Tarihin her döneminde gelişim gösteren en büyük sanat dalı olan resimdir. Dünyaca ünlü birçok sanatçıya da ev sahipliği yapan ülkenin en bilinen sanatçıları arasında Leonardo da Vinci, Michelangelo, Botticelli, Donatello, Raphael, Caravaggio birçok isim yer alır. Resim ve heykel alanı dışında edebiyat, bilim, spor ve sinema gibi birçok alanda da adından söz ettirmiş bir ülkedir.
 

İtalya, Schengen Anlaşması’na dahil olduğu içinv e Schengen Bölgesi’ne üye ülkeler arasında bulunduğundan Türkiye vatandaşları ile Türkiye’de yaşayan üçüncü ülke vatandaşlarının Schengen Vizesi almaları gerekmektedir. En az 6 ay geçerli pasaport ile birlikte seyahat için vize talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca 90 güne kadar seyahat planınız var ise Schengen Vizesi müracatında bulunmalı eğer 90 günden uzun süreli nedenlerle seyahat edecekseniz Uzun Süreli İtalya Vizesi müracaatı için İtalya Başkonsolosluğu ya da Büyükelçiliği aracılığıyla işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder